| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > Podatki osobiste > Podatki i opłaty lokalne > Deklarację DT-1 można też złożyć przez ePUAP

Deklarację DT-1 można też złożyć przez ePUAP

Deklaracje na podatek od środków transportowych (DT-1) można złożyć przez internet poprzez Platformę Usług Administracji Publicznej (ePUAP). Jednak do składania tych deklaracji za pomocą środków komunikacji elektronicznej niezbędna jest stosowna uchwała rady gminy. Trzeba więc upewnić się przed wysłaniem deklaracji przez ePUAP, czy dana gmina taką uchwałę podjęła.

Ministerstwo Finansów informuje, że w Dzienniku Ustaw z 2013 r. poz. 221, zostało opublikowane rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 14 lutego 2013 r. w sprawie deklaracji na podatek od środków transportowych składanych za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Wymienione rozporządzenie wprowadza możliwość wykorzystywania elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP) do obsługi deklaracji na podatek od środków transportowych składanych drogą elektroniczną, poprzez m.in. jednoczesne udostępnienie wzoru tej deklaracji w Centralnym Repozytorium Wzorów Dokumentów Elektronicznych.

W tym trybie deklaracje muszą zostać opatrzone:

- bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 września 2001 r. o podpisie elektronicznym (Dz. U. Nr 130, poz. 1450, z późn. zm.)
albo

- podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP w rozumieniu ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz. U. Nr 64, poz. 565, z późn. zm.).

DT-1 - jak wypełnić deklarację na podatek od środków transportowych

Podatek od środków transportowych 2013 - deklaracja DT-1 i pierwsza rata do 15 lutego

Podatek od środków transportowych 2013

Podatki i opłaty lokalne 2013 - stawki maksymalne

Jednocześnie Ministerstwo Finansów informuje, iż do składania deklaracji za pomocą środków komunikacji elektronicznej niezbędna jest uchwała rady gminy podjęta na podstawie art. 9 ust. 11 ustawy z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (Dz. U. z 2010 r. Nr 95, poz. 613 ze zm.).

Trzeba przypomnieć, że do 15 lutego trzeba złożyć deklarację na podatek od środków transportowych (DT-1) za bieżący rok (dotyczy to pojazdów zarejestrowanych lub nabytych przed tym dniem) oraz zapłacić co najmniej pierwszą ratę tego podatku. Druga rata jest płatna do 15 września (w 2013 roku wyjątkowo jest na to czas do 16 września, bo 15 września przypada w tym roku w niedzielę).

Źródło: Ministerstwo Finansów

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

3 Z Kancelaria Radcy Prawnego Izabela Odziemiec

ekspert z zakresu prawa pracy i prawa cywilnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »