Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu podatek od kopalin. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące podatek od kopalin.
Podatek od kopalin – jakie ma skutki?
Aktualizacja: 14.07.2015
Wprowadzenie przez Ministerstwo Finansów podatku od niektórych kopalin (miedzi i srebra) uważane było za jedną z kluczowych zmian w systemie podatkowym w 2012 roku. Co można o nim powiedzieć z perspektywy czasu? Jakie pozytywne i negatywne skutki przyniósł? »
Czy będą zmiany w podatku od kopalin?
Aktualizacja: 21.05.2015
Resort finansów nie rozważa zmian w podatku od kopalin - poinformował w rozmowie z PAP minister finansów Mateusz Szczurek. Na obniżenie od 2016 r. podatku, który płaci KGHM, liczy resort skarbu państwa. »
Ustawa o podatku od wydobycia niektórych kopalin zgodna z konstytucją
Aktualizacja: 19.11.2014
Trybunał Konstytucyjny uznał za zgodne z konstytucją zapisy ustawy o podatku od wydobycia niektórych kopalin, którą do Trybunału zaskarżyły dwie grupy posłów. Wnioskodawcy chcieli uchylenia całej ustawy. »
Ustawa o podatku od kopalin zaskarżona do TK
Aktualizacja: 17.11.2014
Trybunał Konstytucyjny rozpozna skargi posłów dotyczące ustawy o podatku od niektórych kopalin. Posłowie SLD i PiS zarzucają m.in., że podatek od miedzi i srebra wprowadzono bez odpowiedniego vacatio legis. »
Podatek od wydobycia niektórych kopalin - wnioski MF
Aktualizacja: 29.09.2014
Zdaniem Ministerstwa Finansów podatek od wydobycia niektórych kopalin pozwolił uzyskać państwu rentę surowcową, a z drugiej strony zapewnił KGHM godziwe zyski. »
Ustawa o specjalnym podatku węglowodorowym - od 1 stycznia 2016 r.
Aktualizacja: 26.08.2014
Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę o podatku węglowodorowym. Ustawa wprowadza specjalny podatek węglowodorowy oraz rozszerza zakres przedmiotowy podatku od wydobycia niektórych kopalin o wydobycie gazu ziemnego i ropy naftowej. Nowe regulacje wejdą w życie 1 stycznia 2016 r. »
Podatek węglowodorowy w Sejmie
Aktualizacja: 29.07.2014
25 lipca 2014 r. Sejm uchwalił rządowy projekt ustawy o specjalnym podatku węglowodorowym, o zmianie ustawy o podatku od wydobycia niektórych kopalin oraz o zmianie niektórych innych ustaw. »
Podatek od wydobycia niektórych kopalin i podatek węglowodorowy
Aktualizacja: 13.03.2014
Rada Ministrów przyjęła dwa projekty ustaw w zakresie podatków, tj. podatku od wydobycia niektórych kopalin i specjalnego podatku węglowodorowego. Chodzi o projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od wydobycia niektórych kopalin oraz o zmianie niektórych innych ustaw, a także projekt ustawy o specjalnym podatku węglowodorowym. »
System podatkowy nie powinien hamować rozwoju firm
Aktualizacja: 29.07.2013
System podatkowy powinien być tak skonstruowany, by nie hamować rozwoju firm - uważa Herbert Wirth, prezez KGHM. Tylko z tytułu podatku od wydobycia niektórych kopalin KGHM płaci 6 mln zł podatku dziennie. »
Wysokie podatki od wydobycia gazu łupkowego
Aktualizacja: 29.07.2013
Podatki od wydobycia gazu łupkowego mogą być wysokie. To jednak nie powinno zniechęcić inwestorów. »
Podatek od węglowodorów - gazu ziemnego i ropy naftowej
Aktualizacja: 05.03.2013
Od 2015 roku ma obowiązywać specjalny podatek węglowodorowy. Opodatkowaniu będzie podlegał zysk z działalności wydobywczej w zakresie gazu ziemnego i ropy naftowej. Przychody oraz wydatki będą, co do zasady, rozliczane metodą kasową. Zgodnie z projektem ustawy przedstawionym przez Ministerstwo Finansów, stawki podatku węglowodorowego będą wynosiły 12,5% lub 25%, w zależności od relacji przychodów do wydatków poniesionych od początku działalności wydobywczej. »
Podatek od wydobycia gazu, ropy i innych węglowodorów
Aktualizacja: 19.10.2012
Rząd planuje wprowadzenie podatku od wydobycia węglowodorów (w tym gazu z łupków). Podatek ten byłby naliczany od wartości wydobytego surowca: 5% dla gazu i 10% dla ropy naftowej. Pojawi się również specjalny podatek węglowodorowy w wysokości 25% od nadwyżki przychodów nad wydatkami (czyli podatek od zysków) - tzw. cash flow tax. »
Korekta w nowym JPK_V7 – jak to zrobić?
V4 Legal to nowoczesna kancelaria działająca na terenie Słowacji, Czech, Polski oraz Węgier.
Zostań ekspertem portalu Infor.pl »