reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Porady prawne > Czy reklamę na plakatach można uznać za reklamę publiczną

Czy reklamę na plakatach można uznać za reklamę publiczną

Rozliczam się prowadząc księgę przychodów i rozchodów metodą memoriałową. Otrzymaliśmy fakturę "Opłata za reklamę na plakatach". Czy można zaksięgować taką fakturę w kolumnie 14 i odliczyć VAT w całości, czy też jest to wydatek reprezentacji i reklamy limitowanej?

RADA
Wydatki poniesione na reklamę na plakatach można w pełni zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów, ponieważ jest to reklama publiczna skierowana do anonimowego kręgu potencjalnych klientów. Wydatek ten należy zaewidencjonować w księdze przychodów i rozchodów w kolumnie 14 – pozostałe wydatki. Jeżeli powyższa reklama była związana z wykonywaniem czynności opodatkowanych, to nie ma przeszkód, aby w pełni odliczyć VAT od faktury zakupu, pod warunkiem że Czytelnik jest podatnikiem VAT.
• art. 86 ust. 1 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług – Dz.U. Nr 54, poz. 535; ost.zm. Dz.U. z 2005 r. Nr 90, poz. 756
• art. 23 ust. 1 pkt 23 ustawy z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych – j.t. Dz.U. z 2000 r. Nr 14, poz. 176; ost.zm. Dz.U. z 2005 r. Nr 102, poz. 852
Anna Wyrzykowska
doradca podatkowy


reklama

Czytaj także

Źródło:

Monitor Księgowego
Jak przygotować się do zmian 2021. Podatki. Rachunkowość. Prawo pracy. ZUS47.20 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria klasyfikacyjna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama