reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Działalność gospodarcza

Działalność można zawiesić na dwa lata

Aktualizacja: 10.09.2008

Możliwość zawieszenia działalności gospodarczej w zakresie podatku dochodowego będzie oznaczała zwolnienie z obowiązku obliczania i wpłacania zaliczek. W przypadku wspólników osobowych spółek prawa handlowego warunkiem zwolnienia będzie zawiadomienie urzędu skarbowego. »

Czy zakład zagraniczny rozlicza podatki w Polsce

Aktualizacja: 09.09.2008

Jestem właścicielem duńskiej firmy. Zamierzam otworzyć zakład tej firmy w Polsce. Czy w Polsce będę musiał płacić podatki? »

Koszty finansowe rozliczane przy działalności developerskiej

Aktualizacja: 04.09.2008

Spółka z o.o. prowadzi działalność gospodarczą polegającą na budowie i sprzedaży lokali mieszkalnych i użytkowych. Aby finansować swoją działalność, spółka zaciąga kredyty i pożyczki. »

Sprzedaż udziałów jest przychodem finansowym

Aktualizacja: 27.08.2008

W księgach rachunkowych sprzedaż udziałów stanowiących zarówno inwestycje krótkoterminowe, jak i długoterminowe ujmuje się w przychodach finansowych, natomiast wartość netto sprzedanych udziałów stanowi koszt finansowy. »

Optymalizacja nie oznacza unikania podatków

Aktualizacja: 30.07.2008

Optymalizacja podatkowa polega na planowaniu podatkowym, które pozwala na maksymalnie korzystne rozliczenie z fiskusem przy wykorzystaniu legalnych sposobów. »

Handel unijny można potwierdzić e-mailem

Aktualizacja: 25.07.2008

Korespondencja z klientem oraz dokumenty przewozowe mogą być dowodami uprawniającymi do zastosowania zerowej stawki VAT. »

Czy trzeba zapłacić za usunięcie zużytego sprzętu elektronicznego

Aktualizacja: 24.07.2008

Po ostatnich porządkach w firmie stwierdziliśmy, że w magazynie zalega bardzo dużo zużytego sprzętu elektronicznego, jak: stare komputery, monitory, klawiatury, faksy i inne. Chcieliśmy to wyrzucić do śmietnika, ale nasz szef twierdzi, że nie możemy tak postąpić, a na dodatek musimy za utylizację takich odpadów zapłacić. Czy to prawda? »

Ceny transakcyjne: można ograniczyć ryzyko szacowania dochodu

Aktualizacja: 23.07.2008

Ryzyko korekt cen transakcyjnych można zmniejszyć przez gromadzenie dowodów wykonania transakcji oraz przygotowanie dokumentacji podatkowej. »

Kto może płacić PIT według stawki liniowej

Aktualizacja: 10.06.2008

Osoby prowadzące działalność gospodarczą mają możliwość wyboru kilku form opodatkowania. Jedną z nich jest podatek liniowy. Nie każdy może jednak z niego skorzystać. »

Czy przeprowadzka oznacza konieczność zmian w dowodzie rejestracyjnym

Aktualizacja: 05.06.2008

Prowadzę działalność gospodarczą w domu. W ramach działalności gospodarczej korzystam z samochodu. Zmieniłem adres zamieszkania na inny dom znajdujący się w tej samej gminie. Czy powinienem w związku z tym dokonać jakichś zmian w dowodzie rejestracyjnym? Jeśli tak, to do kiedy? »

Ryczałt tylko do 150 tys. euro przychodu

Aktualizacja: 03.06.2008

Lekarz opłacający ryczałt ewidencjonowany traci prawo do opodatkowania w tej formie już od następnego miesiąca po miesiącu, w którym przekroczy limit przychodów w wysokości 150 tys. euro. »

Otrzymanie premii pieniężnej od kontrahenta

Aktualizacja: 29.05.2008

Spółka, której jestem wspólnikiem, otrzymuje od kontrahentów premie pieniężne za dokonanie zakupów w wysokości określonej w umowach między spółką a tymi kontrahentami. Czy otrzymanie premii pieniężnej stanowi wynagrodzenia za świadczenie usług i podlega opodatkowaniu VAT? »

Rabaty towarowe od zagranicznego kontrahenta

Aktualizacja: 19.05.2008

Na gruncie coraz to bogatszej praktyki gospodarczej wypracowane zostało pojęcie tzw. rabatu towarowego (zwanego również naturalnym). Jest to swego rodzaju mechanizm promocyjny, który ma zachęcać nabywców do zwiększania ilości nabywanych przez nich towarów. »

Czy zarządzanie nieruchomościami podlega CIT

Aktualizacja: 15.05.2008

Pracuję w małej firmie zajmującej się zarządzaniem nieruchomościami. Czy od przychodów pomniejszonych o koszty należy płacić podatek, skoro nadwyżka przeznaczona będzie na gospodarowanie tymi lokalami w następnych latach? »

Prywatna praktyka lekarska: Zakup prasy fachowej jest kosztem uzyskania przychodów

Aktualizacja: 14.05.2008

W przypadku osób pracujących w sektorze usług medycznych, nie ma wątpliwości, że zakup prasy i literatury medycznej ma na celu uzyskiwanie przychodów i może być zaliczony do kosztów uzyskania przychodów. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna Piszcz i Wspólnicy sp.k.

Wszechstronne usługi dla biznesu, samorządów oraz jednostek administracji publicznej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama