| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

TEMAT DNIA

Jak odzyskać nadpłatę podatku

Aktualizacja: 26.02.2008

Podatnik, któremu z rozliczenia rocznego PIT wynika nadpłata podatku, powinien jak najszybciej złożyć zeznanie w urzędzie skarbowym. Wówczas podatnik szybciej odzyska nadpłacone pieniądze. »

Kto może płacić VAT kwartalnie

Aktualizacja: 25.02.2008

Z kwartalnego rozliczania VAT mogą skorzystać mali podatnicy, którzy w odpowiednim czasie wybrali tę formę rozliczenia. Kiedy opłaca się rozliczać VAT kwartalnie? »

Niezawiadomienie w terminie o spadku pozbawia ulgi

Aktualizacja: 25.02.2008

Rodzina, która otrzymała spadek, nie zapłaci podatku, gdy zgłosi go w urzędzie. Dokument dotyczący spadku trzeba przedstawić w ciągu miesiąca. Aż 90 proc. osób uprawnionych do zwolnienia z niego nie korzysta. »

Abonament medyczny podlega PIT

Aktualizacja: 22.02.2008

Fiskus prezentuje rozbieżne stanowiska dotyczące opodatkowania pakietów medycznych. Powszechny staje się pogląd, że samo otrzymanie, a nie korzystanie z abonamentu podlega PIT. »

Opodatkowanie dochodów z pracy poza Polską

Aktualizacja: 22.02.2008

Polski podatnik, który pracuje za granicą, ale nie zmienił miejsca zamieszkania na zagraniczne, będzie miał obowiązek rozliczenia zarobków uzyskanych za granicą w Polsce. W tym celu będzie trzeba złożyć PIT-36 wraz z załącznikiem PIT/ZG. »

Refakturowanie usług na kontrahenta z UE

Aktualizacja: 15.02.2008

Zasady refakturowania nie są uregulowane przepisami, choć sama instytucja jest dość często stosowana w rozliczeniach pomiędzy kontrahentami. »

Jak skorygować VAT po roku

Aktualizacja: 15.02.2008

Jak ustalić po roku od zakupu środka trwałego proporcję potrzebną do dokonania korekty podatku naliczonego i jak ją uwzględnić w deklaracji VAT-7? »

Zaliczki wpłacone na poczet WNT

Aktualizacja: 13.02.2008

Nabycie towarów przez polskiego podatnika od kontrahenta unijnego może powodować konieczność zapłaty zaliczki za nabywany towar. Jak ją rozliczyć? »

Jak skutecznie odwołać się od decyzji urzędu skarbowego

Aktualizacja: 20.02.2008

Podatnik, który nie zgadza się z decyzją urzędu skarbowego, w terminie 14 dni od daty doręczenia decyzji może złożyć odwołanie do izby skarbowej. »

Jak prawidłowo sporządzić PIT-11

Aktualizacja: 10.01.2012

Zakłady pracy i płatnicy do końca lutego muszą przesłać swoim pracownikom informacje PIT-11 o ich zarobkach, składkach oraz zaliczkach na podatek dochodowy za ubiegły rok. Na tej podstawie podatnicy będą mogli rozliczyć się z fiskusem. »

Jak przygotować się do badania sprawozdania finansowego

Aktualizacja: 11.02.2008

Celem badania sprawozdania finansowego jest wydanie przez biegłego rewidenta opinii, że sprawozdanie to jest sporządzone prawidłowo oraz rzetelnie. Na co biegły zwróci uwagę? »

Czy koszty szkolenia pracowników są przychodem

Aktualizacja: 19.02.2008

Otrzymując od pracodawcy szkolenia, tak pracownik jak i jego pracodawca często nie wiedzą, że może to rodzić konsekwencje podatkowe u pracownika. Jakie? »

Finansowe skutki dokonywania odpisów amortyzacyjnych

Aktualizacja: 07.02.2008

W wielu firmach konieczna staje się potrzeba właściwego zarządzania posiadanymi aktywami trwałymi. Może do niego służyć amortyzacja. Sprawdź w jaki sposób? »

Jak opodatkować likwidację działalności gospodarczej

Aktualizacja: 06.02.2008

Likwidacja działalności wiąże się z wieloma obowiązkami, w tym podatkowymi. Konieczne jest m.in. dokonanie spisu z natury, powiadomienie urzęd skarbowego. To jeszcze nie wszystko. »

Rozliczenie dofinansowania zimowego wypoczynku młodzieży

Aktualizacja: 05.02.2008

Niektóre dopłaty do wypoczynku dzieci i młodzieży są zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych. Muszą być jednak przy tym spełnione warunki. Jakie? »

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Green OK

Producent biologicznie aktywnych oraz przyjaznych dla środowiska ekologicznych nawozów.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK