| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > PSL proponuje abolicję podatkową

PSL proponuje abolicję podatkową

Wicepremier Piechociński proponuje abolicję podatkową jako sposób na zwiększenie wpływów do budżetu państwa. Abolicja podatkowa to jedna z kilkudziesięciu propozycji przygotowanego przez PSL pakietu, który miałby być punktem wyjścia do dyskusji na temat tzw. nowego otwarcia programowego.


Abolicja podatkowa


Propozycje, które mają być podstawą do dyskusji na temt nowego otwarcia programowego zostały opracowane w podległym ludowcom ministerstwie gospodarki. Wśród pomysłów znalazły się m.in.: abolicja podatkowa i zwolnienia podatkowe dla Polaków, którzy zainwestują w kraju środki zarobione na emigracji.

Janusz Piechociński powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że warto wrócić do pomysłu jaki na początku lat dwutysięcznych przedstawiał ówczesny wicepremier Grzegorz Kołodko. Dodał, że umożliwi to części przedsiębiorców znajdujących się w szarej strefie powrót do legalnego obrotu. Dzięki temu zwiększy się globalna podstawa opodatkowania.

Podatek od transakcji finansowych i dla hipermarketów


Politycy umiarkowanie o abolicji podatkowej według Piechocińskiego


Traktuję to jako wstępny głos do dyskusji w rządzie - tak o idei abolicji podatkowej mówi wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, polityk PO Jacek Protasiewicz. Abolicja podatkowa to jeden z pomysłów Polskiego Stronnictwa Ludowego. Miałaby pomóc w rozruszaniu gospodarki. W ocenie Jacka Protasiewicza, trzeba rozważyć nie tylko zalety ale i wady takiego rozwiązania. Niepożądanym skutkiem ubocznym mogłoby być utwierdzenie łamiących prawo podatkowe, że to się opłaca. W rozmowie z IAR zauważył, że są tacy, którzy wolą prowadzić biznes "na czarno".

Budżet 2014: niskie wpływy z podatku VAT

Adam Hofman z PiS uważa, że nie ma o czym debatować, póki projekt powstały w podległym ludowcom ministerstwie gospodarki, nie zostanie formalnie złożony. Na razie nazwał go pomysłem "z kapelusza", z którym "Piechociński nagle wyskoczył".

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Zawadzki

Pasjonat motoryzacji, pracownik warsztatu mechanicznego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »