reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Senatorowie proponują obniżenie ulgi na dzieci

Aktualizacja: 13.09.2007

Podwyżka ulgi podatkowej na dzieci uchwalona przez Sejm powinna zostać obniżona - postanowiła wczoraj senacka Komisja Gospodarki Narodowej. »

Dzieci psują budżet

Aktualizacja: 12.09.2007

Dzieci są Polsce potrzebne - uważa Prawo i Sprawiedliwość. Ale nie za wszelką cenę. I chce okroić w Senacie wysoką ulgę na dzieci uchwaloną przed tygodniem przez Sejm - donosi "Gazeta Wyborcza". »

Prywatne rozmowy są przychodem

Aktualizacja: 12.09.2007

Gdy telefon służbowy używany jest do celów prywatnych, a pracodawca pokrywa koszt takich rozmów i nie żąda zwrotu poniesionych wydatków, powstanie przychód ze stosunku pracy podlegający opodatkowaniu. »

Księgowi pilnie poszukiwani

Aktualizacja: 12.09.2007

Napływ nowych inwestycji zagranicznych do Polski powoduje wzrost zapotrzebowania firm na outsourcing księgowy. Właśnie tę formę obsługi księgowej preferują zachodni inwestorzy. »

Ulgi w spłacie zobowiązań dla przedsiębiorców

Aktualizacja: 12.09.2007

Rada Ministrów przyjęła wczoraj rozporządzenie określające warunki udzielania ulg w spłacie zobowiązań podatkowych stanowiących pomoc publiczną na restrukturyzację. »

Trzeba wybrać biegłego

Aktualizacja: 12.09.2007

Firmy mają coraz mniej czasu na wybór biegłego rewidenta, który zbada sprawozdanie finansowe. Inwentaryzację można rozpocząć już z końcem września. »

Kłopotliwe specjalne strefy ekonomiczne

Aktualizacja: 12.09.2007

Zwolnienia podatkowe, główny atut stref ekonomicznych, to największy problem dla inwestorów - donosi "Puls Biznesu". Z raportu firmy doradczej KPMG, wynika że niemal 60 proc. inwestorów w strefach ma problemy z przeszkodami prawnymi i niejasnymi przepisami podatkowymi. Najwięcej trudności przysparza im interpretacja przepisów podatkowych dotyczących zwolnień. »

Jakie są konsekwencje wprowadzenia tzw. podatku Religi

Aktualizacja: 11.09.2007

Od 1 października br. zakłady ubezpieczeń będą miały obowiązek przekazywania do centrali NFZ opłaty ryczałtowej, stanowiącej część pobranej przez nie składki obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych. Dla kierowców i przedsiębiorców będzie to oznaczało, niestety, wzrost ceny polis OC komunikacyjnego. Wzrost ten może sięgnąć kilkunastu procent. »

Trzeba dokonać odpisów aktualizacyjnych

Aktualizacja: 11.09.2007

Księgowym, którzy mają problemy z szacowaniem utraty wartości aktywów, może pomóc Krajowy Standard Rachunkowości nr 3. »

MF: Nieuchwalenie ustawy o zwrocie akcyzy to niepewność prawna

Aktualizacja: 11.09.2007

Nieuchwalenie przez Sejm ustawy o zwrocie części akcyzy na samochody sprowadzane z krajów UE oznacza niepewność prawną - powiedział w poniedziałek rzecznik Ministerstwa Finansów Jakub Lutyk. »

Ponad siedemset kontroli skarbowych w lipcu

Aktualizacja: 11.09.2007

W lipcu urzędy kontroli skarbowej zakończyły 731 kontroli. Ustalenia z decyzji podatkowych wyniosły prawie 73 mln zł. »

Produkcja piwa z podatkiem

Aktualizacja: 11.09.2007

Podatnik zajmujący się produkcją piwa musi płacić akcyzę. Obowiązek podatkowy powstaje w momencie wyrobu piwa, a nie podczas sprzedaży. »

Senatorowie zdecydują o kwocie ulgi na dzieci

Aktualizacja: 11.09.2007

W tym tygodniu Senat rozpatrzy zmiany w ustawach podatkowych, które Sejm zdążył uchwalić przed skróceniem kadencji. »

Może wreszcie liniowy...

Aktualizacja: 10.09.2007

Rozpoczęta kampania wyborcza stanowi dobry moment, aby ponownie powrócić do koncepcji dochodowego podatku liniowego dla osób fizycznych. Jest nadzieja, że może kiedyś będzie obowiązywał w Polsce. »

Reformę trzeba wstrzymać

Aktualizacja: 10.09.2007

Związki zawodowe służby celnej zaapelowały do pracowników skarbówki o zawieszenie rozmów z resortem finansów w sprawie utworzenia KAS. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Godyń

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama