reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Spłata kredytu walutowego bez spreadu - czy coś się rzeczywiście zmieniło?

Aktualizacja: 21.09.2011

Wielu Polaków w chwili obecnej posiada kredyty zaciągnięte w obcej walucie, najczęściej we franku szwajcarskim. Związane jest to przede wszystkim z bardzo niską ceną franka szwajcarskiego w poprzednich latach, co powodowało, że kredyt we frankach szwajcarskich był wówczas bardziej opłacalny od tego w „złotówkach”. »

Nowe wzory deklaracji w podatku od spadków i darowizn

Aktualizacja: 22.09.2011

Ministerstwo Finansów opublikowało projekt rozporządzenia zmieniającego wzory zgłoszenia o nabyciu własności rzeczy lub praw majątkowych (SD-Z2) oraz w sprawie zeznania podatkowego o nabyciu rzeczy lub praw majątkowych (SD-3). »

Nowy podatek zamiast abonamentu?

Aktualizacja: 20.09.2011

Zastąpienie abonamentu tzw. opłatą audiowizualną, którą wnosić miałby niemal każdy podatnik - zakłada projekt zmian w funkcjonowaniu mediów publicznych. »

Skarb Państwa może udzielić wsparcia dla przedsiębiorców

Aktualizacja: 19.09.2011

Minister Skarbu Państwa może udzielić wsparcia niebędącego pomocą publiczną przedsiębiorcom publicznym i prywatnym działającym na rynku nie mniej niż 3 pełne lata obrotowe, bez względu na ich wielkość (mały, średni lub inny przedsiębiorca). »

Producenci rolni. Wnioski o zwrot akcyzy do końca września

Aktualizacja: 16.09.2011

Producenci rolni do 30 września mają czas na złożenie wniosku o zwrot akcyzy zawartej w cenie paliwa wykorzystywanego do produkcji rolnej. »

Podatek Buffetta, czyli nowy podatek dla bogatych

Aktualizacja: 20.09.2011

Prezydent Barack Obama zamierza zaproponować nowy podatek dla osób uzyskujących rocznie dochody powyżej 1 mln dolarów - ujawniły źródła oficjalne w Waszyngtonie. »

Sejm przyjął ustawę deregulacyjną bis

Aktualizacja: 19.09.2011

16 września 2011 r. Sejm po poprawkach Senatu przyjął ustawę o redukcji niektórych obowiązków obywateli i przedsiębiorców, tzw. ustawę deregulacyjną bis. »

Eksperci apelują o korzystanie e-faktur

Aktualizacja: 16.09.2011

Przedsiębiorcy powinni zachęcać swoich klientów i partnerów biznesowych do korzystania z elektronicznych faktur – apelują eksperci z PKPP Lewiatan. Pod tym względem Polska zostaje wciąż daleko w tyle za krajami Europy Zachodniej. »

Zmiany w CIT. Nowe zasady nadzoru nad funduszami inwestycyjnymi

Aktualizacja: 20.09.2011

Sejm poparł poprawki Senatu do nowelizacji ustaw o funduszach inwestycyjnych oraz o podatku dochodowym od osób prawnych. Wprowadza ona nowe zasady nadzoru nad zamkniętymi funduszami emitującymi certyfikaty inwestycyjne wyłączone z obrotu na rynku regulowanym. »

MF: nie ma pomysłu, by urzędy skarbowe prowadziły ewidencję dochodów

Aktualizacja: 16.09.2011

Ministerstwo Finansów nie ma pomysłu, by urzędy skarbowe prowadziły zamiast podatników ewidencję dochodów i kosztów działalności gospodarczej - poinformował w piątek w Sejmie wiceminister finansów Maciej Grabowski. »

Płaca minimalna w wysokości 50 proc. średniego wynagrodzenia - projekt ustawy

Aktualizacja: 16.09.2011

Sejm opowiedział się za kontynuowaniem prac nad obywatelskim projektem nowelizacji ustawy o minimalnym wynagrodzeniu. Zakłada on stopniowe podwyższanie płacy - do 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia. »

ZUS pomoże wypełnić dokumenty rodzicowi, który zatrudni nianię

Aktualizacja: 15.09.2011

Rodzic, który zdecyduje się legalnie zatrudnić nianię, będzie mógł otrzymać pomoc przy wypełnianiu niezbędnych dokumentów dla ZUS. Dla rodziców i niań uruchomiono też specjalną infolinię. »

Rencista socjalny będzie mógł zarobić 70 proc. przeciętnego wynagrodzenia

Aktualizacja: 14.09.2011

Nowelizacja ustawy o rencie socjalnej przewiduje, że osoby pobierające rentę socjalną będą mogły zarobić, bez utraty tego świadczenia, do 70 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia. Obecnie jest to 30 proc. »

Minimalne wynagrodzenie w 2012 r. wyniesie 1500 zł

Aktualizacja: 13.09.2011

Minimalne wynagrodzenie za pracę w 2012 r. będzie wynosić 1500 zł - zdecydował rząd. Obecnie wynagrodzenie minimalne wynosi 1386 zł, oznacza to jego wzrost o 8,2 proc. »

Uproszczenie zasad ustalania różnic kursowych

Aktualizacja: 12.09.2011

Najnowsza nowelizacja ustaw o podatkach dochodowych wprowadza zasadę, że przy ustalaniu różnic kursowych w przypadku otrzymania należności lub zapłaty zobowiązań oraz sprzedaży lub kupna walut obcych uwzględniane mają być ich kursy faktycznie zastosowane. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna - Inkaso WEC S.A.

Obsługa wierzytelności

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama