| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Aktualności

Dziś mija termin odprowadzenia podatku

Aktualizacja: 08.01.2007

Do 8 stycznia trzeba zapłacić podatek od dochodów z dywidend i innych przychodów z tytułu udziału w zyskach osób prawnych oraz zryczałtowany podatek dochodowy od należności wypłaconych zagranicznej osobie prawnej. »

Podatnicy zadali ponad 120 tysięcy pytań

Aktualizacja: 08.01.2007

Krajowa Informacja Podatkowa w pierwszym półroczu swojego funkcjonowania udzieliła odpowiedzi na 127 941 pytań. Najwięcej problemów dotyczyło PIT i VAT. »

Nie można doliczyć VAT do taksy notarialnej

Aktualizacja: 08.01.2007

Adwokaci mogą udzielając pomocy prawnej powiększyć swoje wynagrodzenie o VAT. Możliwości takiej nie mają notariusze. Ich wynagrodzenie zawiera już podatek. »

Nieodliczone wydatki na remont można jeszcze odliczyć

Aktualizacja: 08.01.2007

Podatnicy, którym w ubiegłym roku zabrakło podatku na całkowite wykorzystanie ulgi remontowej, mogą wydatki poniesione na ten cel rozliczyć w zeznaniu za 2006 rok. »

Majątek o małej wartości warto inwentaryzować

Aktualizacja: 08.01.2007

Mimo że nie ma obowiązku corocznej inwentaryzacji tzw. niskocennych środków trwałych, warto ją jednak przeprowadzać w celach kontrolnych. »

Certyfikaty księgowe bez opłaty skarbowej

Aktualizacja: 05.01.2007

Składane od 1 stycznia 2007 r. podania o wydanie certyfikatu księgowego lub zakwalifikowanie się do egzaminu na usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych i dołączone do nich załączniki nie podlegają opłacie skarbowej. »

Umowa z nianią pozwala kontynuować odliczenie przez kolejny rok

Aktualizacja: 05.01.2007

1 stycznia zniknęła ulga związana z zatrudnieniem pomocy domowej. Ci, którzy już podpisali umowę aktywizacyjną z bezrobotnym, będą jednak mogli kontynuować odliczenie. »

Decyduje rodzaj umowy

Aktualizacja: 05.01.2007

Błędne ujęcie umowy leasingu w księgach rachunkowych może mieć wpływ na zaprezentowany przez leasingobiorcę bilans. »

Informatyzacja podatków przyspieszy za rok

Aktualizacja: 05.01.2007

Najwięksi przedsiębiorcy od kilku miesięcy mogą przesyłać podatkowe deklaracje drogą elektroniczną. Od 2008 roku dołączą do nich małe i średnie firmy. Potrzeba jednak upowszechnienia e-deklaracji. »

Środki unijne pod lepszą kontrolą

Aktualizacja: 05.01.2007

Jeżeli Polska nie będzie miała odpowiedniego systemu zabezpieczającego wydatkowanie środków unijnych, istnieje zagrożenie, że będzie musiała je zwrócić. »

Za interpretacje przez pół roku nie trzeba płacić

Aktualizacja: 05.01.2007

Nie ma już opłaty skarbowej od podań i załączników, a więc i wniosków o interpretację. Dopiero od 1 lipca 2007 r. za wydanie interpretacji podatkowej będzie trzeba zapłacić 75 zł. Przez pół roku podatnicy będą mogli otrzymywać odpowiedzi od organów skarbowych za darmo. »

Elektroniczne potwierdzenia

Aktualizacja: 05.01.2007

Od 1 stycznia obowiązują nowe zasady poświadczania podatnikom w drodze elektronicznej złożonych przez nich deklaracji na podatek leśny i rolny. »

Minister zawarł pierwsze porozumienie cenowe

Aktualizacja: 05.01.2007

Minister finansów zawarł pierwsze uprzednie porozumienie cenowe. Dzięki niemu urzędnicy nie będą mogli kwestionować w ciągu najbliższych 3 lat transakcji spółki Górażdże Cement. »

Trzeba prowadzić ewidencję sprzedaży

Aktualizacja: 04.01.2007

Podatnik powinien tak prowadzić ewidencję sprzedaży, aby mógł ustalić moment przekroczenia kwoty uprawniającej do zwolnienia z VAT. »

Z ulgi mogą skorzystać wszyscy honorowi krwiodawcy

Aktualizacja: 04.01.2007

Z ulgi dla honorowych krwiodawców będą mogli skorzystać wszyscy, którzy oddali krew nieodpłatnie - wyjaśnia Ministerstwo Finansów. Nie ma znaczenia, czy jest to krew rzadkich grup, czy nie - na co mogłyby wskazywać przepisy. »

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Sławomir Janiak

Ekspert podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK