| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Wielka Brytania utworzy Biuro ds. Upraszczania Podatków

Wielka Brytania utworzy Biuro ds. Upraszczania Podatków

Brytyjski Kanclerz Skarbu George Osborn ujawnił rządowe plany utworzenia nowego urzędu – Biura ds. Upraszczania Podatków. Nowy, niezależny organ, jak wskazuje sama nazwa, będzie miał za zadanie uproszczenie brytyjskiego systemu podatkowego.

W szczególności zadaniem Biura ds. Upraszczania Podatków będzie wspieranie małych i średnich przedsiębiorstw w przezwyciężaniu biurokracji związanej ze składaniem deklaracji i zeznań podatkowych.

Instytut Dyrektorów, zrzeszający ponad 45 000 prezesów brytyjskich firm, z aprobatą przyjął rządowe plany powołania Biura ds. Upraszczania Podatków, ale jednocześnie podkreślił, że muszą zostać spełnione następujące warunki aby działalność Biura była efektywna:

Biuro musi być rzeczywiście niezależne, w związku z tym powinno tak samo traktować opinie i dokumenty przedkładane zarówno przez Ministerstwo Skarbu, jak i strony trzecie.

Powinno przedstawiać publiczne sprawozdania z przeglądu wszystkich wartych rozważenia idei i pomysłów, również tych, które są sprzeczne z polityką rządu.

Ministrowie muszą zostać zobowiązani do udzielania szczegółowych odpowiedzi na wszystkie pytania Biura, dokładnie określające gospodarcze lub techniczne przyczyny, dla których dana propozycja została odrzucona.

Joanna Sidor

prawnik

www.taxnews.pl

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Polskie Centrum Kadrowo – Płacowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »