| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Doskonalenie zawodu

Istota i elementy stosunku prawnego

Aktualizacja: 30.09.2014

Pojęcie stosunku prawnego to jedno z podstawowych pojęć funkcjonujących na gruncie prawa. Stosunek prawny jest to rodzaj stosunku społecznego (relacji), którego powstanie, ustanie i zmianę regulują przepisy obowiązującego prawa. »

Systemy finansowo-księgowe - jak poradzić sobie z wyborem?

Aktualizacja: 19.08.2013

Stara prawda mówi, że programy, które funkcjonują dobrze, nie są zmieniane. Dobrze funkcjonujący program finansowo-księgowy powinien być jednak szczególnie istotny. »

Czy zapisem windykacyjnym można objąć przedmioty majątku wspólnego

Aktualizacja: 01.08.2013

Sąd Najwyższy podjął uchwałę, w której stwierdził, że zapisem windykacyjnym mogą być objęte przedmioty majątkowe należące do majątku wspólnego małżonków pozostających w ustroju wspólności ustawowej, wymienione w art. 9811 §2 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. z 1964 r., Nr 16, poz. 93 ze zm.). »

O czym właściciele i lokatorzy powinni pamiętać w czasie trwania najmu?

Aktualizacja: 14.12.2012

W okresie najmu mieszkania zarówno wynajmujący, jak i najemca mają pewne prawa, ale też obowiązki wobec siebie. »

Telepraca w księgowości

Aktualizacja: 23.04.2012

Coraz więcej firm rozumie potrzebę oferowania swoim pracownikom pracy z domu. Na rynku można zaobserwować rosnącą ofertę pracy zdalnej. Piszemy dzisiaj o tym, jak zorganizować telepracę w księgowości. »

Czasochłonne zajęcia księgowych

Aktualizacja: 12.01.2012

Obsługa niepoprawnych faktur i korekta błędów spowodowanych przez systemy finansowe to według księgowych najbardziej czasochłonne czynności w codziennej pracy działów finansowo-księgowych – wynika z badań firmy Accace. »

Rachunkowość online - w jakim kierunku zmierza?

Aktualizacja: 07.11.2011

Rachunkowość "w chmurze" jest zjawiskiem stosunkowo nowym. Księgowość jest dziedziną raczej konserwatywną i jako jedna z ostatnich poddaje się współczesnym trendom informatycznym i technologicznym. »

Polisa chroni od błędów księgowych

Aktualizacja: 10.10.2011

Przychodząc po poradę do księgowego czy doradcy finansowego musimy zaufać jego wiedzy i doświadczeniu. Co jeśli nasze księgi prowadzi zewnętrzne biuro rachunkowe i podczas kontroli skarbowej zostanie wykryty błąd? »

Opłata egzaminacyjna na certyfikat księgowy w 2012 r.

Aktualizacja: 30.09.2011

W 2012 r. opłata za egzamin weryfikujący wiedzę osób ubiegających się o certyfikat księgowy wynosić będzie 600 zł. »

Czy księgowy prowadzący biuro rachunkowe musi odbyć praktyki, ubiegając się o tytuł doradcy podatkowego

Aktualizacja: 10.07.2014

Od siedmiu lat prowadzę biuro rachunkowe na podstawie świadectwa kwalifikacyjnego do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, wydanego przez Ministra Finansów. Obecnie chciałabym się ubiegać o licencję doradcy podatkowego. Czy w moim przypadku konieczna jest dwuletnia praktyka zawodowa w urzędzie skarbowym, izbie skarbowej lub urzędzie kontroli skarbowej oraz u doradcy podatkowego? »

Żargon używany do opisu oszukańczych metod wykorzystywanych w rachunkowości

Aktualizacja: 18.05.2011

W ramach języka rachunkowości istnieje szczególny żargon używany do opisu oszukańczych metod wykorzystywanych w rachunkowości. Żargon ten wykształcił się w języku angielskim, ale jego wyrażenia są znane na całym świecie. »

Podnoszenie kwalifikacji osób prowadzących usługowo księgi rachunkowe

Aktualizacja: 07.03.2011

Osoby posiadające certyfikat księgowy, prowadzące działalność polegającą na usługowym prowadzeniu ksiąg rachunkowych, nie są objęte obowiązkowym podnoszeniem kwalifikacji zawodowych. Z kolei obowiązkiem tym są objęci biegli rewidenci i doradcy podatkowi, którzy również posiadają uprawnienia do usługowego prowadzenia ksiąg. »

Opłata egzaminacyjna na certyfikat księgowy w 2011 r.

Aktualizacja: 13.01.2011

W 2011 r. opłata za egzamin weryfikujący wiedzę osób ubiegających się o certyfikat księgowy wynosi 554,40 zł. »

Certyfikat księgowego tylko po odbyciu odpowiedniej praktyki

Aktualizacja: 27.01.2011

Minister Finansów, odmawiając wydania certyfikatu księgowego, powinien dokładnie wyjaśnić, dlaczego określone czynności nie odpowiadają czynnościom uznawanym za prowadzenie ksiąg rachunkowych. »

Po co księgowym Kodeks Zawodowej Etyki

Aktualizacja: 15.09.2010

Profesjonalne wykonywanie zawodu księgowego to nie tylko biegła znajomość przepisów. Ważne jest także stanie na straży wiernego obrazowania sytuacji finansowej jednostki. Dlatego rolą księgowego jest świadome podejmowanie decyzji i nieuleganie presji z zewnątrz. Pomocny może się tu okazać Kodeks Zawodowej Etyki. »

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

inFakt

inFakt to firma oferująca nowoczesne usługi księgowe i fakturowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »