reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Wydatki można było zaliczyć w koszty firmy

Aktualizacja: 02.11.2007

Wydatki spółki na doradztwo prawne związane z podwyższeniem kapitału zakładowego są jej kosztami ogólnymi, a zatem mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów. »

Potrzebne jest postanowienie sądu

Aktualizacja: 02.11.2007

Naczelny Sąd Administracyjny po rozpoznaniu skargi kasacyjnej na odrzucenie skargi przez sąd I instancji wydaje nie wyrok, ale postanowienie. »

Szybsze odprawy mienia na granicy

Aktualizacja: 02.11.2007

Rzeczy przywożone spoza UE w ramach urządzania dodatkowego miejsca zamieszkania będą szybciej odprawiane na granicach. »

Trzeba zacząć od porządków w akcyzie

Aktualizacja: 31.10.2007

Nowy parlament w pierwszej kolejności powinien zmienić opodatkowanie akcyzą energii elektrycznej. Następnym krokiem powinna być likwidacja 30-proc. sankcji w podatku od towarów i usług. Trzecim priorytetem jest uchwalenie ustawy o zwrocie akcyzy od używanych aut sprowadzonych z zagranicy. »

Jednorazowa pomoc nie będzie opodatkowana

Aktualizacja: 31.10.2007

Osoby fizyczne, które otrzymają jednorazową pomoc materialną finansowaną z budżetu państwa lub jednostek samorządu terytorialnego, nie będą musiały zapłacić PIT. »

Lepiej zawrzeć umowę pisemną

Aktualizacja: 31.10.2007

Warunkiem odliczenia przez podatnika zryczałtowanego zwrotu podatku zawartego w fakturze VAT RR jest zapłata na rachunek rolnika ryczałtowego w ciągu 14 dni, chyba że zawarto umowę określającą dłuższy termin płatności. »

Tusk: płaski podatek i likwidacja abonamentu

Aktualizacja: 31.10.2007

Zaproponowaliśmy uproszczony podatek z kwotą wolną od podatku dla każdego członka rodziny. Jest to bardziej prospołeczna, bardziej przyjazna wersja podatku liniowego. I tu się prawdopodobnie spotkamy z PSL-em - mówi Donald Tusk w wywiadzie dla dziennika "Polska". »

Organizacje poza spisem nie otrzymają darowizny

Aktualizacja: 31.10.2007

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej ogłasza wykaz organizacji pożytku publicznego w Monitorze Polskim na dzień 30 listopada roku podatkowego. Czy to oznacza, że takie organizacje do 30 listopada powinny postarać się o wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym? »

Z ulgi skorzysta rodzic mieszkający z dziećmi

Aktualizacja: 31.10.2007

Z ulgi podatkowej na dzieci nie może skorzystać rodzic, który na mocy wyroku rozwodowego nie sprawuje opieki nad dziećmi. »

Będą nowe druki CIT

Aktualizacja: 30.10.2007

Podatnicy CIT prowadzący w Polsce zakłady zagraniczne i zatrudniający osoby na terenie różnych samorządów będą musieli składać informacje na formularzach CIT-ST i CIT-ST/A. »

Usługi z księgowymi bez uprawnień

Aktualizacja: 30.10.2007

Do biura rachunkowego trzeba będzie zatrudniać osoby z uprawnieniami księgowymi. Pomagać im będą osoby, które ich nie mają. »

Urzędnicy pomogą przy audytach zleconych

Aktualizacja: 30.10.2007

Audytor wewnętrzny w czasie przeprowadzania audytu zleconego będzie musiał współpracować z pracownikami urzędu obsługującego ministra finansów. »

Ryczałt nie pozbawia prawa do skorzystania z ulgi na dzieci

Aktualizacja: 30.10.2007

Rozliczanie podatku na zasadach uproszczonych nie wyklucza możliwości skorzystania z ulgi na dzieci. »

Zagraniczne składki kontra polskie podatki

Aktualizacja: 30.10.2007

Trybunał Konstytucyjny badał w poniedziałek, czy zgodne z konstytucją są przepisy uniemożliwiające Polakom pracującym za granicą odliczenie w naszym kraju zapłaconych tam składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne. »

Spółdzielcy zapłacą VAT

Aktualizacja: 29.10.2007

Podatnicy przekształcający prawo lokatorskie na własnościowe będą musieli zapłacić od 2008 roku dodatkowo VAT. Kwota podatku zależy od wartości rynkowej mieszkania i zwaloryzowanego wkładu mieszkaniowego. Za zmianę formy własności lokatorzy będą musieli zapłacić nawet kilka tysięcy złotych. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

ARTYKUŁ PARTNERSKI

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Magdalena Pakosińska-Krawczyńska

Kancelaria Adw. Magdalena Pakosińska-Krawczyńska, chtsanwältin (RAK Berlin), Adwokat niemiecki

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama