Sprzedaż bez wymogu uzyskania świadectwa zawodowego
REKLAMA
Od 21 sierpnia 2009 r. osoby obsługujące m.in. terminale kasowe w sklepach, na terenie których znajduje się kolektura gier liczbowych, nie muszą posiadać świadectwa zawodowego związanego z prowadzeniem gier losowych.
REKLAMA
Zmianę wprowadza rozporządzenie Ministra Finansów z 27 lipca 2009 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o grach i zakładach wzajemnych (Dz.U. Nr 124, poz. 1027).
Przypomnijmy, że osoby sprawujące zarząd nad ośrodkami gier i punktami przyjmowania zakładów, osoby zatrudnione w celu sprawowania nadzoru nad grami i zakładami wzajemnymi oraz osoby bezpośrednio prowadzące te gry lub zakłady są obowiązane uzyskać świadectwo zawodowe.
Rozporządzenia Ministra Finansów z 3 czerwca 2003 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o grach i zakładach wzajemnych (Dz.U. Nr 102, poz. 948 z późn.zm.) określa stanowiska lub funkcje, których wykonywanie wiąże się z koniecznością uzyskania świadectwa zawodowego.
Zgodnie z nowymi przepisami z obowiązku posiadania świadectwa zawodowego zwolnione są osoby:
- dystrybuujące losy loterii pieniężnych i fantowych, dowody udziału w grze telebingo, bingo pieniężne i fantowe oraz dowody udziału w loterii promocyjnej;
- sprzedające żetony lub kredytujących stawki w automacie lub w terminalu wideoloterii;
- obsługujące terminale kasowe w sklepach, na terenie których znajduje się kolektura gier liczbowych, sprzedających dowody udziału w grach liczbowych o wystandaryzowanych parametrach, przez co rozumie się sprzedaż dowodów udziału w grach liczbowych wyłącznie z wykorzystaniem specjalnych kart metodą chybił-trafił lub z zapisanymi przez gracza własnymi ustawieniami gry.
Adam Kuchta
adam.kuchta@infor.pl
REKLAMA
- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat
REKLAMA