reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Finał już w najbliższą sobotę

Finał już w najbliższą sobotę

11 lutego w warszawskim Centrum Wystawienniczym Expo po raz siódmy odbędzie się finał konkursu "Księgowy Roku". Współorganizatorem tej imprezy jest Grupa Wydawnicza Infor. O główną nagrodę w wysokości 25 tys. zł i cenne nagrody rzeczowe będzie walczyć sześciu specjalistów z dziedziny rachunkowości, księgowości i podatków.

Sześciu uczestników finału, podobnie jak w przypadku zmagań półfinałowych, będzie rozwiązywać test wiedzy, po czym weźmie udział w konkurencjach sprawdzających umiejętności przed publicznością. Ostatecznej oceny i wyboru księgowego roku dokona jury. Finalistów wyłoniono spośród uczestników konkursów półfinałowych, które odbyły się w Gdańsku, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu.


 


Osoby walczące o tytuł

Niektórzy z obecnych finalistów mają za sobą udział w poprzednich edycjach konkursu. We Wrocławiu zwyciężył Jarosław Hruszowiec ze Świdnicy, który w ubiegłym roku we wrocławskim półfinale zajął drugie miejsce. Uważa, że udział w konkursie może być potwierdzeniem jakości wykonywanych przez niego usług i wiedzy.


Wśród trójki zwycięzców poznańskiego półfinału nie było ani jednego debiutanta. Małgorzata Kawczyńska, która wygrała konkurencję, brała udział w konkursie „Księgowy Roku” w 2002 roku. Jej zdaniem w zwycięstwie pomogła jej zdobyta wiedza praktyczna. Brak wieloletniego stażu nie przeszkodził Renacie Rejmicz w zwycięstwie półfinału w Łodzi. Mimo że księgowością zajmuje się zaledwie od trzech lat, na wszystkie pytania odpowiedziała bezbłędnie.


O miejsce na podium ponownie powalczy Andrzej Stempak. W ubiegłym roku również był zwycięzcą półfinałów w Krakowie, a w finale w Warszawie zajął czwarte miejsce. Z kolei Joanna Gawrońska, która wygrała konkurs w Gdańsku, przyznała, że nie przygotowywała się specjalnie do konkursu. Zaprocentowało doświadczenie – 12 lat związanych z rachunkowością i ekonomią oraz aplikacja na biegłego rewidenta. Podobną aplikację odbywa Jolanta Śmietanko, która wygrała półfinał w Warszawie.Tegoroczni finaliści konkursu

Joanna Gawrońska – dyrektor finansowy w Zakładzie Mechanicznym „ELZAM-ZAMECH” z Elbląga


Jarosław Hruszowiec – właściciel i główny księgowy w ITA KANCELARIA PODATKOWA ze Świdnicy


Małgorzata Kawczyńska – główna księgowa w firmie Thomas-Beton Polska ze Szczecina


Renata Rejmicz – specjalista ds. księgowości w firmie Pioma-Odlewnia z Piotrkowa Trybunalskiego


Andrzej Stempak – dyrektor nadzoru księgowego w DEKRET Centrum Rachunkowości z Kęt


Jolanta Śmietanko – prezes firmy Serwis Finansowy z WarszawyKonkurs w ocenie jury

Zdaniem członków jury konkursu, z roku na rok pytania zadawane uczestnikom są coraz trudniejsze.


– Przyjmują formę opisu sytuacji, wymagają więc nie tylko wiedzy, ale także kreatywnego myślenia – zwraca uwagę przewodniczący jury gdańskich półfinałów prof. dr hab. Jerzy Gierusza, który już od kilku lat ocenia uczestników konkursu. Jego zdaniem do zwycięstwa potrzebne nie tylko określone wiadomości, ale także umiejętność wykorzystania ich w praktyce. Z roku na rok uczestnicy konkursu są do niego jednak lepiej przygotowani.

reklama

Czytaj także

Źródło:

GP
Nowe oznaczenia w ewidencji VAT i JPK_VAT (PDF)24.90 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Nowodworski Estates

Biuro Nieruchomości

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama