reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Ulga dla organizacji przedsiębiorców

Aktualizacja: 07.05.2008

Posłowie proponują rozszerzenie zwolnienia podatkowego dla dochodów przeznaczonych na cele statutowe nie tylko o izby gospodarcze, ale i organizacje przedsiębiorców. »

Skargi na nowe interpretacje mogą sparaliżować sąd

Aktualizacja: 06.05.2008

Rosnąca liczba skarg na nowe interpretacje podatkowe może sparaliżować WSA w Warszawie. Niejasne i ciągle zmieniane przepisy podatkowe to problem nie tylko dla podatników, ale i sądów. W 2007 roku sądy administracyjne zakwestionowały co trzecią zaskarżoną decyzję podatkową. »

Potrzebna jest definicja kursu faktycznego

Aktualizacja: 06.05.2008

Od 2009 roku przy przeliczaniu zapłaconych należności lub zobowiązań zastosowanie będzie miał tzw. kurs faktycznie zastosowany. »

Graniczny VAT będzie wykazany w deklaracji

Aktualizacja: 06.05.2008

Podatek należny z tytułu importu towarów będzie wykazywany bezpośrednio w deklaracji podatkowej bez konieczności jego uiszczania w urzędzie celnym. »

Zawód doradcy zyskuje na znaczeniu

Aktualizacja: 05.05.2008

Dlaczego Dzień Doradcy Podatkowego obchodzony jest w maju? Czy znaczenie zawodu doradcy podatkowego rośnie? »

Ministerstwo finansów: będą liczne zmiany w podatkach

Aktualizacja: 05.05.2008

Liczne zmiany w podatkach, nad którymi pracuje Ministerstwo Finansów, nie będą na razie miały charakteru "wielkiej reformy" - powiedziała dzisiaj wiceminister Elżbieta Chojna-Duch. »

Podatku nie płaci wspólnota tylko właściciel mieszkania

Aktualizacja: 05.05.2008

Podatnicy zapominają o złożeniu organowi podatkowemu informacji o nieruchomościach i zapłacie podatku. Wspólnota mieszkaniowa nie jest podatnikiem podatku od nieruchomości dotyczącego części wspólnych. Właściciel, który nie składa deklaracji, podlega karze grzywny lub trzech lat pozbawienia wolności. »

Nie będzie trzeba informować o nabyciu spadku

Aktualizacja: 05.05.2008

Spadkobiercy nie będą musieli informować fiskusa o nabyciu spadku, aby nie płacić podatku od odziedziczonego majątku. Takie zmiany proponuje Komisja Przyjazne Państwo. »

Pytanie do ETS nie zawiesza postępowania podatkowego

Aktualizacja: 05.05.2008

Organy podatkowe nie mają możliwości zawieszenia postępowania w sytuacji, gdy sąd skierował pytanie prejudycjalne do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. »

Nie każda umowa pożyczki jest opodatkowana

Aktualizacja: 05.05.2008

Umowa pożyczki stanowi jedną z umów objętych katalogiem czynności prawnych opodatkowanych podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Nie oznacza to jednak, że w każdym przypadku zawarcie umowy pożyczki będzie rodziło obowiązek zapłaty PCC. Są bowiem przesłanki, które wyłączają podleganie temu podatkowi, tym samym dają pewne możliwości optymalizacji podatkowej w przedmiotowym zakresie. »

Do września egzaminy na starych zasadach

Aktualizacja: 05.05.2008

Certyfikat księgowego będzie można uzyskać na starych zasadach, gdy wniosek o zakwalifikowanie do egzaminu zostanie złożony do 30 września. »

Włochy: 20 mld euro za ujawnienie deklaracji PIT

Aktualizacja: 05.05.2008

Odszkodowania w wysokości 20 miliardów euro domaga się włoskie stowarzyszenie obrony praw konsumentów Codacons dla wszystkich obywateli Włoch, których deklaracje podatkowe znalazły się niedawno w Internecie. »

Wyższy zwrot dla rolników

Aktualizacja: 05.05.2008

Stawka zwrotu VAT dla rolników ryczałtowych dokonujących dostawy produktów rolnych z własnego gospodarstwa wzrosła z 5 proc. do 6 proc. »

Abolicja dla pracujących za granicą

Aktualizacja: 30.04.2008

Rząd przyjął wczoraj projekt ustawy zakładający wprowadzenie abolicji podatkowej dla Polaków pracujących za granicą. »

Po cichu wracają deklaracje majątkowe

Aktualizacja: 30.04.2008

Kto będzie chciał wstrzymać zapłatę domiaru podatkowego, ma ujawnić stan posiadania. Taki jest sens poprawek wprowadzonych przez Ministerstwo Finansów do projektu nowelizacji ordynacji podatkowej. Eksperci ostrzegają, że zamiast obiecywanej przez Platformę Obywatelską liberalizacji, firmom i obywatelom grozi przykręcenie fiskalnej śruby - pisze "Puls Biznesu". »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Coris Lex Services sp. z o. o.

Ubezpieczenia ochrony prawnej

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama