reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Porady prawne > Waluta i stawka podatku na fakturze dokumentującej WDT

Waluta i stawka podatku na fakturze dokumentującej WDT

Czy należy wyszczególnić stawkę 0 proc. na fakturze wewnątrzwspólnotowej? Czy faktura taka ma być wystawiona w PLN czy w euro?

Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów jest opodatkowana według stawki 0 proc. i stawka ta powinna być uwidoczniona na fakturze.
Jeżeli natomiast chodzi o walutę, to kwoty należności mogą być podane w dowolnej walucie. Z przepisów rozporządzenia z 27 kwietnia 2004 r. w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, zaliczkowego zwrotu podatku... wynika obowiązek wykazywania w złotówkach tylko kwot podatku. Oznacza to, że kwota należności może być wykazana w innej walucie, np. w euro.
Małgorzata Militz
Podstawa prawna:
art. 42 ust. 1 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. Nr 54, poz. 535),
§ 12 ust. 6 rozporządzenia Ministra Finansów z 27 kwietnia 2004 r. w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, zaliczkowego zwrotu podatku, zasad wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług (Dz.U. Nr 97, poz. 971).


reklama

Czytaj także

Źródło:

Prawo Przedsiębiorcy
Gorące tematy dla biur rachunkowych. Poradnik Gazety Prawnej 9/202039.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

ARTYKUŁ PARTNERSKI

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kredyt Inkaso S.A.

Nowoczesna windykacja

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama