reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Zmieniają się zasady przekazywania 1 proc. podatku

Zmieniają się zasady przekazywania 1 proc. podatku

Podatnik przekaże 1 proc. na organizacje pożytku publicznego w korekcie zeznania, jeżeli zostanie ona złożona w ciągu miesiąca od upływu terminu dla złożenia zeznania podatkowego.

Sejm przyjął nowelizację ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz niektórych innych ustaw, w tym ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Nowe przepisy zmieniają termin przekazywania 1 proc. podatku organizacjom pożytku publicznego w korekcie zeznania PIT. Termin ten został skrócony z dwóch do jednego miesiąca. W związku z tym, począwszy od rozliczeń rocznych PIT za 2010 r., podatnik będzie mógł przekazać 1 proc. podatku z korekty zeznania, jeżeli dokona jej w ciągu miesiąca od upływu terminu dla złożenia zeznania podatkowego.

Nowelizacja zmienia również termin, w jakim kwoty przekazane w ramach 1 proc. będą musiały wpłynąć na konta organizacji pożytku publicznego. Urzędy skarbowe zobowiązane będą przekazać je organizacjom najpóźniej w terminie do końca lipca, czyli o miesiąc wcześniej niż obecnie.

Adam Kuchta

adam.kuchta@infor.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

Ksiegowosc.infor.pl
Wideoszkolenie: JPK_VAT w nowej formie149.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

dr Radek Rafał Wasilewski

doktor nauk prawnych, radca prawny prowadzący w Szczecinie kancelarię prawną Kancelaria Radcy Prawnego dr Radek Rafał Wasilewski (www.radcawasilewski.pl)

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama