reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Wszystkie mnożniki wzrosną o połowę

Aktualizacja: 19.02.2008

Wzrosną mnożniki służące do ustalania wynagrodzeń celników. Nie oznacza to jednak automatycznego wzrostu uposażeń funkcjonariuszy. »

Będzie interpretacja do ulgi meldunkowej

Aktualizacja: 19.02.2008

Ministerstwo Finansów pracuje nad wydaniem ogólnej interpretacji podatkowej w sprawie ulgi meldunkowej. Ma być opublikowana jeszcze w tym tygodniu. »

Wystąpienie rzecznika w sprawie protestu celników

Aktualizacja: 19.02.2008

Rzecznik praw obywatelskich skierował kolejne wystąpienie w sprawie akcji protestacyjnej funkcjonariuszy Służby Celnej. »

Pensja niani do odliczenia

Aktualizacja: 18.02.2008

Gotowy jest projekt wprowadzający ulgę podatkową z tytułu zatrudniania niani. Osoba zatrudniająca pracowników będzie mogła pomniejszać swój dochód o wypłacane wynagrodzenia i składki. Wyrażane są obawy, że ulga może być wykorzystana do obniżania dochodu dzięki zatrudnianiu członków rodziny. »

Ulgi i lewe dochody pod lupą inspektorów

Aktualizacja: 18.02.2008

Sprawdzanie e-handlu, zwolnień podatkowych czy dochodów z nieujawnionych źródeł - to tylko niektóre priorytety dla inspektorów UKS. Wytyczne zostały wydane z opóźnieniem - twierdzi "Rzeczpospolita". »

W maju pierwsze zmiany w VAT

Aktualizacja: 18.02.2008

Zmiany do ustawy o VAT będą wprowadzane etapami. Pierwsza nowelizacja wejdzie w życie 1 maja 2008 r. - zapowiada resort finansów. »

Fiskus kontratakuje

Aktualizacja: 18.02.2008

Przewodniczący sejmowej Komisji Przyjazne Państwo Janusz Palikot zainicjował niedawno kolejną akcję. Chodzi o zbiórkę publiczną na rzecz znanego w całej Polsce piekarza z Legnicy, zobowiązanego do zapłaty zaległego podatku wraz z odsetkami w znacznej kwocie. »

Skarbówka czeka na pisemne wyjaśnienia

Aktualizacja: 18.02.2008

Jeszcze tylko dziś związki zawodowe pracowników skarbowych czekają na przedstawienie zasad rozłożenia podwyżek w 2008 roku. »

Pieniądze trzeba wpłacić do dnia złożenia PIT

Aktualizacja: 15.02.2008

Kwotę stanowiącą 1 proc. podatku należnego podatnik powinien zapłacić najpóźniej w dniu złożenia zeznania rocznego. »

Pół roku na zgłoszenie spadku

Aktualizacja: 15.02.2008

Po poniedziałkowej publikacji GP posłowie złożyli w Sejmie projekt zmian do ustawy o podatku od spadków i darowizn. Zmiany dotyczą terminu na złożenie oświadczenia o nabyciu spadku, uprawniającego do ulgi podatkowej. Termin ten ma być przedłużony z jednego do sześciu miesięcy i będzie więcej sytuacji, w których oświadczenia się nie składa. »

A gdyby tak obniżono nam podatki...

Aktualizacja: 15.02.2008

Od lat czekamy na obiecywaną przez kolejne ekipy solidną obniżkę podatków. I nie możemy się doczekać. Postanowiliśmy więc sami je sobie obniżyć. Niestety, tylko na papierze. »

Formalności celne bez papieru

Aktualizacja: 15.02.2008

Dziś wchodzi w życie decyzja Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie eliminowania papierowych dokumentów dotyczących ceł i handlu. »

Dziś trzeba zapłacić podatek transportowy

Aktualizacja: 15.02.2008

Podatek od środków transportowych jest płatny w dwóch ratach. Pierwszy termin mija 15 lutego. »

Spadki: zapłata podatku zależy od miejsca zamieszkania

Aktualizacja: 14.02.2008

Już cztery sądy administracyjne orzekły, że spadki otwarte po 12 maja 2006 r. są zwolnione z podatku. WSA w Warszawie uważa jednak, że ulga dla najbliższej rodziny obowiązuje od 1 stycznia 2007 r. Korzystne dla podatników wyroki zostały już zaskarżone do NSA przez izby skarbowe. »

Niepewne 2 proc. darowizny

Aktualizacja: 14.02.2008

W Sejmie nie ma zdecydowanego poparcia dla poselskiej propozycji zwiększenia do 2 proc. podatku przekazywanego organizacjom pożytku publicznego. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Patrycja Kubiesa

Ekspert podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama