reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

TEMAT DNIA

Kiedy urząd wymierzy sankcje

Aktualizacja: 09.05.2008

Oprócz odsetek podatnicy VAT, którzy dokonują nieprawidłowych rozliczeń w zakresie VAT, mogą być obciążeni dodatkowym zobowiązaniem podatkowym. Kiedy urząd skarbowy wymierzy sankcje? »

Czy ulga na złe długi umożliwia odliczenie VAT

Aktualizacja: 07.05.2008

Sposobem na zmniejszenie obciążeń podatkowych może być tzw. ulga za złe długi. Umożliwia ona odliczanie VAT niezapłaconego przez kontrahenta podatnika. Kiedy można z niej skorzystać? »

Co muszą zrobić osoby chcące otrzymać certyfikat księgowego bez egzaminu

Aktualizacja: 06.05.2008

Po 30 czerwca 2010 r. osoby chcące uzyskać uprawnienia do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych będą musiały przystąpić do egzaminu. Obowiązek ten będzie dotyczył wszystkich. »

Jak wliczać w koszty samochód osobowy

Aktualizacja: 05.05.2008

Osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą może wliczać w koszty wydatki ponoszone na samochód osobowy wykorzystywany dla celów tej działalności. Czy wszystkie wydatki? »

Z egzekucją urząd czekać nie chce

Aktualizacja: 29.04.2008

Przepisy Ordynacji podatkowej pozwalają na wstrzymanie wykonania decyzji podatkowej. Jest to wykorzystywane jako sposób na powstrzymanie egzekucji podatkowej. Czy skuteczny? »

Jak zachować się podczas kontroli skarbowej

Aktualizacja: 29.04.2008

Każda kontrola ze strony fiskusa to spory stres dla podatników. Jak się do niej przygotować i jak zachowywać się w jej trakcie? »

Kto płaci podatek od dochodów z funduszy inwestycyjnych

Aktualizacja: 28.04.2008

Podatek od dochodu uzyskanego ze zbycia jednostek uczestnictwa odprowadza fundusz inwestycyjny. Gdy tego nie zrobi, to podatnik musi sam rozliczyć podatek w zeznaniu rocznym. »

Od 1 maja wyższy VAT na niektóre towary i usługi

Aktualizacja: 24.04.2008

Polska stosowała obniżoną stawkę VAT na produkty związane z rolnictwem w tzw. okresie przejściowym, który ma się zakończyć 30 kwietnia 2008 r. Na jakie towary i usługi wzrośnie VAT? »

Jakie znaczenie w postępowaniu podatkowym mają zeznania świadka

Aktualizacja: 24.04.2008

Często w sporze z urzędem skarbowym, wobec braku dokumentów, podatnicy muszą się odwoływać do zeznań świadków. Czy zeznania świadka są dla fiskusa wystarczającym dowodem, by uznać racje podatnika? »

Kiedy fiskus skontroluje podatnika

Aktualizacja: 24.04.2008

Jeżeli zachodzi uzasadnione przypuszczenie, że podatnik nie ujawnił wszystkich przychodów, to kontrolujący może zwrócić się do niego o złożenie oświadczenia o stanie majątkowym. »

W jaki sposób rozliczyć zagraniczny dochód przedsiębiorcy

Aktualizacja: 22.04.2008

Osoby o nieograniczonym obowiązku podatkowym w Polsce podlegają opodatkowaniu w Polsce od całości swoich zagranicznych dochodów. Jak prawidłowo rozliczyć zagraniczne dochody przedsiębiorcy? »

Kto może skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej

Aktualizacja: 21.04.2008

Osoby niepełnosprawne lub podatnicy mający na utrzymaniu takie osoby mogą po spełnieniu pewnych warunków skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej, odliczając określone wydatki od swoich dochodów. Jakie to warunki? »

Kiedy korygować zeznanie podatkowe

Aktualizacja: 18.04.2008

Podatnik, który popełni błąd w zeznaniu podatkowym, ma prawo go skorygować. Może to zrobić sam lub poczekać na wezwanie urzędu. Kiedy korygować zeznanie podatkowe? »

Księgowi przeciwni zmianom w wydawaniu certyfikatu

Aktualizacja: 18.04.2008

Nowelizacja ustawy o rachunkowości zakłada zmiany w uzyskaniu certyfikatu księgowego. Przeciwko niektórym zmianom protestują księgowi i wyższe uczelnie. »

Jak ewidencjonować umowy leasingowe

Aktualizacja: 17.04.2008

Umowy leasingowe księguje się na koncie „Pozostałe rozrachunki”, choć w praktyce występują różne rozwiązania dotyczące ujęcia leasingu w księgach rachunkowych. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Grzegorz Kuchta

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama