REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Certyfikat bez egzaminu - lista uprawnionych szkół

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
ŁZ
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

W związku ze zmianą przepisów ustawy o rachunkowości studia podyplomowe cieszą się ogromną popularnością. Jednak tylko wybrane uczelnie pozwalają na zdobycie certyfikatu na usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych bez egzaminu. Poniżej przedstawiamy listę uprawnionych szkół. Dokumenty o nabycie certyfikatu bez egzaminu trzeba złożyć do 30 czerwca 2010 r.

UCZELNIE PRYWATNE

REKLAMA

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korfantego w Katowicach

Nazwa: Rachunkowość

Rekrutacja: do 15 września

http://podyplomowe.gwsh.edu.pl

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wyższa Szkoła Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie

Nazwa studiów: Podyplomowe Studia Rachunkowości

http://www.wsub.waw.pl/

Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego w Warszawie

Nazwa studiów: Rachunkowość i finanse przedsiębiorstwa

Rekrutacja: do 15 września

http://www.studiapodyplomowe.kozminski.edu.pl

UNIWERSYTETY

Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II

Nazwa: Podyplomowe Studia Rachunkowości i Finansów

Rekrutacja: do 25 września

http://www.kul.lublin.pl

Uniwersytet Gdański

Nazwa: Studium Podyplomowe Rachunkowości i Finansów

Rekrutacja: cały rok

http://rachunkowosc.wzr.pl/studium/

Uniwersytet Łódzki

Nazwa: Podyplomowe studium Audytu Wewnętrznego i Rachunkowości

Rekrutacja: do 30 września

http://www.wz.uni.lodz.pl

Uniwersytet Ekonomiczny

Nazwa: Rachunkowość i podatki

Rekrutacja: do 5 września

http://www.ue.wroc.pl

Uniwersytet Ekonomiczny z Zakładem Szkolenia i Ekspertyz PTE PETEKS we Wrocławiu

Nazwa: Studia Podyplomowe Rachunkowości

http://peteks.k.pl/podyplomowe

Uniwersytet Opolski

Nazwa: Rachunkowość w zarządzaniu przedsiębiorstwem

Rekrutacja trwa

www.ekon.uni.opole.pl

Uniwersytet Szczeciński

Nazwa: Rachunkowość

Rekrutacja: do 15 września

Studia można także odbyć w ośrodkach w: Koszalinie, Gorzowie Wlkp. i Wałczu

http://www.wneiz.pl

Uniwersytet Warszawski

Nazwa: Rachunkowość i podatki

Termin rekrutacji: do 25 września

http://www.wz.uw.edu.pl

WYŻSZE SZKOŁY TECHNICZNE

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Nazwa: Rachunkowość

Nabór ciągły

http://www.agh.edu.pl

Politechnika Częstochowska

Nazwa: Rachunkowość i podatki w zarządzaniu jednostkami gospodarczymi

http://www.pcz.pl/studia_podyplomowe

Politechnika Gdańska

Nazwa: Podyplomowe Roczne Studia Rachunkowości i Finansów

Informacje o naborze: listopad/grudzień 2008 r.

http://www.zie.pg.gda.pl

Politechnika Łódzka

Nazwa: Rachunkowość i Podatki

http://www2.p.lodz.pl

Politechnika Radomska im. Kazimierza Pułaskiego

Nazwa: Rachunkowość

http://spiz.we.pr.radom.pl/

Politechnika Śląska w Gliwicach

Nazwa: Rachunkowość i Podatki w Przedsiębiorstwie

Rekrutacja: do września

http://www.woiz.polsl.pl

AKADEMIE EKONOMICZNE

Akademia Ekonomiczna im. Karola Adamieckiego w Katowicach

Nazwa: Rachunkowość

http://www.ae.katowice.pl

Akademia Ekonomiczna w Krakowie (Krakowska Szkoła Biznesu)

Nazwa: Rachunkowość i finanse (dla zaawansowanych)

Rekrutacja: do 15 września

http://www.ksb.uek.krakow.pl

Akademia Ekonomiczna w Poznaniu

Nazwa: Studium Podyplomowe Rachunkowości (Bydgoszcz, Kalisz, Leszno, Piła, Poznań, Zielona Góra)

Rekrutacja: do 15 września

http://www.podyplomowe.ae.poznan.pl

Akademia Ekonomiczna im. Oskara Langego we Wrocławiu

Nazwa: Rachunkowość

Rekrutacja: do 30 września

http://ds25.ae.wroc.pl

WYŻSZE SZKOŁY ROLNICZE

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Nazwa: Rachunkowość

Rekrutacja: do 15 września

http://www.sggw.pl/studiapodyplomowe

Akademia Rolnicza w Szczecinie

Nazwa: Podyplomowe Studium Rachunkowość

Rekrutacja: do 20 września

www.e-ar.pl

PLACÓWKI NAUKOWE POLSKIEJ AKADEMII NAUK

Instytut Nauk Ekonomicznych w Warszawie

Nazwa: Studia podyplomowe z zakresu rachunkowości

Rekrutacja: do 16 października

http://www.inepan.waw.pl/

(ŁZ)

 

Zapisz się na newsletter
Chcesz uniknąć błędów? Być na czasie z najnowszymi zmianami w podatkach? Zapisz się na nasz newsletter i otrzymuj rzetelne informacje prosto na swoją skrzynkę.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: GP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Księgowość
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zaczynasz działalność gospodarczą? Tak można obniżyć składki ZUS na początku działania firmy [komunikat ZUS]

Rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej wiąże się z kosztami, szczególnie na starcie. Dlatego początkujący przedsiębiorcy mogą skorzystać z ulg, które pozwalają płacić niższe składki na ubezpieczenia społeczne albo nie płacić ich wcale. Do najważniejszych form wsparcia należą: ulga na start, preferencyjne składki, „Mały ZUS Plus” czy wakacje składkowe.

Ulga dla spadkobierców i przejrzystość dla podatników. Nowości w ustawie podatku od spadków i darowizn już wkrótce

Jest projekt nowelizacji ustawy o podatku od spadków i darowizn, który umożliwi przywrócenie terminu zgłoszenia spadku w wyjątkowych przypadkach oraz doprecyzuje moment powstania obowiązku podatkowego. Zmiany mają uprościć procedury, zwiększyć przejrzystość i wspierać sukcesję firm rodzinnych.

KSeF 2.0: firmy będą miały tylko 4 miesiące na testy. Co trzeba zrobić już teraz?

W czerwcu 2025 r. – zgodnie z harmonogramem – Ministerstwo Finansów udostępniło dokumentację interfejsu API KSeF 2.0. Jest to jednak materiał dla integratorów systemów i dostawców oprogramowania. Firmy wciąż czekają na udostępnienie środowiska testowego, które zaplanowano na koniec września. Konkretne testy będą więc mogły zacząć się dopiero w październiku. Tymczasem obowiązek korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur dla części firm wchodzi już w lutym – oznacza to niewiele czasu na przygotowanie.

Projekt ustawy wdrażającej obowiązkowy KSeF po pierwszym czytaniu w Sejmie. Co się zmienia a co pozostaje bez zmian [komentarz eksperta]

W dniu 9 lipca 2025 r., Sejm przeprowadził pierwsze czytanie i skierował do prac w komisji finansów projekt ustawy zakładającej wdrożenie obowiązkowego Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). Wszystkie kluby i koła poselskie zapowiedziały dalsze prace nad projektem. Prace legislacyjne wchodzą w końcową fazę. Z coraz większą pewnością możemy więc stwierdzić, że obowiązkowy KSeF będzie wdrażany w dwóch etapach - od 1 lutego 2026 i od 1 kwietnia 2026 r.

REKLAMA

Podatek u źródła 2025: Objaśnienia podatkowe ministra finansów dot. statusu rzeczywistego właściciela. Praktyczne szanse i nieoczywiste zagrożenia

Po latach oczekiwań i licznych postulatach ze strony środowisk doradczych oraz biznesowych, Ministerstwo Finansów opublikowało długo zapowiadane objaśnienia dotyczące statusu rzeczywistego właściciela w kontekście podatku u źródła (WHT). Teraz nadszedł czas, by bardziej szczegółowo przyjrzeć się poszczególnym zagadnieniom. Dokument z 3 lipca 2025 r., opublikowany na stronie MF 9 lipca, ma na celu rozwianie wieloletnich wątpliwości dotyczących stosowania klauzuli „beneficial owner”. Choć sam fakt publikacji należy ocenić jako krok w stronę większej przejrzystości i przewidywalności, nie wszystkie zapisy spełniły oczekiwania.

Polski podatek cyfrowy jeszcze w tym roku? Rząd nie ogląda się na Brukselę

Choć Komisja Europejska wycofała się z planów nałożenia podatku cyfrowego, Polska idzie własną drogą. Minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski zapowiada, że projekt ustawy będzie gotowy do końca roku.

KSeF 2026: koniec z papierowymi fakturami, zmiany w obiegu dokumentów i obsłudze procesu sprzedaży w firmie

W przyszłym roku w Polsce zostanie uruchomiony obowiązkowy system fakturowania za pomocą Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). Obowiązek ten wejdzie w życie na początku 2026 roku i wynika z procedowanego w Parlamencie projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług. Aktualny postęp prac legislacyjnych nad projektem, oznaczonym numerem druku 1407, można śledzić na stronach Sejmu.

Składki ZUS dla małych firm w 2025 roku - preferencje: ulga na start, mały ZUS plus i wakacje składkowe

Ulga na start, preferencyjne składki, czy „Mały ZUS plus”, a także wakacje składkowe – to propozycje wsparcia dla małych przedsiębiorców. Korzyści to możliwość opłacania niższych składek lub ich brak. Warto też zwrócić uwagę na konsekwencje z tym związane. ZUS tłumaczy kto i z jakich ulg może skorzystać oraz jakie są zagrożenia z tym związane.

REKLAMA

Zwracasz pracownikom wydatki na taksówki – czy musisz pobrać zaliczkę na podatek PIT? Najnowsze wyjaśnienia fiskusa (taksówki w podróży służbowej i w czasie wyjścia służbowego)

Pracodawcy mają wątpliwości, czy w przypadku zwracania pracownikom wydatków na taksówki (kiedy to pracownicy wykonują obowiązki służbowe – zarówno w podróży służbowej jak i w czasie tzw. wyjścia służbowego), trzeba od tych kwot pobierać zaliczki na podatek dochodowy? Pod koniec czerwca 2025 r. wyjaśnił to dokładnie Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej. Kilka miesięcy wcześniej odpowiedzi na to pytanie udzielił Minister Finansów.

Minister Majewska chce uproszczenia ZUS dla firm – konkretne propozycje zmian już na stole

Minister Agnieszka Majewska zaproponowała szereg zmian w przepisach dotyczących ubezpieczeń społecznych, które mają ułatwić życie mikro, małym i średnim przedsiębiorcom. Wśród postulatów znalazły się m.in. podniesienie limitu Małego ZUS Plus, likwidacja składki rentowej dla emerytów-przedsiębiorców, uproszczenia przy wakacjach składkowych oraz ułatwienia dla łączących biznes z rodzicielstwem.

REKLAMA