reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

TEMAT DNIA

Kiedy i jak zmienić okres lub stawki amortyzacyjne

Aktualizacja: 12.09.2007

Wybór konkretnej metody amortyzacji w stosunku do danego składnika aktywów jest uzależniony od oczekiwanego trybu uzyskiwania korzyści ekonomicznych. Jak wybrać najkorzystniejszą? »

Jak opłacać podatek dochodowy na podstawie księgi

Aktualizacja: 11.09.2007

Przedsiębiorcy płacący podatek dochodowy na zasadach ogólnych, ustalają go w oparciu o PKPiR. Mogą płacić podatek w wysokości 19 proc., zamiast wyliczać go według progresywnej skali. Jak to zrobić? »

Jak się bronić przed egzekucją zaległości podatkowych

Aktualizacja: 10.09.2007

Nieuregulowanie podatku w terminie może spowodować wszczęcie postępowania egzekucyjnego w celu zapłaty zaległości podatkowej wraz z odsetkami. »

Akcyza: za brak ustawy grożą wielomilionowe sankcje

Aktualizacja: 10.09.2007

Sejm nie uchwalił dotychczas ustawy o zwrocie akcyzy za samochody sprowadzone z Unii Europejskiej. Polska może zapłacić wkrótce kary za nierespektowanie wyroków ETS. »

Podatkowe skutki nabycia przedsiębiorstwa w spadku

Aktualizacja: 07.09.2007

Nabycie w spadku przedsiębiorstwa oznacza przejęcie nie tylko jego majątku, ale również odpowiedzialności za długi spadkodawcy, w tym należności wobec fiskusa. »

Jak wstrzymać wykonanie decyzji podatkowych

Aktualizacja: 07.09.2007

Decyzje podatkowe pierwszej instancji podlegają wykonaniu. Jednak w pewnych sytuacjach można wstrzymać działania urzędu skarbowego. »

Podwójna sankcja jest niezgodna z konstytucją

Aktualizacja: 05.09.2007

Trybunał orzekł, że osoba fizyczna nie może być karana za ten sam czyn dwa razy. Stosowanie 30-proc. dodatkowego VAT i sankcji karnych skarbowych narusza konstytucję. »

Czy leasing przynosi korzyści podatkowe

Aktualizacja: 03.09.2007

Obowiązujące od 1 stycznia 2007 r. przepisy ustaw podatkowych zasadniczo zmieniają stopę opłacalności leasingu jako popularnie zwanej tarczy podatkowej. Co to oznacza dla leasingobiorców? »

Czy właściciel firmy rozlicza własne diety

Aktualizacja: 31.08.2007

Osobom prowadzącym działalność gospodarczą przysługuje prawo uwzględnienia w kosztach uzyskania przychodu wartości diet za czas podróży służbowych. Ile wynosi maksymalna wysokość diet? »

Czy wraz z kasą fiskalną prowadzić inne ewidencje

Aktualizacja: 30.08.2007

Podatnicy prowadzący działalność gospodarczą muszą założyć różnego rodzaju ewidencje podatkowe. Jedną z nich są kasy rejestrujące. Nie zwalniają one jednak podatnika z prowadzenia innych ewidencji. »

Jakie są skutki niezapłacenia w terminie podatku

Aktualizacja: 28.08.2007

Gdy termin zapłaty podatku nie zostanie dotrzymany, powstanie zaległość podatkowa. Taką zaległość należy zapłacić wraz z odsetkami. Jakie dodatkowe kary czekają na podatnika? »

Kiedy sporządzić spis z natury towarów

Aktualizacja: 27.08.2007

Przedsiębiorcy likwidujący działalność gospodarczą powinni sporządzić spis z natury dla celów podatku dochodowego. Spis taki zobowiązani są sporządzić też podatnicy VAT. Jak prawidłowo to zrobić? »

Wywiad skarbowy sprawdza działających w sieci

Aktualizacja: 23.08.2007

Nasilają się kontrole podatkowe handlujących na portalach internetowych. Działania fiskusa są legalne i pozwalają wykryć oszustów podatkowych. »

Co grozi za nieprawidłowe rozliczenia podatkowe

Aktualizacja: 22.08.2007

Obecnie nie trzeba składać miesięcznych deklaracji podatkowych. Podatnik zobowiązany jest jedynie do wpłaty zaliczki na podatek dochodowy. Jakie są konsekwencje tej zmiany? »

Jak amortyzować prywatne mieszkanie

Aktualizacja: 21.08.2007

Mieszkanie wykorzystywane w działalności gospodarczej może być amortyzowane. Dzięki amortyzacji zwiększą się koszty uzyskania przychodów. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

ARTYKUŁ PARTNERSKI

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

KDP Tax

Kancelaria doradztwa podatkowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama