reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Dobroczynność nie powinna być opodatkowana

Aktualizacja: 02.07.2007

Rzecznik praw obywatelskich uważa, że opodatkowanie działań mających na celu niesienie pomocy ubogim jest nadmiernym fiskalizmem. »

PO zaskarży do Trybunału Konstytucyjnego podatek Religi

Aktualizacja: 02.07.2007

Platforma Obywatelska zaskarży do Trybunału Konstytucyjnego ustawę zakładającą finansowanie leczenia ofiar wypadków drogowych z ubezpieczenia komunikacyjnego OC, czyli tzw. podatek Religi - powiedział w piątek(29.06) Zbigniew Chlebowski z PO. »

Przywileje dla upoważnionego przedsiębiorcy

Aktualizacja: 02.07.2007

Od 2008 roku w ramach Unii Europejskiej zostanie wprowadzona instytucja upoważnionego podmiotu gospodarczego. Przedsiębiorcom z takim statusem będą przysługiwać pewne przywileje. »

Ulga dla producentów biokomponentów

Aktualizacja: 02.07.2007

Sejm uchwalił nowelizację ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, która przewiduje wprowadzenie ulgi podatkowej dla producentów biokomponentów. »

Jest szansa na odzyskanie nieodliczonego VAT

Aktualizacja: 02.07.2007

WSA w Krakowie zapytał ETS o zasadność ograniczania odliczeń VAT od paliwa. Zdaniem ekspertów Polska przegra kolejną sprawę przed sądem europejskim. Jeśli tak się stanie, podatnicy będą mogli odzyskać naliczony, a nieodliczony podatek. »

Urzędy skarbowe już nie wydadzą wiążącej interpretacji

Aktualizacja: 02.07.2007

Od 1 lipca zmieniły się zasady wydawania podatnikom pisemnych interpretacji podatkowych w ich indywidualnych sprawach. »

Podpis wystawcy nie ułatwi rozliczenia fikcyjnej faktury

Aktualizacja: 29.06.2007

Jeśli podatnik otrzyma fakturę dotyczącą fikcyjnej transakcji, nie ma prawa do odliczenia wykazanego w niej VAT. Podpisanie takiej faktury przez jej wystawcę nie zmieni sytuacji odbiorcy faktury. »

PO o pomyśle premiera: Podatek wyższy niż dochód?

Aktualizacja: 29.06.2007

Nawet 120 proc. musiałaby od przyszłego roku wynosić najwyższa stawka podatku od dochodów osobistych, gdyby rząd chciał z podwyżki tego podatku dla najbogatszych sfinansować wyższe płace w służbie zdrowia - policzyła Platforma Obywatelska. »

Do obliczeń posłuży wartość rynkowa pojazdu

Aktualizacja: 29.06.2007

Dla używanego auta sprowadzonego z UE przy obliczaniu akcyzy do zwrotu będzie brana pod uwagę wartość rynkowa samochodu tej samej marki, modelu czy roku produkcji. »

Poprawki zgłoszone przez posłów mogą być niezgodne z prawem unijnym i orzecznictwem ETS

Aktualizacja: 29.06.2007

Poselska poprawka regulująca opodatkowanie usług organizacji targów i wystaw w kraju siedziby usługodawcy jest niezgodna z prawem wspólnotowym - uważają eksperci. »

Wyższa stawka stosowana z obawy przed fiskusem

Aktualizacja: 29.06.2007

Za garaż zakupiony razem z mieszkaniem kupujący płaci 22-proc. VAT. Deweloperzy nie stosują 7-proc. stawki, bo nie chcą problemów z fiskusem. Według ekspertów można stosować jeden VAT na garaż i mieszkanie. »

Niższy VAT do 2010 r. i co dalej?

Aktualizacja: 29.06.2007

Po 2010 r. zlikwidujmy wszystkie wyjątki w stawkach VAT, bo nie mają one żadnego uzasadnienia ekonomicznego - apeluje Komisja Europejska. »

Inwestorzy otrzymają pełniejsze informacje

Aktualizacja: 29.06.2007

Dziś mija termin przesyłania uwag dotyczących nowego Standardu Rachunkowości Segmenty operacyjne, dotyczącego działalności spółek. »

Sprzedaż uprawnień jest objęta 22-proc. stawką VAT

Aktualizacja: 29.06.2007

22-proc. stawką VAT powinna być opodatkowana sprzedaż uprawnień wynikających z czerwonych certyfikatów, czyli świadectw pochodzenia energii elektrycznej uzyskanej w procesie wytwarzania ciepła. »

Komunikaty elektroniczne zastąpią SAD

Aktualizacja: 29.06.2007

Za dwa miesiące przedsiębiorcy będą mogli korzystać z Systemu Kontroli Eksportu. Umożliwi on zastąpienie w eksporcie dokumentów SAD komunikatami elektronicznymi. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Anita Pardej

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama