reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Rząd proponuje 1500 zł płacy minimalnej

Aktualizacja: 12.07.2011

Rada Ministrów wyda rozporządzenie ustalające płacę minimalną w 2012 r. na proponowanym wcześniej przez rząd poziomie 1,5 tys. zł - zapowiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak. Związkowcy uważają, że to propozycja nie do zaakceptowania. »

Wzrosną stawki kilometrówki

Aktualizacja: 14.07.2011

Wzrosną kwoty, które firmy zwracają pracownikom za używanie własnego samochodu, np. w podróży służbowej. »

Grzywna za bezczynność organu administracji publicznej

Aktualizacja: 11.07.2011

12 lipca 2011 r. wchodzi w życie nowelizacja ustawy – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi oraz ustawy o zmianie ustawy – Kodeks postępowania administracyjnego oraz ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi. »

MF zachęca do udziału w akcji "Weź paragon"

Aktualizacja: 11.07.2011

Inspektorzy skarbowi kontrolują sklepy w miejscowościach turystycznych. Celem akcji jest walka z szarą strefą w handlu. Rusza także kampania skierowana do konsumentów. Działania urzędników wsparł swym talentem rysownik Andrzej Mleczko. »

Sąd zdecydował co dalej z opłatą paliwową

Aktualizacja: 11.07.2011

Opłacie paliwowej, finansującej m.in. budowę dróg, podlegają paliwa do silników spalinowych, bez względu na faktyczne ich wykorzystanie - taką uchwałę podjął NSA 7 lipca 2011 r. Tak więc opłacie podlegają zarówno paliwa do aut, jak i do statków czy np. kosiarek. »

Przez internet zarejestrowało się już ponad tysiąc firm

Aktualizacja: 08.07.2011

W pierwszym tygodniu funkcjonowania systemu informatycznego, który umożliwia rejestrację firmy przez internet, zarejestrowało się w ten sposób ponad tysiąc przedsiębiorców. »

Małe dziecko zmniejsza szansę kobiety na pracę

Aktualizacja: 21.06.2011

Małe dziecko zmniejsza szansę matki na podjęcie pracy i utrzymanie się w zatrudnieniu; matka trzylatka ma dwukrotnie mniejsze szanse na podjęcie pracy niż kobieta bezdzietna - wynika z badań Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich. »

Obniżka podatków od 2013 roku?

Aktualizacja: 07.07.2011

Niemiecki rząd poparł deklarację szefów trzech partii rządzących CDU, CSU i FDP, którzy opowiedzieli się za obniżeniem podatków od 2013 roku - poinformował minister finansów Wolfgang Schaeuble. Decyzja o skali odciążeń zapadnie jednak dopiero jesienią. »

Rozporządzenie ministra finansów trafi do Trybunału Konstytucyjnego

Aktualizacja: 07.07.2011

Trybunał Konstytucyjny zbada czy rozporządzenie ministra finansów dotyczące zadłużania się samorządów jest zgodne z Konstytucją i ustawą o finansach publicznych. »

UE planuje przymusowe ekologiczne oznakowanie żywności

Aktualizacja: 21.06.2011

Wprowadzenie informacji ekologicznych dla producentów żywności może doprowadzić do faworyzowania wielkich koncernów i ograniczyć konkurencję na tym rynku – ostrzega Instytut Globalizacji. »

Nowy wzór wniosku o koncesję dla firm ochroniarskich

Aktualizacja: 06.07.2011

Od 1 lipca 2011 r. obowiązuje nowy wzór wniosku o udzielenie lub zmianę koncesji na wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie usług ochrony osób i mienia. »

Zmiany w rozporządzeniu wykonawczym VAT

Aktualizacja: 06.07.2011

W związku z wejściem w życie nowelizacji ustawy o VAT (1 lipca 2011 r.) Minister Finansów przygotował także zmiany w rozporządzeniu wykonawczym VAT. Wprowadzają one pewne uproszczenia w dokumentowaniu prawa do stawki 0% oraz nowe zwolnienia z VAT. »

Tablice reklamowe z podatkiem od nieruchomości

Aktualizacja: 20.06.2011

Czy samorządy właściwie pobierają podatek od nieruchomości za tablice reklamowe, które nie są związane na stałe z gruntem? W odpowiedzi wyjaśnienia Ministerstwa Finansów. »

Odliczenie VAT przez spółkę handlującą złomem - wyrok WSA

Aktualizacja: 05.07.2011

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił 4 lipca 2011 r. skargę spółki DROP w sprawie odliczenia VAT-u wynikającego z obrotu złomem. Firma ocenia, że to zła wiadomość dla całej branży i zapowiada złożenie kasacji do Naczelnego Sądu Administracyjnego. »

Najważniejsze zmiany w VAT od 1 lipca 2011 r. - broszura MF

Aktualizacja: 05.07.2011

Od 1 lipca 2011 r. obowiązują zmiany w ustawie o VAT oraz w rozporządzeniach wykonawczych do tej ustawy. Ministerstwo Finansów opublikowało specjalną broszurę, w której omówione są najważniejsze zmiany. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Nowy JPK_VAT

Korekta w nowym JPK_V7 – jak to zrobić?

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Karolina Muzyczka

Doktor nauk prawnych1

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama