reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Doskonalenie zawodu

Nowa klasyfikacja zawodów księgowych

Aktualizacja: 08.07.2010

Od 1 lipca obowiązuje nowa klasyfikacja zawodów. Zmiany dotyczą także zawodów księgowych. »

Opłata egzaminacyjna na certyfikat księgowy w 2010 r.

Aktualizacja: 25.02.2010

526,80 zł - tyle wynosi opłata za egzamin weryfikujący wiedzę osób ubiegających się o certyfikat księgowy, jest to równowartość 40 proc. minimalnego wynagrodzenia za pracę. »

Bezterminowa możliwość uzyskania certyfikatu księgowego

Aktualizacja: 15.02.2010

Ministerstwo Finansów poinformowało, że nie istnieje graniczna data ubiegania się o wydanie certyfikatu księgowego bez egzaminu. »

Terminy egzaminów na certyfikat księgowy w 2010 r.

Aktualizacja: 01.09.2010

Ministerstwa Finansów podało najbliższe terminy egzaminów sprawdzających kwalifikacje osób ubiegających się o certyfikat księgowy. »

Egzamin na usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych a kursy księgowe

Aktualizacja: 14.10.2009

Ustawa o rachunkowości dość dokładnie precyzuje zagadnienia w dziedzinie uprawnień do prowadzenia ksiąg rachunkowych. »

Ruszyła XI edycja konkursu Księgowy Roku

Aktualizacja: 07.09.2009

Konkurs na Księgowego Roku ma charakter otwarty i ogólnopolski. Najlepsi uczestnicy konkursu, oprócz nagród rzeczowych i prestiżu, zyskają możliwość przybliżenia się do certyfikatu na dyplomowanego księgowego wydawanego przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. »

Bezpłatne słowniki internetowe dla księgowych

Aktualizacja: 02.04.2009

Poprawność językowa notatek służbowych, sprawozdań, raportów, korespondencji handlowej - to codzienność pracy księgowego. Pomocne w tym zakresie są internetowe słowniki (słowniki online). Prezentujemy wybór kilkunastu bezpłatnych słowników internetowych przydatnych w pracy księgowego. »

Resort finansów wstrzymuje wydawanie licencji księgowym

Aktualizacja: 20.01.2016

Od początku roku ustawa o rachunkowości zawiera przepisy dotyczące wydawania certyfikatów księgowych. Nie ma jednak rozporządzenia określającego sposób przeprowadzania egzaminów na księgowych. Dopóki resort finansów nie wyda przepisów wykonawczych, księgowi nie mogą się ubiegać o certyfikaty. »

Stażu nie wlicza się do praktyki niezbędnej do uzyskania certyfikatu księgowego

Aktualizacja: 30.01.2009

Stażu z urzędu pracy odbywanego w księgowości przez bezrobotnego nie wlicza się do doświadczenia niezbędnego do uzyskania certyfikatu księgowego. »

Darmowe usługi nie poświadczą praktyki w księgowości

Aktualizacja: 20.10.2008

Od 2009 roku zmienią się przepisy dotyczące uzyskania certyfikatu księgowego. Księgowi, którzy chcą uzyskać certyfikat, nie udowodnią praktyki, gdy świadczyli usługi nieodpłatnie. »

Praktykę w księgowości poświadcza zakres obowiązków

Aktualizacja: 07.10.2008

Księgowy, który chce udowodnić posiadaną praktykę zawodową, może przedstawić zakres wykonywanych dotychczas obowiązków. »

Główny księgowy w sektorze publicznym musi mieć certyfikat lub staż

Aktualizacja: 15.09.2008

Aby pełnić funkcję głównego księgowego w sektorze publicznym, trzeba mieć odpowiednie kwalifikacje, np. posiadać certyfikat księgowy. »

Certyfikat bez egzaminu - lista uprawnionych szkół

Aktualizacja: 10.09.2008

W związku ze zmianą przepisów ustawy o rachunkowości studia podyplomowe cieszą się ogromną popularnością. Jednak tylko wybrane uczelnie pozwalają na zdobycie certyfikatu na usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych bez egzaminu. Poniżej przedstawiamy listę uprawnionych szkół. Dokumenty o nabycie certyfikatu bez egzaminu trzeba złożyć do 30 czerwca 2010 r. »

Coraz mniej czasu na zdobycie certyfikatu bez egzaminu

Aktualizacja: 04.09.2008

Jeszcze tylko przez dwa lata resort finansów będzie wydawał certyfikaty na usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych bez egzaminu. Jednym ze sposobów na zdobycie certyfikatu jest ukończenie studiów podyplomowych. »

Czy studia podyplomowe z zakresu rachunkowości poprzedzone studiami inżynierskimi dają prawo do ubiegania się o certyfikat księgowego bez egzaminu

Aktualizacja: 02.09.2008

W biurze rachunkowym zatrudniony jest pracownik, który ma wymagany trzyletni okres praktyki w księgowości. Chce zacząć studia podyplomowe z zakresu rachunkowości. Jak należy rozumieć zapis dotyczący studiów podyplomowych, które muszą być poprzedzone studiami magisterskimi lub równorzędnymi, jeśli pracownik ukończył studia inżynierskie o specjalności: ochrona środowiska (uzyskując tytuł inżyniera). Czy będzie miał prawo do ubiegania się o certyfikat księgowego bez egzaminu? »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS - podatki, prawo

Tarcza antykryzysowa 4.0 – przegląd najważniejszych zmian

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Natalia Buchholc

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama