reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > Inne podatki i opłaty > Podwyżki podatków i opłat lokalnych w Lublinie w 2013 r.

Podwyżki podatków i opłat lokalnych w Lublinie w 2013 r.

Mieszkańcy Lublina w 2013 r. zapłacą wyższe podatki od nieruchomości; wzrasta również cena wody i odprowadzania ścieków, ciepła oraz opłaty za odbiór i zagospodarowanie odpadów.

Na poziomie ubiegłorocznym pozostaną czynsze w lokalach komunalnych, ceny biletów komunikacji miejskiej, opłata targowa, opłata na cmentarzach oraz za żłobki i przedszkola prowadzone przez samorząd - poinformowała rzeczniczka prezydenta Lublina Beata Krzyżanowska.

"Mieszkańcy odczują najbardziej wzrost opłat spowodowany zmianą przepisów dotyczących odpadów. Największym wyzwaniem będzie przekonanie mieszkańców, że ten wzrost opłat jest konieczny i wynika z tego, że śmieci już nie będą mogły być jedynie wywożone na składowisko, ale muszą być zagospodarowane według ściśle określonych zasad" - powiedziała Krzyżanowska.

Na grudniowej sesji rada miasta ustaliła stawki w wysokości 32 zł miesięcznie od gospodarstwa za odpady segregowane, zaś 44 zł za niesegregowane. "Obecnie w niektórych spółdzielniach mieszkaniowych są osoby mieszkające samotnie, które płacą tylko po 7 zł. Prezydent Lublina zapowiedział, że po nowelizacji ustawy regulującej zasady gospodarowania odpadami przedstawi projekt uchwały, która będzie pozwalała mieszkańcom na wybór metody naliczania opłat, od gospodarstwa albo od osoby. Opłata od osoby wyniosłaby około 15 zł" - podała Krzyżanowska.

Jakie stawki podatków i opłat lokalnych obowiązują w 2013 r.

Wyższy podatek od nieruchomości w 2013 r.

Podatek od nieruchomości wzrósł z 78 gr do 84 gr za metr kwadratowy rocznie od gruntów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej i z 39 gr do 43 gr od pozostałych. Podatki od budynków lub ich części używanych na cele mieszkalne rosną z 65 gr do 70 gr za metr kwadratowy rocznie, natomiast od powierzchni zajmowanych na prowadzenie działalności gospodarczej - z 20 zł na 21 zł za metr kwadratowy rocznie.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Źródło:

PAP

Zdjęcia


Nowe oznaczenia w ewidencji VAT i JPK_VAT (PDF)24.90 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Perfecta

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama