| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Aktualności

Pora wybrać formę podatku za ten rok

Aktualizacja: 22.01.2008

Dzisiaj mija termin, w którym małe firmy muszą poinformować urząd skarbowy o tym, jak będą się rozliczać z podatku w 2008 r. Przebierając w „ofertach”, trzeba zwrócić uwagę na wielką podatkową ulgę na dzieci. »

Czesi odliczają 10 680 koron na dziecko

Aktualizacja: 17.01.2008

W Czechach rodzice wychowujący dzieci mogą w rozliczeniu rocznym skorzystać z ulgi prorodzinnej. Podatek można pomniejszyć o 10 680 koron rocznie za każde dziecko. »

Pomoc prawna bez podatku

Aktualizacja: 18.01.2008

Bezpłatna pomoc prawna świadczona dla ubogich podlega VAT i PIT. Adwokaci i radcowie świadczący taką pomoc muszą do niej dopłacać. Korporacje prawnicze oraz resort sprawiedliwości chcą zwolnienia z podatku. »

W 2007 roku zwiększyły się wpływy z podatków

Aktualizacja: 18.01.2008

W 2007 roku budżet państwa z tytułu podatków uzyskał blisko 236 mld zł. Oznacza to, że do państwowej kasy wpłynęło o 7 mld zł więcej niż planowano. »

Komisja Europejska prosi Polskę o złożenie wyjaśnień

Aktualizacja: 18.01.2008

Komisja Europejska uważa, że zasady odliczania VAT od samochodów osobowych i paliwa stosowane w Polsce naruszają prawo unijne. Nasz rząd musi złożyć w tej sprawie wyjaśnienia Komisji. »

Ostatni moment, aby spytać o rozliczenia

Aktualizacja: 18.01.2008

Osoby, które mają wątpliwości, jak wypełnić zeznanie, powinny czym prędzej wystąpić o interpretację - pisze "Rzeczpospolita". »

Przychód musi być przypisany pracownikowi

Aktualizacja: 18.01.2008

Aby ryczałtowa opłata za ubezpieczenie opłacana przez pracodawcę była przychodem pracownika, należy wykazać, że możliwa jest identyfikacja ceny danej usługi ponoszonej na rzecz jednego pracownika. »

Podatnik udzieli sobie ulgi

Aktualizacja: 17.01.2008

Podatnik, którego nie stać na jednorazową zapłatę podatku za 2007 rok, może prosić o rozłożenie go na raty. Jeśli urząd nie zgodzi się na raty, dopłacający może sam udzielić sobie ulgi, gdy zacznie już dziś wpłacać podatek. Dopłata musi wpłynąć do urzędu najpóźniej 30 kwietnia, wystarczy więc, że ostatnia rata będzie wpłacona tego dnia. »

Po przegranej w WSA piekarz z Legnicy wniesie skargę do NSA

Aktualizacja: 17.01.2008

Jak pisaliśmy wcześniej, piekarz z Legnicy przegrał walkę z fiskusem o 200 tys. zł VAT przed WSA. Zapowiada jednak wniesienie skargi kasacyjnej do Naczelnego Sądu Administracyjnego. »

Podatnik otrzyma wpłatę

Aktualizacja: 17.01.2008

Podatnik, który przekazuje 1 proc. podatku na konto organizacji pożytku publicznego, może ofiarować pieniądze na rzecz konkretnej osoby. »

Nowelizacja ustawy o rachunkowości

Aktualizacja: 17.01.2008

Sejmowa Komisja Finansów Publicznych rozpatrzy jutro sprawozdanie podkomisji nadzwyczajnej o rządowej nowelizacji ustawy o zmianie ustawy o rachunkowości. »

Pojazdy 3,5-tonowe już bez podatku

Aktualizacja: 17.01.2008

Samochody o dopuszczalnej masie całkowitej równej 3,5 tony od 1 stycznia 2008 r. nie podlegają podatkowi od środków transportowych. »

Trudno będzie złożyć nową skargę

Aktualizacja: 16.01.2008

W procedurze sądowoadministracyjnej ma znaleźć się skarga pozwalająca na podważenie prawomocnego wyroku. Dla podatników proponowana zmiana może stać się szansą na dochodzenie odszkodowania. Nowa instytucja będzie miała jednak charakter wyjątkowy i trudno będzie z niej skorzystać. »

Darmowe przekazanie towaru nie zwalnia z zapłaty podatku

Aktualizacja: 16.01.2008

WSA we Wrocławiu rozpatrzył sprawę piekarza z Legnicy, który nieprawidłowo odprowadzał PIT i nie płacił VAT od darowizny chleba. Obie skargi zostały oddalone. »

Rezydencja decyduje o sposobie rozliczenia

Aktualizacja: 16.01.2008

O tym, czy podatnik musi zagraniczne dochody rozliczyć w Polsce, decyduje jego rezydencja. Dla fiskusa kluczowym elementem jest ustalenie centrum interesów osobistych danej osoby. »

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Integra Consulting Poland

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK