reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

TEMAT DNIA

Jak odzyskać zwrot nadpłaconego podatku

Aktualizacja: 05.06.2008

Podatnik, który kwestionuje zasadność pobrania przez płatnika podatku albo wysokość, należnego podatku, może złożyć wniosek o stwierdzenie nadpłaty. Jak go napisać? »

Jak opodatkować działalność sezonową

Aktualizacja: 03.06.2008

Przedsiębiorca, który prowadzi działalność sezonową, rozlicza podatki tak jak podatnicy prowadzący działalność przez cały rok. Może jednak liczyć na wcześniejszy zwrot VAT. »

Rozliczenia podatkowe dofinansowania do wypoczynku

Aktualizacja: 30.05.2008

Dopłaty do wypoczynku to popularna forma świadczeń pozapłacowych. Finansowanie wypoczynku dzieci pracowników w większości przypadków będzie zwolnione z PIT. Jednak nie zawsze. »

Jak wliczać w koszty wyposażenie mieszkania

Aktualizacja: 29.05.2008

Wynajmujący rozliczający przychody z najmu na zasadach ogólnych, mogą wliczać w koszty zakup mebli i wyposażenia. Nie zawsze jednak możliwe jest jednorazowe wliczenie. »

Odwołanie nie powoduje wstrzymania zapłaty podatku

Aktualizacja: 28.05.2008

Wniesienie odwołania od decyzji organu podatkowego nie wstrzymuje wykonania decyzji. Podatnik może jednak złożyć wniosek o wstrzymanie jej wykonania. »

Jak rozliczyć zakup samochodu dostawczego

Aktualizacja: 26.05.2008

Wydatki związane z zakupem samochodu dostawczego mogą być zaliczone w koszty podatkowe jednorazowo lub w ramach odpisów amortyzacyjnych. »

Jak prawidłowo stosować metody kasową i memoriałową

Aktualizacja: 21.05.2008

Możliwość zarówno kasowego, jak i memoriałowego ujęcia operacji może prowadzić do błędnych zapisów. Jak uniknąć takich błędów? »

Rozliczenie przychodu osób uprawnionych do świadczenia lub zasiłku przedemerytalnego

Aktualizacja: 21.05.2008

Jakie obowiązki mają pracodawcy w związku z rozliczeniem przychodu ich pracowników uprawnionych do zasiłku lub świadczenia przedemerytalnego? »

Jak rozliczać opłatę wstępną od umowy leasingu

Aktualizacja: 21.05.2008

Czynsz inicjalny to opłata jednorazowa ponoszona przy zawieraniu umowy leasingowej, zazwyczaj jeszcze przed wydaniem przedmiotu leasingu. Jak ją prawidłowo rozliczyć? »

Jak rozliczać najem

Aktualizacja: 20.05.2008

Przychód z najmu może być kwalifikowany zarówno jako przychód ze źródła najem, jak i przychód z pozarolniczej działalności gospodarczej. Co bardziej opłaca się wybrać? »

Jak fiskus może doręczać decyzje podatkowe

Aktualizacja: 19.05.2008

Uchylanie się od odebrania decyzji podatkowej nic nie pomoże. Może tylko zaszkodzić podatnikowi. Fiskus ma sposoby, żeby doręczać decyzje podatnikowi. »

Podatkowe skutki umów barterowych

Aktualizacja: 15.05.2008

Rozliczanie transakcji między kontrahentami nie zawsze musi odbywać się w formie gotówkowej. Niekiedy kontrahenci stosują barter. Jakie są zalety barteru? »

Jak należy prawidłowo rozliczyć wydatki sądowe

Aktualizacja: 13.05.2008

Poniesione przez wierzyciela koszty procesu sądowego stanowią koszty uzyskania przychodów. Działania wierzyciela mają bowiem na celu zabezpieczenie źródła przychodów. »

Jak ubiegać się o nadpłatę

Aktualizacja: 12.05.2008

Wniosek o stwierdzenie nadpłaty może złożyć podatnik, który zapłacił podatek w kwocie wyższej niż należna lub nie musiał go płacić. Jeśli złożył deklarację, w której wykazał wyższy podatek, powinien złożyć jej korektę. »

Tylko faktyczny obrót podlega opodatkowaniu VAT

Aktualizacja: 09.05.2008

Firmy, wypłacające premie pieniężne kontrahentom udokumentowane notami obciążeniowymi, są uprawnione do pomniejszenia obrotu o wartość wypłaconych premii. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

BillBird SA

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama