reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Tajemnicę skarbową można czasem ujawnić

Aktualizacja: 22.03.2007

Aby rzetelnie informować obywateli o działaniach kontroli skarbowej, można niekiedy ujawnić tajemnicę skarbową - tłumaczy minister finansów w odpowiedzi na interpelację poselską. »

Niedobory materiałów trzeba rozliczyć w księgach

Aktualizacja: 22.03.2007

Jeżeli ujawnione niedobory materiałów zostaną uznane za niezawinione, to należy je zaksięgować do pozostałych kosztów operacyjnych. »

Widmo podwyżki VAT na mieszkania i domy oddala się

Aktualizacja: 22.03.2007

Preferencyjna stawka VAT - 7 zamiast 22 proc. - obejmie prawdopodobnie nie tylko tych, którzy kupią mieszkania i domy od firm deweloperskich, ale także inwestorów budujących domy jednorodzinne »

Notariusze składają deklarację zbiorczą

Aktualizacja: 22.03.2007

Zawierając umowę darowizny przed notariuszem, nie trzeba składać dodatkowych deklaracji. Podatek pobierze bowiem notariusz. »

Na ukaranie mandatem trzeba wyrazić zgodę

Aktualizacja: 22.03.2007

Mandat w postępowaniu karnym skarbowym można nałożyć, gdy osoba sprawcy i okoliczności popełnienia wykroczenia nie budzą wątpliwości. Konieczna jest także zgoda sprawcy na przyjęcie mandatu. »

Termin mija 26 marca

Aktualizacja: 22.03.2007

W tym miesiącu podatnicy mogą złożyć deklaracje VAT wyjątkowo jeszcze 26 marca. Powodem jest to, że wymieniony w ustawie 25 dzień miesiąca wypada w niedzielę. »

Definicja budownictwa społecznego ma być uzgodniona w przyszłym tygodniu

Aktualizacja: 22.03.2007

Definicja budownictwa społecznego, która pozwoli utrzymać niższy VAT w budownictwie mieszkaniowym, ma być gotowa w przyszłym tygodniu - dowiedzieliśmy się w Ministerstwie Budownictwa. »

Sąd rozstrzygnie, kto płaci podatek

Aktualizacja: 21.03.2007

Nadal nie wiadomo, czy osoba fizyczna musi płacić VAT przy sprzedaży działek budowlanych należących do jej majątku osobistego. Zdecyduje o tym poszerzony skład NSA. »

Nie wszystkie wydatki będą zwracane

Aktualizacja: 21.03.2007

Podatnik, który wygra sprawę przed sądem administracyjnym, może liczyć na zwrot kosztów postępowania. Będą to jednak tylko te wydatki, które są niezbędne do celowego dochodzenia praw. »

Zysk i strata wpisywane do ewidencji

Aktualizacja: 21.03.2007

Zysk i strata kwalifikowane są do kategorii nadzwyczajnych, gdy nie mają związku z ogólnym ryzykiem gospodarowania i są trudne do przewidzenia. »

Imienny bilet okresowy daje prawo do wyższych odliczeń

Aktualizacja: 21.03.2007

Podatnicy dojeżdżający do pracy podwyższą roczne koszty uzyskania przychodów, jeśli posiadają bilety okresowe i to nie tylko papierowe, ale również w formie plastikowej karty miejskiej. »

Podatnik musi udowodnić, że przysługuje mu zwrot

Aktualizacja: 21.03.2007

Do uzgodnień międzyresortowych trafi ustawa o zwrocie akcyzy za auta sprowadzone z UE. Podstawą zwrotu podatku nie będzie cena katalogowa samochodu, ale jego wartość rynkowa. Podatnicy powinni zachować faktury i inne dokumenty potwierdzające cenę pojazdu. »

Przedłużanie zwrotu podatku niekonstytucyjne

Aktualizacja: 21.03.2007

Rzecznik praw obywatelskich zaskarżył do Trybunału Konstytucyjnego przepis ustawy o VAT uprawniający naczelnika urzędu skarbowego do przedłużania zwrotu podatku. »

O VAT decydują strony umowy

Aktualizacja: 21.03.2007

O tym, czy VAT będzie doliczany do wynagrodzenia notariusza czy też będzie się mieścił w cenie, decydują strony czynności, czyli notariusz i klient. »

Ryczałt tylko dla nielicznych

Aktualizacja: 20.03.2007

Ryczałt obejmie jedynie osiemnaście rodzajów usług. Przedsiębiorcy, którzy wybiorą ryczałt, nie będą mogli obsługiwać firm. Weryfikacja zamawiających usługi może okazać się kłopotliwa. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS - podatki, prawo

Tarcza antykryzysowa 4.0 – przegląd najważniejszych zmian

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Bogdan Zatorski

Ekspert SAGE

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama