reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Do 100 tys. zł na działalność pozarolniczą na wsi

Aktualizacja: 25.08.2010

Handel, opieka nad dziećmi, naprawa maszyn czy agroturystyka - to tylko niektóre przykłady biznesu na wsi. Na rozpoczęcie takiej działalności można dostać do 100 tys. zł. Agencja we wtorek rozpoczęła nabór wniosków. Chętnych nie brakuje. »

Ministerstwo Skarbu: 100 mln zł na pomoc dla firm

Aktualizacja: 24.08.2010

Od 1 do 14 września przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o pomoc publiczną na restrukturyzację lub modernizację swoich firm. To ostatni moment na przygotowanie wszystkich dokumentów, by w terminie wnioskować o dofinansowanie - przypomina resort skarbu. »

Przedsiębiorcy: podwyżka VAT może źle wpłynąć na firmy

Aktualizacja: 24.08.2010

Nawet kilkadziesiąt tysięcy osób może stracić pracę w wyniku zapowiedzianych przez rząd podwyżek stawek VAT - szacuje PKPP Lewiatan. Przedsiębiorcy zrzeszeni w organizacji obawiają się też wynikających ze zmiany stawek kosztów. »

Wydatki na flagi narodowe nie są kosztem uzyskania przychodu

Aktualizacja: 18.08.2010

Koszty związane zakupem flag narodowych, w celu wyrażenia współczucia oraz szacunku dla ofiar wypadku samolotowego, nie stanowią kosztów uzyskania przychodów. »

Wspólnik zapłaci podatek dopiero po zbyciu majątku spółki

Aktualizacja: 19.08.2010

Momentem powstania przychodu u wspólnika z likwidacji spółki będzie moment zbycia składnika majątku. »

Firmy archiwizują sto tysięcy ton faktur

Aktualizacja: 19.08.2010

Ustawowy obowiązek przechowywania faktur powoduje, że firmy w Polsce zmagają się z archiwizacją łącznie ponad 100 tysięcy ton dokumentów. »

Nowelizacja prawa bankowego

Aktualizacja: 18.08.2010

Dnia 14 sierpnia 2010 r. weszła w życie nowelizacja ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Prawo bankowe (Dz. U. Nr 126, poz. 853), która określa zasady nabywania znacznych pakietów akcji banków krajowych. Celem nowelizacji jest dostosowanie obowiązujących w Polsce przepisów do przepisów unijnych. »

ZUS wysyła ubezpieczonym informacje o stanie ich konta

Aktualizacja: 18.08.2010

Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął wysyłkę informacji o stanie kont ubezpieczonych za 2009 r. - poinformował rzecznik prasowy ZUS Przemysław Przybylski. Informacje otrzyma 15 mln ubezpieczonych. »

Podatnicy będą mogli wysyłać faktury e-mailem

Aktualizacja: 19.08.2010

13 lipca 2010 r. Rada Europejska przyjęła dyrektywę zmieniającą dyrektywę 2006/112/WE o podatku od wartości dodanej w odniesieniu do reguł fakturowania, mającą zmniejszyć wymagania stawiane przy wystawianiu faktur VAT, szczególnie faktur elektronicznych. Nowa dyrektywa ma zapewnić respektowanie faktur elektronicznych przez organy podatkowe na zasadach równych fakturom w formie papierowej, jak również wyeliminować bariery prawne napotykane obecnie w procesie obiegu i przechowywania faktur elektronicznych. Dla polskich podatników oznacza to, że będą respektowane również faktury przesyłane e-mailem. Nie będzie potrzeby ich drukowania. Państwa członkowskie muszą wprowadzić nowe regulacje dopiero od 2013 r., jednak z zapowiedzi Ministerstwa Finansów wynika, że nowe przepisy zostaną opublikowane niezwłocznie po opublikowaniu dyrektywy w dzienniku urzędowym UE. »

Więcej podatników skorzysta z ulgi internetowej

Aktualizacja: 19.08.2010

Z ustawy o PIT ma zniknąć zapis mówiący, że odliczenie wydatków na Internet jest możliwe tylko wtedy, jeżeli z sieci korzysta się w miejscu zamieszkania. Oznacza to, że ulgę odliczą także ci, którzy korzystają z sieci za pośrednictwem telefonu komórkowego czy laptopa - pisze "Rzeczpospolita". »

Biura informacji gospodarczej po zmianach

Aktualizacja: 17.08.2010

Już we wrześniu w „Poradniku Gazety Prawnej” szczegółowo omawiamy nową ustawę o udostępnianiu i wymianie informacji gospodarczych. »

Ustawy powodziowe już obowiązują

Aktualizacja: 18.08.2010

Weszły w życie ustawy i rozporządzenia związane z pomocą tegorocznym powodzianom, nowe akty prawne dotyczą m.in. zasad odbudowy, remontów i rozbiórek domów oraz wspierania przedsiębiorców. »

Jesienią nowe projekty ustaw, w tym podatkowych

Aktualizacja: 18.08.2010

Kilkadziesiąt projektów ustaw - zdrowotnych, okołobudżetowych, deregulacyjnych, podatkowych, powodziowych i społecznych - trafi jesienią do Sejmu w ramach ofensywy legislacyjnej, jaką zapowiada PO. »

Wielka Brytania utworzy Biuro ds. Upraszczania Podatków

Aktualizacja: 16.08.2010

Brytyjski Kanclerz Skarbu George Osborn ujawnił rządowe plany utworzenia nowego urzędu – Biura ds. Upraszczania Podatków. Nowy, niezależny organ, jak wskazuje sama nazwa, będzie miał za zadanie uproszczenie brytyjskiego systemu podatkowego. »

Rejestracja spółki z o.o. będzie możliwa przez internet

Aktualizacja: 16.08.2010

Ministerstwo Sprawiedliwości pracuje nad projektem nowelizacji kodeksu spółek handlowych, który umożliwi zakładanie spółki z o.o. przez internet. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Coris Lex Services sp. z o. o.

Ubezpieczenia ochrony prawnej

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama