Radio INFOR.PL

Przyjemna muzyka, użyteczne informacje - tak brzmi hasło Radia INFOR.PL, pierwszej na polskim rynku rozgłośni internetowej stworzonej z myślą o księgowych. To kolejny etap cyfrowej rewolucji w ofercie INFOR PL, której celem jest dostarczanie specjalistycznych, profesjonalnych treści za pośrednictwem nowatorskiej Platformy Księgowych INFOR FK.
Na dzień dobry: dobra muzyka i szczypta rozrywki, oprócz tego także informacje z kraju, ze świata i dotyczące kultury. Czyli to, co musi mieć prawdziwe radio. Ale to nie wszystko. Jest jeszcze coś, czego nie oferuje żadna z istniejących rozgłośni na rynku - starannie dobrane i precyzyjnie dopasowane do potrzeb odbiorcy specjalistyczne informacje, audycje, porady dotyczące podatków, prawa pracy i ubezpieczeń, rachunkowości oraz prawa gospodarczego. Tak działa Radio INFOR.PL
- Radio, jako medium tła, może być też użytecznym sposobem na pierwszą segregację wartościowych, istotnych informacji w konkretnej dziedzinie. Internet pozwala na stworzenie radia z programem idealnie dopasowanym do wąskiej grupy odbiorców - tłumaczy Artur Borkowski, redaktor naczelny internetowej rozgłośni. Radio INFOR.PL (www.radio.infor.pl) jest bowiem częścią internetowej Platformy Księgowych INFOR FK (www.inforfk.pl), która jest pierwszym na rynku tego typu przedsięwzięciem internetowym odpowiadającym na największe wyzwania, przed jakimi stają specjaliści w firmach, w tym księgowi.
Radio INFOR.PL to:
- Najlepsza muzyka
- Audycje dla księgowych z zakresu podatków, prawa pracy i ubezpieczeń - bieżące śledzenie zmian prawa.
- Wywiady z ekspertami omawiające trudne zagadnienia - nasi słuchacze
w trakcie trwania audycji mogą zwrócić się z prośbą o odpowiedzi na nurtujące ich pytania.
- Ważne terminy księgowe - z wyprzedzeniem przypomnimy o wszelkich terminach
i obowiązkach urzędowych.

- Praca w księgowości obarczona jest dużą odpowiedzialnością. Prawo zmienia się codziennie, a księgowi, aby dobrze wykonywać swoją pracę, nie tylko muszą nadążać nad zmianami przepisów, ale również je rozumieć i korzystnie interpretować - podkreśla Aneta Kowalska, Dyrektor Centrum Marketingu INFOR PL.
I dodaje, że wraz z rosnącą liczbą informacji coraz ważniejsze stają się umiejętności znalezienia informacji najbardziej wiarygodnych, które mogą stanowić o przewadze konkurencyjnej profesjonalnej firmy, zwłaszcza że te dostępne za darmo w internecie pochodzą z niepewnych źródeł, które nie dają pewności i gwarancji, że podjęte na ich podstawie decyzje okażą się trafne. Coraz wyraźniejszym trendem staje się więc poszukiwanie przez użytkowników pewnych źródeł specjalistycznej informacji. W natłoku treści i braku czasu wyzwaniem staje się dostarczenie ich w prosty sposób w jednym miejscu za pomocą internetu. Platforma Księgowych INFOR FK jest odpowiedzią na te potrzeby.
- INFOR FK funkcjonuje w oparciu o przeglądarki internetowe. Żeby korzystać z Platformy wystarczy wejść na stronę www.inforfk.pl (www.inforfk.pl) i zalogować się. Nie trzeba się uczyć obsługi. Nawigacja programu jest tak prosta, że każdy, kto choć raz korzystał z wyszukiwarki internetowej, doskonale da sobie radę - tłumaczy Piotr Borkowski, Dyrektor Pionu Rozwoju i Informatyki INFOR PL.
INFOR FK
Pierwsza w Polsce profesjonalna Platforma Księgowych stworzona w oparciu o ich potrzeby. Wszystkie informacje dostępne na wyciągnięcie ręki. Platforma oferuje kompleksowe rozwiązanie konkretnych problemów księgowych. Zawiera bazę porad, artykułów, przepisów prawnych, orzeczeń i interpretacji. Wyszukiwarka precyzyjnie przeszukuje 170 tysięcy dokumentów. Platforma to więcej niż serwis - to pierwsze w Polsce radio księgowych, komplet 5 czasopism, wideo-szkolenia i e-poradniki. To także narzędzia niezbędne w pracy każdego księgowego: praktyczne kalendarium, kalkulatory, aktywne druki, wskaźniki i stawki.

Po zalogowaniu się użytkownik otrzymuje dostęp do bazy 170 tysięcy profesjonalnych dokumentów: porad, artykułów, przepisów, orzeczeń i interpretacji. Ponieważ artykuły dostępne w ramach platformy INFOR FK dotyczą nie tylko aktualnych, ale także nadchodzących zmian w przepisach, użytkownik ma sposobność odpowiednio przygotować się na wejście w życie nowych regulacji. Zanim ukaże się obszerny komentarz, zanim pojawią się pierwsze orzeczenia, korzystający z publikacji INFOR FK już wie, co oznacza dla niego mający wejść w życie przepis. Dzięki nowoczesnej wyszukiwarce precyzyjnie wskazuje poszukiwane informacje.
- Platforma dostarcza artykułów i porad na tematy najważniejsze dla księgowych. Porady powiązane są z aktami prawnymi powoływanymi w tekście. Dzięki temu księgowi mogą łatwo sprawdzić zarówno całą podstawę prawną danego zagadnienia, jak i zapoznać się z konkretnym przepisem dotyczącym opisywanego problemu - dodaje Aneta Kowalska.
Zadaniem platformy jest wsparcie przedsiębiorców, księgowych, głównych księgowych i pracowników działów księgowości w codziennej pracy dzięki szybkiemu dostarczaniu profesjonalnej wiedzy, ułatwiającej prawidłowe stosowanie przepisów. Oprócz tego dostępne są też użyteczne narzędzia. Są wśród nich odpowiednie kalkulatory, wskaźniki i stawki, aktualności podatkowo-księgowe, wiadomości z ZUS i Urzędów skarbowych, klasyfikacje statystyczne, kursy walut.
Platforma to więcej niż serwis - to pierwsze w Polsce radio księgowych, komplet 5 czasopism, wideo-szkolenia i e-poradniki.
- Platforma funkcjonuje podobnie do nowoczesnych serwisów internetowych, dzięki czemu użytkownicy otrzymują codziennie nowe informacje - dodaje Piotr Borkowski.
Wiadomo jednak, że aby podejmować właściwe decyzje potrzebne są też informacje o przyszłych i planowanych zmianach w prawie. Opisujące takie planowane zmiany artykuły dostępne w Platformie stanowią więc swoistą „polisę ubezpieczeniową” dla użytkownika - może być on pewny, że nie przeoczy niczego istotnego. Dziś już nikt nie neguje konieczności wnoszenia opłat za korzystanie z archiwów prasowych dzienników. Tym samym otwierają się również szerokie możliwości dla prasy specjalistycznej, z której pochodzące informacje są wiarygodne, praktyczne i podane w przystępny sposób. Tą drogą poszedł również INFOR. Dla większości specjalistów, a także właścicieli firm, internet nie jest już chwilową fanaberią, a profesjonalnym narzędziem. Zarówno niewielka firma, jak i korporacja, dzięki dostępowi do płatnych zasobów sieci, może w dowolnym miejscu i czasie korzystać z fachowej literatury prawno-ekonomicznej.
Stanisław Kowalewski

- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat
Naczelny Sąd Administracyjny rozpatrzył skargę kasacyjną spółki, która toczyła spór z organem podatkowym w zakresie miejsca rozliczania VAT od usług wsparcia (orzeczenie z 14 lutego 2023 r., sygnatura I FSK 1794/19).
W dniu 1 czerwca 2023 r. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę z 26 maja 2023 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw (zwana potocznie SLIM VAT 3). Ta nowelizacja zawiera nie tylko zmiany w podatku VAT ale także kilka zmian w podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT) i wyższe kwoty wolne w podatku od spadków i darowizn. Przesunięto o rok obowiązek wysyłania JPK_PIT i JPK_CIT.
Zarówno w małych firmach, jak i w międzynarodowych przedsiębiorstwach, dział księgowości odgrywa kluczową rolę w zakresie zarządzania finansami i zapewnianiu przejrzystości informacji finansowych. Obchodzony 9 czerwca Dzień Księgowego to doskonała okazja, aby uznać i docenić wkład grupy, która zapewnia solidne podstawy do podejmowania decyzji biznesowych w firmach.
Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej opublikowało projekt nowelizacji ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, który ma na celu podwyższenie świadczenia wychowawczego (tzw. 500 plus) do kwoty 800 zł miesięcznie od 2024 roku.
"Ewa, nasza tęczowa księgowa" - tak nazwaliśmy historyjkę o księgowej, którą napisał ChatGPT-4. Ciekawi jesteśmy jak Wam się spodoba i przede wszystkim, czy wywoła uśmiech na Waszych twarzach… a w których miejscach - to już sprawka sztucznej inteligencji!
Jak działają międzybankowe systemy rozliczeniowe Elixir, Euro Elixir i Express Elixir w czasie Bożego Ciała (8 czerwca 2023 r.) i całego długiego weekendu 8-11 czerwca? Kiedy dojdzie do odbiorcy przelew bankowy wysłany w Boże Ciało?
Nowy wskaźnik referencyjny WIRON, który ma zastąpić dotychczasowy WIBOR, będzie stosowany przy prefinansowaniu działań w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Tak przewiduje zakłada projekt rozporządzenia opublikowany 24 maja 2023 r. na stronach Rządowego Centrum Legislacji.
Trzymiesięczny WIRON spadł od początku 2023 roku z 6,18 proc. do 5,83 proc. W tym samym czasie WIBOR 3M stopniał o 10 pkt bazowych (do 6,9 proc.). Jeśli sytuacja się nie zmieni, inwestorzy po zaplanowanej na 1 stycznia 2025 r. tranzycji, będą zarabiali mniej.
Prezydent podpisał ustawę znaną jako SLIM VAT 3. Na mocy nowych przepisów zwiększony został m.in. limit dla podatników, którzy mogą korzystać z metody kasowej rozliczania podatku VAT oraz rozliczać się kwartalnie. Próg przychodowy wzrósł z 1,2 miliona do 2 milionów euro. Ustawa wejdzie w życie 1 lipca. Jej celem jest uproszczenie regulacji podatkowych i ułatwienie prowadzenia działalności przedsiębiorcom. Jakie zmiany na nich czekają?
Zapadł ważny wyrok dla praktyki naliczania stawki podatku od nieruchomości dla działalności opiekuńczej (domów seniora). Chodzi o wyrok z dnia 23 maja 2023 r. Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie w sprawie o sygn. I SA/ Kr 250/23.
Prezent dla współpracownika odchodzącego na emeryturę to sympatyczny gest i podziękowanie za dotychczasową wspólną pracę. Ale co kupić? Przygotowaliśmy kilka pomysłów.
Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o VAT – podała kancelaria prezydenta. Ustawa wprowadza pakiet Slim VAT 3, który ma uprosić rozliczanie tego podatku.
Zakładam, że projekt ustawy o KUKE w przyszłym tygodniu trafi pod obrady rządu, byśmy zdążyli przepracować ją w Sejmie w czerwcu i lipcu - powiedziała PAP pełnomocnik rządu ds. polsko-ukraińskiej współpracy rozwojowej Jadwiga Emilewicz.
Jeżeli w wyniku rocznego rozliczenia składki na ubezpieczenie zdrowotne okaże się, że składka ta została opłacona w kwocie wyższej niż ustalona, płatnikowi składek przysługuje jej zwrot. Termin na złożenie wniosku o zwrot nadpłaty wynikającej z rocznego rozliczenia (RZS-R) został wydłużony do 5 czerwca 2023 r.
Napiwek przypisany konkretnej osobie nie jest dochodem spółki gastronomicznej, a spółka nie zapłaci podatku dochodowego. Podatek dochodowy za napiwek obciąża jednak osobę, która otrzymała napiwek.
Do obliczenia podatku od zysku wypłaconego komplementariuszowi konieczne jest poznanie wysokości podatku należnego od spółki. Skoro PIT od zysku komplementariusza pomniejszany jest o proporcjonalną część CIT zapłaconego przez spółkę komandytową, to pierwszy z wymienionych podatków będzie mógł zostać wyliczony i pobrany dopiero po złożeniu przez spółkę rocznego zeznania i podjęciu przez wspólników uchwały o zatwierdzeniu sprawozdania finansowego i podziale zysku. Spółka, jako płatnik, nie ma więc obowiązku pobierania zryczałtowanego podatku dochodowego przy wypłacie komplementariuszowi zaliczki na poczet zysku. Wyrok z 2 lutego 2023 r. Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu (sygn. akt I SA/Wr 394/22).
31 maja 2023 r. ZUS poinformował, że udostępnił aktualizację aplikacji mobilnej mZUS. W nowej wersji zmieniony został wygląd aplikacji i rozbudowano ją o kolejne funkcje.
Do 5 czerwca 2023 r. prowadzący działalność gospodarczą mają czas na złożenie wniosku RZS-R o zwrot nadpłaty składki na ubezpieczenie zdrowotne wynikającej z rocznego rozliczenia. Wniosek w tej sprawie należy złożyć elektronicznie na Platformie Usług Elektronicznych ZUS – poinformował 1 czerwca 2023 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
Aż 79% Polaków nie oszczędza pieniędzy na emeryturę poza obowiązującymi składkami, a 62,5% nie odkłada regularnie żadnej kwoty na żaden cel. Jednocześnie dochód rozporządzalny na 1 osobę w Polsce w 2022 roku wyniósł 2 249,79 zł. Czy daje to możliwość odłożenia miliona złotych na emeryturę?
Mały ZUS Plus będzie wydłużony o rok dla przedsiębiorców, którzy korzystają z tej preferencji (ulgi) w 2023 roku. Poinformowało o tym 31 maja 2023 r. Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Wskutek tego przedłużenia przedsiębiorcy ci zaoszczędzą nawet kilkaset złotych miesięcznie.
Obniżony VAT na odzież dziecięcą. W ostatnim czasie ożywiła się dyskusja wokół obniżenia stawki VAT na odzież i obuwie dla dzieci. Eksperci nie wykluczają, że temat powróci w najbliższej kampanii wyborczej. Na czym polega problem?
Dokonanie wpisu oraz rejestracja zmian danych ujawnionych w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego (KRS) to jeden z podstawowych obowiązków przedsiębiorcy prowadzącego działalność gospodarczą w formie spółki handlowej. Zgodnie z przepisami, wniosek o wpis lub o zmianę danych podmiotu w rejestrze przedsiębiorców KRS powinien być złożony do sądu rejestrowego w terminie 7 dni od dnia, w którym zdarzenie uzasadniające zmianę miało miejsce. Praktyka pokazuje, że wielu przedsiębiorców zaniedbuje ten obowiązek i zgłasza zmiany za późno lub nie robi tego wcale.
Krajowy System e-Faktur (KSeF) to ważne narzędzie pomagające w zwalczaniu oszustw podatkowych. Elektroniczny proces wystawiania, przekazywania i przechowywania faktur ułatwia walkę z nieuczciwymi praktykami. Czy obowiązkowe wprowadzenie systemu zapewni skuteczne środki kontroli i wyeliminuje tzw. szarą strefę? Jakie korzyści przyniesie firmom?
Wprowadzenie podatku od nadmiarowych zysków dla niektórych branż nie jest przesądzone - poinformował wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Zastrzegł, że nad rozwiązaniami pracuje resort klimatu.
Pakiet e-commerce, który wprowadził szereg zmian oraz nowych pojęć głównie w ustawie o podatku od towarów i usług obowiązuje od 20 maja 2021 r. Szczególnie ciekawe były zmiany, które „uporządkowały” kwestię platform ułatwiających sprzedaż wysyłkową dla konsumentów z UE (B2C). Mowa jest tutaj głównie o interfejsach elektronicznych takich jak chociażby Amazon. Co istotne, adres siedziby dla takich platform nie ma żadnego znaczenia w rozwiązaniu, o którym będzie mowa, o ile ułatwiają one określone dostawy towarów.
Komentarze(0)
Pokaż: