reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

TEMAT DNIA

Jak najkorzystniej amortyzować nieruchomość

Aktualizacja: 28.10.2008

W okresie straty najkorzystniejszym rozwiązaniem jest czasowe zaprzestanie dokonywania odpisów amortyzacyjnych, tj. zmniejszenie stawki amortyzacji nawet do 0 proc. »

Jak wybrać najkorzystniejszy sposób płacenia podatku w 2009 roku

Aktualizacja: 27.10.2008

Od 1 stycznia 2009 r. niektórym przedsiębiorcom będzie bardziej opłacało się opodatkowanie według skali niż liniowo. Na 2009 rok należy więc na nowo skalkulować formę opodatkowania. Który sposób opodatkowania wybrać? »

Kto i jak odpowiada za zaległe podatki spółek

Aktualizacja: 24.10.2008

Odpowiedzialność członków zarządu spółki kapitałowej w zakresie obowiązków z wynikających z ustawy o rachunkowości dotyczy wszelkich czynności podejmowanych w ramach rachunkowości. Czy i kiedy odpowiedzialność za zaległe podatki ponosi biuro rachunkowe? »

Transakcje zawierane między podmiotami powiązanymi

Aktualizacja: 23.10.2008

Na podmiotach uznanych za powiązane ciążą dodatkowe obowiązki nałożone przez ustawy podatkowe. Wiążą się one ze sporządzeniem odpowiedniej dokumentacji, której brak może grozić oszacowaniem dochodu w wyższej wysokości. »

Jak mali podatnicy mogą rozliczać VAT

Aktualizacja: 22.10.2008

Ustawa o VAT wprowadza kilka udogodnień dla małych podatników w zakresie rozliczania VAT. Jakie to udogodnienia i kiedy opłaca się z nich korzystać? »

Refakturowanie a podatek VAT

Aktualizacja: 17.10.2008

Podobnie jak w okresie obowiązywania poprzedniej ustawy o VAT, obecne przepisy nie definiują pojęcia refakturowania. Dlatego też w praktyce podatnicy często mają problemy i wątpliwości, jak należy postąpić w takim przypadku. »

Jakie korzyści wynikają z leasingu samochodów

Aktualizacja: 17.10.2008

Od wielu lat popularną formą finansowania zakupu samochodów, w tym samochodów osobowych, jest leasing. Kredyt też ma wielu zwolenników. Co wybrać? Leasing czy kredyt? »

Jak wykorzystać prawo unijne w kontaktach z fiskusem

Aktualizacja: 17.10.2008

Jeśli przepisy krajowe są mniej korzystne niż prawo wspólnotowe, każdy podatnik może bezpośrednio odwołać się przed sądami krajowymi oraz organami podatkowymi do przepisów Unii. Polskie instytucje mają obowiązek respektować przepisy wspólnotowe. »

Kiedy podatek od czynności cywilnoprawnych podlega zwrotowi

Aktualizacja: 16.10.2008

Zwrot podatku od czynności cywilnoprawnych przysługuje m.in. w sytuacji, gdy uchylone zostały skutki prawne zawartej umowy, czyli w przypadku nieważności względnej opodatkowanej czynności. Jakie są warunki zwrotu PCC? »

Indywidualne stawki amortyzacyjne

Aktualizacja: 15.10.2008

Czy indywidualne stawki można zastosować do składników będących w leasingu? Czy można zrezygnować ze stosowania indywidualnych stawek amortyzacji? »

Promocja i marketing a koszty reprezentacji

Aktualizacja: 14.10.2008

Czy do kosztów można zaliczyć wydatki na przekąski i napoje? Czy ubranie z logo firmy dalej można zaliczyć do kosztów? »

Jak przeprowadzić inwentaryzację drogą potwierdzenia sald

Aktualizacja: 13.10.2008

Jednostki przeprowadzają inwentaryzację roczną na trzy sposoby (w zależności od tego, z jakim składnikiem aktywów lub pasywów mają do czynienia): drogą spisu z natury, potwierdzenia sald oraz porównania danych księgowych z odpowiednimi dokumentami. »

Jak dokonywać potrąceń z wynagrodzenia pracownika

Aktualizacja: 10.10.2008

Dokonując potrąceń z wynagrodzenia pracownika, pracodawcy mają często kłopoty z ustaleniem tzw. kwoty wolnej. Kodeks pracy nie rozstrzyga bowiem, jak postąpić w nietypowych sytuacjach. W jaki sposób prawidłowo dokonywać potrąceń? »

Koszty podnoszenia kwalifikacji zawodowych

Aktualizacja: 09.10.2008

Z pewnością umożliwianie i ułatwianie pracownikom podnoszenia kwalifikacji zawodowych jest obowiązkiem pracodawców. Jednak czy ten obowiązek oznacza konieczność finansowania przez pracodawcę np. studiów podyplomowych pracownika? »

Jak pisać pisma do organów podatkowych

Aktualizacja: 08.10.2008

Pisma kierowane do urzędów i izb skarbowych powinny spełniać określone w przepisach warunki co do formy i treści. Jakie to warunki? »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

LSJ HR Group

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama