REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Radio INFOR.PL

Subskrybuj nas na Youtube
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Ruszyło Radio INFOR.PL (www.radio.infor.pl) i INFOR FK Platforma Księgowych (www.inforfk.pl) – początek cyfrowej rewolucji na rynku płatnych treści dla specjalistów.

 

REKLAMA

Autopromocja

Przyjemna muzyka, użyteczne informacje - tak brzmi hasło Radia INFOR.PL, pierwszej na polskim rynku rozgłośni internetowej stworzonej z myślą o księgowych. To kolejny etap cyfrowej rewolucji w ofercie INFOR PL, której celem jest dostarczanie specjalistycznych, profesjonalnych treści za pośrednictwem nowatorskiej Platformy Księgowych INFOR FK.

Na dzień dobry: dobra muzyka i szczypta rozrywki, oprócz tego także informacje z kraju, ze świata i dotyczące kultury. Czyli to, co musi mieć prawdziwe radio. Ale to nie wszystko. Jest jeszcze coś, czego nie oferuje żadna z istniejących rozgłośni na rynku - starannie dobrane i precyzyjnie dopasowane do potrzeb odbiorcy specjalistyczne informacje, audycje, porady dotyczące podatków, prawa pracy i ubezpieczeń, rachunkowości oraz prawa gospodarczego. Tak działa Radio INFOR.PL

- Radio, jako medium tła, może być też użytecznym sposobem na pierwszą segregację wartościowych, istotnych informacji w konkretnej dziedzinie. Internet pozwala na stworzenie radia z programem idealnie dopasowanym do wąskiej grupy odbiorców - tłumaczy Artur Borkowski, redaktor naczelny internetowej rozgłośni.  Radio INFOR.PL (www.radio.infor.pl) jest bowiem częścią internetowej Platformy Księgowych INFOR FK (www.inforfk.pl), która jest pierwszym na rynku tego typu przedsięwzięciem internetowym odpowiadającym na największe wyzwania, przed jakimi stają specjaliści w firmach, w tym księgowi.


Radio INFOR.PL to:

Dalszy ciąg materiału pod wideo

- Najlepsza muzyka

- Audycje dla księgowych z zakresu podatków, prawa pracy i ubezpieczeń - bieżące śledzenie zmian prawa.

- Wywiady z ekspertami omawiające trudne zagadnienia - nasi słuchacze
w trakcie trwania audycji mogą zwrócić się z prośbą o odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

- Ważne terminy księgowe - z wyprzedzeniem przypomnimy o wszelkich terminach
i obowiązkach urzędowych.

 


- Praca w księgowości obarczona jest dużą odpowiedzialnością. Prawo zmienia się codziennie, a księgowi, aby dobrze wykonywać swoją pracę, nie tylko muszą nadążać nad zmianami przepisów, ale również je rozumieć i korzystnie interpretować - podkreśla Aneta Kowalska, Dyrektor Centrum Marketingu INFOR PL.

I dodaje, że wraz z rosnącą liczbą informacji coraz ważniejsze stają się umiejętności znalezienia informacji najbardziej wiarygodnych, które mogą stanowić o przewadze konkurencyjnej profesjonalnej firmy, zwłaszcza że te dostępne za darmo w internecie pochodzą z niepewnych źródeł, które nie dają pewności i gwarancji, że podjęte na ich podstawie decyzje okażą się trafne. Coraz wyraźniejszym trendem staje się więc poszukiwanie przez użytkowników pewnych źródeł specjalistycznej informacji. W natłoku treści i braku czasu wyzwaniem staje się dostarczenie ich w prosty sposób w jednym miejscu za pomocą internetu. Platforma Księgowych INFOR FK jest odpowiedzią na te potrzeby.

- INFOR FK funkcjonuje w oparciu o przeglądarki internetowe. Żeby korzystać z Platformy wystarczy wejść na stronę www.inforfk.pl (www.inforfk.pl) i zalogować się. Nie trzeba się uczyć obsługi. Nawigacja programu jest tak prosta, że każdy, kto choć raz korzystał z wyszukiwarki internetowej, doskonale da sobie radę - tłumaczy Piotr Borkowski, Dyrektor Pionu Rozwoju i Informatyki INFOR PL.


INFOR FK

Pierwsza w Polsce profesjonalna Platforma Księgowych stworzona w oparciu o ich potrzeby. Wszystkie informacje dostępne na wyciągnięcie ręki. Platforma oferuje kompleksowe rozwiązanie konkretnych problemów księgowych. Zawiera bazę porad, artykułów, przepisów prawnych, orzeczeń i interpretacji. Wyszukiwarka precyzyjnie przeszukuje 170 tysięcy dokumentów. Platforma to więcej niż serwis - to pierwsze w Polsce radio księgowych, komplet 5 czasopism, wideo-szkolenia i e-poradniki. To także narzędzia niezbędne w pracy każdego księgowego: praktyczne kalendarium, kalkulatory, aktywne druki, wskaźniki i stawki.

 


Po zalogowaniu się użytkownik otrzymuje dostęp do bazy 170 tysięcy profesjonalnych dokumentów: porad, artykułów, przepisów, orzeczeń i interpretacji. Ponieważ artykuły dostępne w ramach platformy INFOR FK dotyczą nie tylko aktualnych, ale także nadchodzących zmian w przepisach, użytkownik ma sposobność odpowiednio przygotować się na wejście w życie nowych regulacji. Zanim ukaże się obszerny komentarz, zanim pojawią się pierwsze orzeczenia, korzystający z publikacji INFOR FK już wie, co oznacza dla niego mający wejść w życie przepis. Dzięki nowoczesnej wyszukiwarce precyzyjnie wskazuje poszukiwane informacje.

- Platforma dostarcza artykułów  i porad na tematy najważniejsze dla księgowych. Porady powiązane są z aktami prawnymi powoływanymi w tekście. Dzięki temu księgowi mogą łatwo sprawdzić zarówno całą podstawę prawną danego zagadnienia, jak i zapoznać się z konkretnym przepisem dotyczącym opisywanego problemu - dodaje Aneta Kowalska.

Zadaniem platformy jest wsparcie przedsiębiorców, księgowych, głównych księgowych i pracowników działów księgowości w codziennej pracy dzięki szybkiemu dostarczaniu profesjonalnej wiedzy, ułatwiającej prawidłowe stosowanie przepisów. Oprócz tego dostępne są też użyteczne narzędzia. Są wśród nich odpowiednie kalkulatory, wskaźniki i stawki, aktualności podatkowo-księgowe, wiadomości z ZUS i Urzędów skarbowych, klasyfikacje statystyczne, kursy walut.

 Platforma to więcej niż serwis - to pierwsze w Polsce radio księgowych, komplet 5 czasopism, wideo-szkolenia i e-poradniki.

- Platforma funkcjonuje podobnie do nowoczesnych serwisów internetowych, dzięki czemu użytkownicy otrzymują codziennie nowe informacje - dodaje Piotr Borkowski.

Wiadomo jednak, że aby podejmować właściwe decyzje potrzebne są też informacje o przyszłych i planowanych zmianach w prawie. Opisujące takie planowane zmiany artykuły dostępne w Platformie stanowią więc swoistą „polisę ubezpieczeniową” dla użytkownika - może być on pewny, że nie przeoczy niczego istotnego. Dziś już nikt nie neguje konieczności wnoszenia opłat za korzystanie z archiwów prasowych dzienników. Tym samym otwierają się również szerokie możliwości dla prasy specjalistycznej, z której pochodzące informacje są wiarygodne, praktyczne i podane w przystępny sposób. Tą drogą poszedł również INFOR. Dla większości specjalistów, a także właścicieli firm, internet nie jest już chwilową fanaberią, a profesjonalnym narzędziem. Zarówno niewielka firma, jak i korporacja, dzięki dostępowi do płatnych zasobów sieci, może w dowolnym miejscu i czasie korzystać z fachowej literatury prawno-ekonomicznej.

Stanisław Kowalewski

 

Zapisz się na newsletter
Chcesz uniknąć błędów? Być na czasie z najnowszymi zmianami w podatkach? Zapisz się na nasz newsletter i otrzymuj rzetelne informacje prosto na swoją skrzynkę.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Księgowość
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Prof. Modzelewski do premiera Tuska: narzucanie wszystkim podatnikom VAT obowiązkowego KSeF i faktur ustrukturyzowanych to nie jest deregulacja gospodarki

W dniu 12 kwietnia br. Ministerstwo Finansów potwierdziło zamiar wdrożenia w 2026 roku obowiązkowego Krajowego Systemu e-Faktur i obligatoryjnego stosowania faktur ustrukturyzowanych przez wszystkich podatników VAT. Prof. dr hab. Witold Modzelewski apeluje do Pana Premiera Donalda Tuska: „Wierzę, że jako liberał traktuje Pan potrzebę deregulacji gospodarki zupełnie poważnie. Nie należy ulegać lobbystom, którzy chcą zarobić na dezorganizacji systemu fakturowania. Pomysł faktur ustrukturyzowanych powinien trafić definitywnie do kosza.”

W 2025 r. można przekazać 1,5% podatku rolnego na rzecz dwóch uprawnionych podmiotów

W komunikacie z 16 kwietnia 2025 r. Ministerstwo Finansów poinformowało, że w 2025 roku podatnicy podatku rolnego mogą przekazać 1,5 tego podatku na rzecz Krajowego Związku Rewizyjnego Rolniczych Spółdzielni Produkcyjnych lub OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych. Jakie są warunki tego przekazania?

Roczne zeznanie podatkowe PIT: 15 najczęstszych błędów. Jak ich uniknąć w 2025 roku

Złożenie corocznej deklaracji PIT to podstawowy zakres komunikacji podatnika z administracją skarbową. Warto zadbać, by przebiegła ona w sposób optymalny i nie nastręczała niespodziewanych nieprzyjemności. Dlatego też przedstawiamy zestawienie najczęstszych błędów, przed którymi można się uchronić, korzystając z poniższych podpowiedzi.

7 skutków spadających stóp procentowych. Już w maju 2025 r. RPP zacznie cykl obniżek?

Tańsze i łatwiej dostępne kredyty to tylko część skutków cięć stóp procentowych. Polityka monetarna to miecz obosieczny. W momencie, w którym kredytobiorcy cieszą się z niższych rat, to posiadacze oszczędności mają problem ze znalezieniem solidnie oprocentowanego depozytu. Widmo niższych stóp procentowych oznacza też, że w dół pójść może oprocentowanie detalicznych obligacji skarbowych, a zakup mieszkania na wynajem może znowu odzyskać swój blask.

REKLAMA

Korekta zeznania podatkowego PIT. Jak to zrobić i do kiedy można?

Do końca roku 2030 podatnicy mają prawo składać korekty zeznań PIT za rok 2024. Błędy w deklaracjach podatkowych zdarzają się zarówno na niekorzyść podatnika (np. pominięcie ulgi, o której się nie wiedziało), jak i na niekorzyść fiskusa (np. pominięcie źródła przychodów, o którym się zapomniało). Złożenie korekty zeznania nie wymaga uzasadnienia, a skorygować można nawet taką deklarację, która z upływem 30 kwietnia 2025 r. została bez udziału podatnika automatycznie zatwierdzona w usłudze Twój e-PIT.

Pilne! Będzie nowelizacja ustawy o KSeF, znamy projekt: jakie zmiany w obowiązkowym e-fakturowaniu

Ministerstwo Finansów opublikowało długo wyczekiwany projekt nowelizacji ustawy o VAT, regulujący obowiązek stosowania faktur ustrukturyzowanych. Wraz z nim udostępniono również oficjalną „mapę drogową” wdrożenia Krajowego Systemu e-Faktur – KSeF.

Ewidencje VAT oszustów i uczciwych podatników niczym się nie różnią. Jak systemowo zablokować wzrost zwrotów VAT? Prof. Modzelewski: jest jeden sposób

Jedyną skuteczną barierą systemową dla prób wyłudzenia zwrotów jest uzależnienie wpływów zwrotów od zastosowania przez podatnika mechanizmu podzielonej płatności w stosunku do kwot podatku naliczonego, który miałby być zwrócony – pisze prof. dr hab. Witold Modzelewski.

Obowiązkowy KSeF - najnowszy harmonogram. KSeF 2.0, integracja i testy, tryb offline24, faktury masowe, certyfikat wystawcy faktury i inne szczegóły

W komunikacie z 12 kwietnia 2025 r. Ministerstwo Finansów przedstawiło aktualny stan projektu rozwiązań prawnych, technicznych i biznesowych oraz plan wdrożenia (harmonogram) obowiązkowego systemu KSeF. Można jeszcze do 25 kwietnia 2025 r. zgłaszać do Ministerstwa uwagi i opinie do projektu pisząc maila na adres sekretariat.PT@mf.gov.pl.

REKLAMA

Cyfrowe narzędzia dla księgowych. Kiedy warto zmienić oprogramowanie księgowe?

Nowoczesne narzędzia dla księgowych. Na co zwracać uwagę przy zmianie oprogramowania księgowego? Według raportów branżowych księgowi spędzają nawet 50 proc. czasu na czynnościach, które mogłyby zostać usprawnione przez nowoczesne technologie.

Obowiązkowy KSeF - będzie kolejne przesunięcie terminów? Kiedy nowelizacja ustawy o VAT? Minister finansów odpowiada

Ministerstwo Finansów dość wolno prowadzi prace legislacyjne nad nowelizacją ustawy o VAT dotyczącą wdrożenia obowiązkowego modelu Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). Od listopada zeszłego roku - kiedy to zakończyły się konsultacje projektu - nie widać żadnych postępów. Jeden z posłów zapytał ministra finansów o aktualny harmonogram prac legislacyjnych w tym zakresie a także czy minister ma zamiar przesunięcia terminów wejścia w życie obowiązkowego KSeF? W dniu 31 marca 2025 r. minister finansów odpowiedział na te pytania.

REKLAMA