reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Przeprowadzanie badań lekarskich i wydawanie świadectw pracy będzie łatwiejsze

Przeprowadzanie badań lekarskich i wydawanie świadectw pracy będzie łatwiejsze

Pracodawcy będą przeprowadzali wstępne badania lekarskie oraz wydawali świadectwa pracy na nowych zasadach – takie zmiany przewiduje nowelizacja kodeksu pracy.

Nie będzie już trzeba kierować na wstępne badania lekarskie pracownika, którego pracodawca ponownie zatrudni na tym samym stanowisku lub na stanowisku o tych samych warunkach pracy w ciągu 30 dni od zakończenia poprzedniej umowy o pracę.

Nowelizacja wprowadza również ułatwienia dla pracodawców dotyczące wydawania świadectw pracy. Pracodawca, który zatrudnia danego pracownika na podstawie kolejnych umów terminowych (okres próbny, czas określony, na czas wykonania określonej pracy) będzie musiał mu wydać świadectwo pracy po upływie 24 miesięcy od zawarcia pierwszej z tych umów, jeżeli dojdzie do rozwiązania stosunku pracy. Jeśli podpisze z takim pracownikiem kolejną umowę przed upływem 24 miesięcy, świadectwo pracy będzie musiał wydać po rozwiązaniu tej umowy. Jednak na żądanie pracownika pracodawca będzie miał obowiązek wydać świadectwo pracy po zakończeniu każdej umowy o pracę.

W tej chwili ustawa czeka na podpis prezydenta. Ma wejść w życie w terminie 30 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Ustaw. Szczegółowo na ten temat napiszemy w najbliższych numerach Monitora Prawa Pracy i Ubezpieczeń.

Interesują Cię również inne zmiany wprowadzone w ostatnim okresie do Kodeksu pracy? Zamów „Kodeks pracy z komentarzem 2011” - jednolity tekst ustawy ze szczegółowym komentarzem eksperta. To już czwarte wydanie opracowania, które cieszy się ogromną popularnością wśród specjalistów prawa pracy!

reklama

Czytaj także

Gorące tematy dla biur rachunkowych. Poradnik Gazety Prawnej 9/202039.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

ARTYKUŁ PARTNERSKI

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Magdalena Szpak

trenerka i założycielka organizacji szkoleniowej Laboratorium Współpracy: www.laboratoriumwspolpracy.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama