reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Porady prawne > Koszty własne obsługi dotacji a koszty uzyskania przychodów

Koszty własne obsługi dotacji a koszty uzyskania przychodów

Nasza fundacja otrzymuje dotację z budżetu państwa na świadczenie usług doradczych w punktach konsultacyjnych. Z uwagi na to, że dotację otrzymujemy po rozliczeniu danego kwartału, koszty związane z dotacją ponosimy z własnych środków, a następnie refundujemy je - po wpłynięciu środków z dotacji. Czy koszty ponoszone w związku z realizacją tego projektu są kosztami uzyskania przychodów?

Odpowiedź
Wydatki poniesione w związku z realizacją usług doradczych finansowanych z dotacji otrzymanej od Skarbu Państwa mogą stanowić koszty uzyskania przychodu, jeżeli usługi doradcze nie są realizowane w ramach Specjalnego Przedakcesyjnego Programu na Rzecz Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich (SAPARD). Dzieje się tak, ponieważ w takim przypadku, zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 14a updop, dotacje w ramach powołanego programu są wolne od podatku, a kosztów uzyskania przychodu wolnego od podatku nie uwzględnia się w podstawie opodatkowania (art. 7 ust. 3 pkt 3 updop).
Joanna Nowicka
Pytania: www.infor.pl/pytanianonprofit
Podstawa prawna
• ustawa z 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (j.t. Dz.U. z 2000 r. Nr 54, poz. 654; ost.zm. Dz.U. z 2005 r. Nr 179, poz. 1484)


reklama

Czytaj także

Nowe oznaczenia w ewidencji VAT i JPK_VAT (PDF)24.90 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Biuro rachunkowe AGbiuro Adam Giedrojć

Nowoczesne biuro rachunkowe z profesjonalną obsługą małych i dużych firm

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama