| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Aktualności

Gdzie dostawa, tam podatek

Aktualizacja: 18.04.2007

Każde państwo może nałożyć VAT na dostawę i ułożenie kabla światłowodowego. Zostanie on naliczony proporcjonalnie do długości kabla. »

Standardy bardziej dostępne

Aktualizacja: 18.04.2007

Łatwiej będzie spółkom stosować standardy. Prostsze będą też metody wyceny dywidend w sprawozdaniach spółek dominujących. »

Inwestorzy muszą wypełnić PIT

Aktualizacja: 18.04.2007

Do końca kwietnia indywidualni inwestorzy mają czas na rozliczenia podatkowe dochodów z inwestycji dokonanych w 2006 roku, i to także w jednostki uczestnictwa w zagranicznych funduszach inwestycyjnych. »

Cło i VAT na zakupy poza UE

Aktualizacja: 18.04.2007

Polacy coraz częściej robią zakupy za granicą korzystając z pośrednictwa internetu. Przesyłki zagraniczne przed doręczeniem adresatowi w Polsce podlegają kontroli celnej. Dokonując zakupów poza krajem, trzeba liczyć się z możliwością dodatkowych kosztów. »

Konieczne są nowe procedury

Aktualizacja: 17.04.2007

Zmiany w Międzynarodowym Standardzie Rachunkowości nr 23 wymuszą wdrożenia procedur, dzięki którym koszty podlegające kapitalizacji będą identyfikowane. »

KPP: podarujmy 2 proc. podatku organizacjom pożytku publicznego

Aktualizacja: 17.04.2007

Konfederacja Pracodawców Polskich apeluje do parlamentarzystów o podjęcie odpowiedniej inicjatywy ustawodawczej tak, aby podatnicy mogli przekazywać nie jeden, ale dwa proc. podatku na rzecz wybranych przez nich organizacji pożytku publicznego. »

Ustalono wzór upoważnienia do kontroli

Aktualizacja: 17.04.2007

Nowy wzór imiennego upoważnienia do przeprowadzenia kontroli podatkowej opracowało Ministerstwo Finansów. Zmiany związane są z ostatnią nowelizacją Ordynacji podatkowej. »

Postępowania nie trzeba zawieszać

Aktualizacja: 17.04.2007

Umieszczenie wierzytelności na liście w postępowaniu upadłościowym nie stanowi zagadnienia wstępnego. Nie jest więc przesłanką zawieszenia postępowania podatkowego. »

Od światłowodu trzeba płacić podatek

Aktualizacja: 17.04.2007

Sprawą opodatkowania światłowodów umieszczanych w kanałach telekomunikacyjnych zajmie się Komitet Stały ds. Informatyzacji i Łączności. »

Fiskus chce poznać wydatki osobiste podatników

Aktualizacja: 17.04.2007

Podczas kontroli nieujawnionych źródeł dochodów podatnicy muszą wypełniać specjalne ankiety. Trzeba w nich podawać m.in. szczegółowe wydatki, jakie poniesiono na konsumpcję i dobra trwałego użytku. Zdaniem ekspertów, ankiety opracowane przez fiskusa są nieuczciwe, a ich zgodność z prawem - wątpliwa. »

Zadania dla audytorów zostaną ujednolicone

Aktualizacja: 17.04.2007

Audytorzy wewnętrzni otrzymają szczegółowe wytyczne i wskazówki do realizacji zlecanych im zadań - zapowiada resort finansów. »

Nie będzie zmian w opodatkowaniu

Aktualizacja: 17.04.2007

Ministerstwo Finansów nie prowadzi prac zmierzających do zmiany zasad opodatkowania dochodów kapitałowych. »

Oświadczenie musi być prawdziwe

Aktualizacja: 16.04.2007

Termin do zawiadomienia doradców podatkowych o konieczności złożenia oświadczeń lustracyjnych już upłynął. Teraz doradcy mają miesiąc na odpowiedź. »

Dywidendę spółka wpisuje do księgi

Aktualizacja: 16.04.2007

Spółki wypłacające dywidendę wpisują do ewidencji księgowej jej wartość oraz dane potwierdzające fakt pobrania i odprowadzenia podatku dochodowego. »

Zamiast wpłat dla klubu stypendia dla zawodników

Aktualizacja: 16.04.2007

Samorządy mają problem ze wsparciem sportu kwalifikowanego. Uchwały gmin o dofinansowaniu klubów kwestionują regionalne izby obrachunkowe. Ministerstwo deklaruje, że problem zostanie rozwiązany w nowej ustawie. »

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Krajowy Rejestr Wierzytelności

Windykuj dłużnika online. Sprzedawaj i kupuj wierzytelności!

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK