reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Temat: pracodawca

Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu pracodawca. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące pracodawca.

Czy są opodatkowane PIT świadczenia pracodawcy na podnoszenie kwalifikacji pracowników

Aktualizacja: 18.11.2010

Obecna sytuacja na rynku pracy powoduje to, że pracownicy muszą ciągle podnosić swoje kwalifikacje zawodowe. Przy czym podnoszenie tych kwalifikacji odbywa się zarówno z inicjatywy pracodawcy lub za jego zgodą, jak też z inicjatywy samych pracowników, niezależnie od tego czy pracodawca wyraża na to zgodę, czy też nie. Ma to wpływ na opodatkowanie PIT otrzymanych od pracodawcy świadczeń szkoleniowych. »

Co oznacza pojęcie „ekonomiczny pracodawca”

Aktualizacja: 04.11.2010

Nasi pracownicy będą wykonywać pracę za granicą na rzecz powiązanego z nami podmiotu. Wynagrodzenie pracownikom będziemy formalnie wypłacać my, ale faktycznie to ten podmiot będzie obciążany jego kosztami. Ostatnio dowiedziałam się, że oceniając zasady opodatkowania wynagrodzeń wypłacanych pracownikom powinniśmy uwzględnić koncepcję tzw. „ekonomicznego pracodawcy”. Co oznacza to pojęcie? »

Kiedy wydatki pracodawcy na podnoszenie kwalifikacji pracowników są zwolnione z PIT

Aktualizacja: 21.09.2011

Od 16 lipca 2010 r. obowiązują zmienione zasady podnoszenia kwalifikacji zawodowych pracowników wynikające z nowych przepisów kodeksu pracy (art. 1031-1036). Nowe brzmienie otrzymał też art. 21 ust. 1 pkt 90 ustawy o PIT przewidujący zwolnienie podatkowe dla dofinansowania przez pracodawcę podnoszenia kwalifikacji pracowników. »

Umowne odszkodowanie dla pracownika za rozwiązanie umowy o pracę a koszty pracodawcy

Aktualizacja: 26.05.2010

Kosztami podatkowymi są m.in. tzw. koszty pracownicze. Koszty te obejmują przede wszystkim wynagrodzenie zasadnicze, wszelkiego rodzaju nagrody, premie i diety oraz wydatki związane z podnoszeniem kwalifikacji zawodowych pracowników. »

Czy wynagrodzenie z umowy cywilnoprawnej podlega ochronie jak wynagrodzenie z umowy o pracę

Aktualizacja: 21.07.2020

Otrzymaliśmy zajęcie komornicze (niealimentacyjne) osoby, która jest zatrudniona na podstawie umowy zlecenia. Czy możemy tej osobie potrącić wynagrodzenie? Jeśli tak, to w jakiej wysokości maksymalnie? Czy ochrona wynagrodzenia przed potrąceniem z Kodeksu pracy obowiązuje także w przypadku umowy zlecenia i innych umów cywilnych? »

reklama

POLECANE

reklama

Nowy JPK_VAT

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Daniela Wybrańczyk

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama