reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Dane na płytach zastąpią paragony

Aktualizacja: 21.12.2007

Zmiana prawa - Pięcioletni okres przechowywania paragonów fiskalnych skrócony do roku, a docelowo przechowywanie danych w formie elektronicznej, to pomysł na uproszczenie obowiązków podatkowych. »

Nowy kłopot dla płatnika

Aktualizacja: 21.12.2007

Do końca stycznia 2008 r. płatnicy muszą złożyć deklarację roczną PIT-4R do właściwego urzędu skarbowego. Nowy druk zastąpił składane w ciągu roku deklaracje miesięczne na zaliczki pobierane za pracowników. Nie uprościło to rozliczeń, bo w deklaracji PIT-4R podaje się dane z poszczególnych miesięcy roku. »

We Włoszech ulgę prorodzinną odlicza pracodawca

Aktualizacja: 21.12.2007

Włoski system podatkowy przyznaje podatnikom tzw. ulgę prorodzinną, o wysokość której pracodawca może obniżyć wysokość miesięcznych zaliczek na podatek dochodowy. »

Nadużycia podatkowe w Unii

Aktualizacja: 21.12.2007

Komisja Europejska wezwała państwa członkowskie do koordynacji stosowanych przez nie rozwiązań dotyczących nadużyć podatkowych. »

Zwrotowi podlega cały podatek źle naliczony

Aktualizacja: 21.12.2007

Nieprawidłowe naliczenie VAT, powstałe przez niewłaściwą interpretację przepisów przez fiskusa, daje możliwość odzyskania podatku. Zwrotowi powinna podlegać cała kwota omyłkowo zapłaconego VAT. »

Będzie jeden system informatyczny

Aktualizacja: 20.12.2007

Parlament Europejski zgodził się na wprowadzenie jednego celnego systemu informatycznego. Usprawni on przepływ towarów w UE. »

Można przekazać 1 proc. podatku wybranemu dziecku?

Aktualizacja: 20.12.2007

W sukurs rodzicom walczącym o pieniądze z 1 proc. podatku na leczenie swoich dzieci przyszedł departament pożytku publicznego Ministerstwa Pracy i Polityki Socjalnej - informuje "Gazeta Wyborcza". »

Negatywna ocena stawek akcyzy

Aktualizacja: 20.12.2007

Konfederacja Pracodawców Polskich (KPP) negatywnie ocenia przedstawiony przez ministra finansów projekt zmian stawek podatku akcyzowego na wyroby tytoniowe. »

Fiskus nie jest uprzywilejowany

Aktualizacja: 20.12.2007

Po wyroku Trybunału Konstytucyjnego organy podatkowe nie będą mogły korzystać z przywileju zaspokajania swoich roszczeń z hipoteki przymusowej przed hipotekami zwykłymi ustanowionymi wcześniej. »

Spadki z 2006 roku bez zwolnienia

Aktualizacja: 20.12.2007

Nabycie spadku następuje w momencie śmierci spadkodawcy. Jeśli więc spadkodawca zmarł w 2006 roku, to spadkobiercy nie przysługuje zwolnienie w podatku od spadków. »

Nowe zasady poboru opłaty miejscowej

Aktualizacja: 19.12.2007

Rząd przyjął wczoraj rozporządzenie w sprawie warunków, jakie powinna spełniać miejscowość, w której można pobierać opłatę miejscową. »

Ryczałt: przekroczenie limitu pozbawia prawa do podatku liniowego

Aktualizacja: 19.12.2007

Podatnik, który straci prawo do ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, musi rozliczać PIT na zasadach ogólnych. Od 2008 roku utrata ryczałtu w trakcie roku będzie skutkować opodatkowaniem tylko według skali progresywnej. Przedsiębiorca nie będzie miał prawa do liniowego PIT i wspólnego rozliczenia z małżonkiem. »

PIT-y w sieci na prima aprilis?

Aktualizacja: 19.12.2007

Od 1 kwietnia 2008 r. będziemy mogli wysyłać internetem do urzędów skarbowych roczne zeznania podatkowe PIT - zakłada projekt rozporządzenia ministra finansów - pisze "Gazeta Wyborcza" »

Zakład pracy uwzględni ulgę na dzieci

Aktualizacja: 19.12.2007

Podatnicy, którzy roczne obliczenie podatku powierzą płatnikowi, zachowają prawo do skorzystania z ulgi rodzinnej w wysokości 1145,08 zł na każde dziecko. »

Podatek od deszczu? Wpadli na to w Gliwicach

Aktualizacja: 19.12.2007

Gliwiczanie pracowicie mierzą dachy i podwórka. Po co? Żeby wiedzieć, ile zapłacą za deszczówkę, która spadnie na ich posesje. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kadromierz

Nowoczesne rozwiązanie do organizacji i kontroli czasu pracy personelu dla małych i średnich firm

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama