REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Konferencja „Cyfrowy Księgowy” – zmiany w rachunkowości w erze cyfryzacji

Cyfrowy księgowy
Cyfrowy księgowy
Źródło zewnętrzne

REKLAMA

REKLAMA

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, organizacja z ponad 100-letnią tradycją we wspieraniu rozwoju profesjonalnych księgowych, zaprasza na konferencję „Cyfrowy Księgowy – najważniejsze zmiany i wyzwania”. 

To wyjątkowe wydarzenie, organizowane we współpracy z dostawcami oprogramowania księgowego, firmami Symfonia Sp. z o.o. oraz Soneta Sp. z o.o., stworzy doskonałą platformę do analizy aktualnych trendów w cyfryzacji rachunkowości oraz narzędzi, które obecnie rewolucjonizują tę branżę. 

REKLAMA

Autopromocja

Znaczenie konferencji podkreśla honorowy patronat Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Rozwoju i Technologii, Prezydenta m.st. Warszawy oraz współpraca z wiodącymi firmami z branży oprogramowania księgowego.

Tematyka konferencji

Celem konferencji jest przedstawienie najnowszych rozwiązań oraz kierunków rozwoju związanych z cyfryzacją w rachunkowości i podatkach, a także analiza wyzwań i możliwości, jakie przynosi cyfryzacja w rachunkowości. Tegoroczna edycja koncentruje się na istotnych aspektach związanych z cyfryzacją procesów w księgowości i podatkach. Jej uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z globalnymi trendami, przykładami wdrożeń narzędzi IT oraz wpływem nowoczesnych technologii na rolę człowieka w tych procesach.

W agendzie wydarzenia zaplanowano pięć głównych bloków tematycznych. 

W ramach pierwszego panelu pn. „Cyfrowa transformacja – perspektywa światowa” prelegenci zaprezentują międzynarodowe trendy w cyfryzacji, ze szczególnym uwzględnieniem ich wpływu na sektor rachunkowości. Uczestnicy tej części konferencji będą mieli okazję do zapoznania się z nowinkami technologicznymi, które kształtują przyszłość finansów na całym świecie, co może być inspiracją dla innowacji w polskim środowisku księgowym.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Drugi segment konferencji – „Cyfryzacja rachunkowości” – skoncentruje się na nowelizacjach w ustawie o rachunkowości w kontekście cyfryzacji oraz na innowacyjnych narzędziach wspierających pracę współczesnych księgowych. Uczestnicy tego panelu zyskają cenną wiedzę na temat nadchodzących wyzwań legislacyjnych związanych z cyfryzacją w obszarze rachunkowości oraz narzędzi, które mogą stanowić realne wsparcie w ich przezwyciężaniu.

„Cyfryzacja w podatkach”, czyli trzeci zaplanowany blok tematyczny, będzie stanowił forum do analizy zmian wprowadzanych przez Krajowy System e-Faktur (KSeF) oraz innych regulacji mających wpływ na procesy podatkowe w przedsiębiorstwach.

REKLAMA

Ważnym elementem konferencji będzie czwarty panel dyskusyjny – „Cyfrowi liderzy” – w trakcie którego uczestnicy zapoznają się z rzeczywistymi przykładami (case studies) wdrożeń technologicznych w sektorze księgowości. Uczestnicy tej części konferencji będą mieli okazje do dyskusji na temat tego, w jaki sposób innowacyjne rozwiązania mogą wspierać rozwój biznesu oraz jakie wyzwania niesie ze sobą wykorzystanie zaawansowanych narzędzi IT w rachunkowości.

W ostatnim bloku tematycznym pn. „Cyfryzacja a człowiek” prelegenci poruszą kwestie wpływu cyfryzacji na codzienną pracę księgowych oraz poddadzą pod dyskusję konieczność redefinicji ich ról. Dyskusja skupi się na równowadze pomiędzy automatyzacją a niezbędnym udziałem człowieka w procesach księgowych.

Prelegenci

Konferencja zgromadzi uznanych ekspertów z dziedzin rachunkowości, finansów, podatków oraz technologii, zarówno z sektora biznesowego, jak i akademickiego. Dlatego też uczestnictwo w niej stanowi doskonałą okazję do nawiązania kontaktów oraz wymiany doświadczeń z osobami i podmiotami mającymi wymierny wpływ na rozwój branży księgowej w dobie cyfryzacji.

Jak wziąć udział w konferencji?

Konferencja odbędzie się w dniach 17-18 października 2024 roku w formule hybrydowej, co daje możliwość uczestnictwa zarówno na miejscu (Arche Hotel Krakowska, Aleja Krakowska 237/U1, 02-180 Warszawa), jak i online.

Rejestracja i dodatkowe informacje

Rejestracja na konferencję jest dostępna online pod adresem https://cyfrowyksiegowy.skwp.pl/. Dodatkowe informacje można uzyskać u p. Moniki Waliszewskiej (sekretariat@skwp.pl; tel. 22 583 49 30). Media zapraszamy do kontaktu z dr. Michałem Hendrykiem, rzecznikiem prasowym Stowarzyszenia Księgowych w Polsce (rzecznik@skwp.pl).

Podsumowanie

Konferencja „Cyfrowy Księgowy – najważniejsze zmiany i wyzwania” to wyjątkowa okazja do pogłębienia wiedzy na temat wpływu nowoczesnych technologii na przyszłość branży księgowej. Uczestnicy wydarzenia będą mieli niepowtarzalną okazję interakcji z wybitnymi ekspertami, co stworzy przestrzeń do inspirujących dyskusji. To z kolei pozwoli na wypracowanie nowego spojrzenia na relacje między księgowością a procesem cyfryzacji, co jest kluczowe w kontekście dynamicznie zmieniającego się środowiska gospodarczego. Stowarzyszenie Księgowych w Polsce serdecznie zachęca do aktywnego udziału w konferencji.

dr Michał Hendryk
rzecznik prasowy Stowarzyszenia Księgowych w Polsce
email: rzecznik@skwp.pl 

--

O nas

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce (SKwP) to najstarsza i największa polska organizacja skupiająca przedstawicieli środowiska zawodowego związanego z rachunkowością i finansami.  Od ponad 100 lat realizuje swoją misję wsparcia księgowych, aktywnie uczestnicząc w procesie ich adaptacji do zmieniających się realiów rynkowych. 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Podatek PIT - część 2
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Zeznanie PIT-37 za 2022 r. można złożyć w terminie do:
30 kwietnia 2023 r. (niedziela)
2 maja 2023 r. (wtorek)
4 maja 2023 r. (czwartek)
29 kwietnia 2023 r. (sobota)
Następne
Księgowość
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowa funkcja w e-Urzędzie Skarbowym: Raport podatnika. Jakie informacje można otrzymać?

W komunikacie z 10 października 2024 r. Ministerstwo Finansów poinformowało o wprowadzeniu nowej funkcjonalności w e-Urzędzie Skarbowym – Raportu podatnika. Czym jest ten raport, który dotyczy przedsiębiorców i organizacji? Jakie informacje zawiera?

Globalny sektor logistyczny zakończy 2024 rok na dużym plusie

Wolumen towarowy transportowany przez światową flotę kontenerową zyska w tym roku 5-6%. Fracht lotniczy zaliczy wzrost na poziomie 5%, a rynek przesyłek ekspresowych i paczek urośnie o nawet 9,2%. Więcej i szybciej zarobią także operatorzy logistyczni, ponieważ obserwujemy właśnie niecodzienne przesunięcie szczytu transportowego na szlakach prowadzących z Chin do Europy i USA. Branża logistyczna pogodziła się również z kryzysem żeglugowym na Morzu Czerwonym, a nawet zamieniła konieczność opływania Afryki na wzrosty w poszczególnych obszarach rynku. Za sprawą rosnącej sprzedaży w e‑commerce to może być bardzo dobry rok dla logistyki, nawet w kulejącej gospodarczo Europie.

Opanowanie logistyki przez inteligentne algorytmy jeszcze nam nie grozi

Dotychczasowe doświadczenia firm próbujących wdrożyć inteligentne algorytmy w swoich łańcuchach dostaw pokazują, że jest to zadanie ekstremalnie trudne. Zgodnie z harmonogramem i pierwotnymi założeniami robi to zaledwie 16% organizacji. Niewielki jest także udział przedsiębiorstw, które stosują już sztuczną inteligencję w wybranych procesach logistycznych. Programom implementacji towarzyszy ponadto obszerny katalog czynników ryzyka i brak odpowiedniego know-how, ale w branży panuje przekonanie, że AI i tak zrewolucjonizuje globalne łańcuchy zaopatrzenia.

Nadgodziny w pracy – jak liczyć, limity, rodzaje, rekompensaty, wynagrodzenie

Czym są nadgodziny, jakie są ich rodzaje i zasady rozliczania? Jakie rekompensaty przysługują za godziny nadliczbowe? Wyjaśnia Karolina Woźniczka, specjalistka ds. kadr i płac w Meritoros SA.

REKLAMA

Zaświadczenie o dochodach: jak je uzyskać online w e-Urzędzie Skarbowym? Ile trwa procedura?

Ministerstwo Finansów informuje, że podatnicy coraz chętniej występują i częściej uzyskują zaświadczenia o dochodach on-line w e-Urzędzie Skarbowym (e-US). Trwa to z reguły kilka minut. Wydanie elektronicznego zaświadczenia o dochodach jest bezpłatne. Ma on taką samą moc prawną jak dokument papierowy. W całym 2023 roku wnioski o wydanie takich zaświadczeń w e-US złożyło prawie 160 tys. osób, a w pierwszej połowie 2024 r. już ponad 95 tys. 

Wycena aktuarialna wartości godziwej (fair value) instrumentów finansowych

Jaka jest rola aktuariusza oraz standardów międzynarodowych w wycenie aktuarialnej instrumentów finansowych? Elementy modelu wyceny aktuarialnej oraz jej raportowanie.

Przechowywanie dokumentów w firmie. Przepisy i zasady zarządzania dokumentacją

Średniej wielkości firma gromadzi olbrzymie ilości dokumentacji. W każdym przedsiębiorstwie są to dokumenty o charakterze ogólnym, ale też szereg dokumentów właściwych dla profilu działalności danej firmy. Niezależnie od ich ilości, dokumenty muszą być odpowiednio zarządzane, co wiąże się ze stworzeniem warunków do ich przechowywania, właściwym ich archiwizowaniem, niszczeniem, a w razie potrzeby digitalizacją. Sprawne zarządzanie dokumentami w firmie pozwala na szybki dostęp do potrzebnych informacji, co w konsekwencji wspiera procesy decyzyjne i operacyjne w przedsiębiorstwie. Konieczność właściwego zorganizowania dokumentacji wynika jednak nie tylko z potrzeby utrzymania porządku czy zredukowania czasu potrzebnego na poszukiwanie dokumentów, ale też z przepisów prawnych. 

Do 15 mln zł pożyczki dla mikro i małych firm na inwestycje. Stałe oprocentowanie 2% lub 1,5%

Bank Ochrony Środowiska uruchomił pod koniec września 2024 r. kolejny nabór wniosków o preferencyjne pożyczki unijne w województwie lubelskim. Nowa oferta BOŚ jest, tym razem, skierowana do mikro i małych przedsiębiorstw oraz spółek komunalnych. Pożyczki będzie można wykorzystać na zwiększenie efektywności energetycznej firm.

REKLAMA

Post-importowe kontrole celno skarbowe

W ostatnim czasie rośnie skuteczność kontroli celno skarbowych, a w tym kontrole post-importowe i post-eksportowe związane z obrotem międzynarodowym towarów. Pomagają w tym przepisy, które nakładają dodatkowe wymagania na eksporterów i importerów, takie jak środowiskowe, środki ochrony rynku, a w tym postępowania antydumpingowe czy antysubsydyjne, czy związane z sytuacją na świecie jak sankcje.

Przedsiębiorca ma konkretne korzyści finansowe z zatrudnienia studenta. Ekspert pokazuje jakie

Stały wzrost kosztów pracy sprawia, że przedsiębiorcy poszukują rozwiązań, które umożliwią im oszczędności w tym zakresie. Jednym z chętniej stosowanych pomysłów jest zatrudnianie studentów. Podpowiadamy, dlaczego warto zatrudniać młode osoby i jakie korzyści dla przedsiębiorcy to przyniesie.

REKLAMA