REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Konferencja „Cyfrowy Księgowy” – zmiany w rachunkowości w erze cyfryzacji

Subskrybuj nas na Youtube
Cyfrowy księgowy
Cyfrowy księgowy
Źródło zewnętrzne

REKLAMA

REKLAMA

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, organizacja z ponad 100-letnią tradycją we wspieraniu rozwoju profesjonalnych księgowych, zaprasza na konferencję „Cyfrowy Księgowy – najważniejsze zmiany i wyzwania”. 

To wyjątkowe wydarzenie, organizowane we współpracy z dostawcami oprogramowania księgowego, firmami Symfonia Sp. z o.o. oraz Soneta Sp. z o.o., stworzy doskonałą platformę do analizy aktualnych trendów w cyfryzacji rachunkowości oraz narzędzi, które obecnie rewolucjonizują tę branżę. 

REKLAMA

Autopromocja

Znaczenie konferencji podkreśla honorowy patronat Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Rozwoju i Technologii, Prezydenta m.st. Warszawy oraz współpraca z wiodącymi firmami z branży oprogramowania księgowego.

Tematyka konferencji

Celem konferencji jest przedstawienie najnowszych rozwiązań oraz kierunków rozwoju związanych z cyfryzacją w rachunkowości i podatkach, a także analiza wyzwań i możliwości, jakie przynosi cyfryzacja w rachunkowości. Tegoroczna edycja koncentruje się na istotnych aspektach związanych z cyfryzacją procesów w księgowości i podatkach. Jej uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z globalnymi trendami, przykładami wdrożeń narzędzi IT oraz wpływem nowoczesnych technologii na rolę człowieka w tych procesach.

W agendzie wydarzenia zaplanowano pięć głównych bloków tematycznych. 

W ramach pierwszego panelu pn. „Cyfrowa transformacja – perspektywa światowa” prelegenci zaprezentują międzynarodowe trendy w cyfryzacji, ze szczególnym uwzględnieniem ich wpływu na sektor rachunkowości. Uczestnicy tej części konferencji będą mieli okazję do zapoznania się z nowinkami technologicznymi, które kształtują przyszłość finansów na całym świecie, co może być inspiracją dla innowacji w polskim środowisku księgowym.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Drugi segment konferencji – „Cyfryzacja rachunkowości” – skoncentruje się na nowelizacjach w ustawie o rachunkowości w kontekście cyfryzacji oraz na innowacyjnych narzędziach wspierających pracę współczesnych księgowych. Uczestnicy tego panelu zyskają cenną wiedzę na temat nadchodzących wyzwań legislacyjnych związanych z cyfryzacją w obszarze rachunkowości oraz narzędzi, które mogą stanowić realne wsparcie w ich przezwyciężaniu.

„Cyfryzacja w podatkach”, czyli trzeci zaplanowany blok tematyczny, będzie stanowił forum do analizy zmian wprowadzanych przez Krajowy System e-Faktur (KSeF) oraz innych regulacji mających wpływ na procesy podatkowe w przedsiębiorstwach.

Ważnym elementem konferencji będzie czwarty panel dyskusyjny – „Cyfrowi liderzy” – w trakcie którego uczestnicy zapoznają się z rzeczywistymi przykładami (case studies) wdrożeń technologicznych w sektorze księgowości. Uczestnicy tej części konferencji będą mieli okazje do dyskusji na temat tego, w jaki sposób innowacyjne rozwiązania mogą wspierać rozwój biznesu oraz jakie wyzwania niesie ze sobą wykorzystanie zaawansowanych narzędzi IT w rachunkowości.

W ostatnim bloku tematycznym pn. „Cyfryzacja a człowiek” prelegenci poruszą kwestie wpływu cyfryzacji na codzienną pracę księgowych oraz poddadzą pod dyskusję konieczność redefinicji ich ról. Dyskusja skupi się na równowadze pomiędzy automatyzacją a niezbędnym udziałem człowieka w procesach księgowych.

Prelegenci

Konferencja zgromadzi uznanych ekspertów z dziedzin rachunkowości, finansów, podatków oraz technologii, zarówno z sektora biznesowego, jak i akademickiego. Dlatego też uczestnictwo w niej stanowi doskonałą okazję do nawiązania kontaktów oraz wymiany doświadczeń z osobami i podmiotami mającymi wymierny wpływ na rozwój branży księgowej w dobie cyfryzacji.

Jak wziąć udział w konferencji?

Konferencja odbędzie się w dniach 17-18 października 2024 roku w formule hybrydowej, co daje możliwość uczestnictwa zarówno na miejscu (Arche Hotel Krakowska, Aleja Krakowska 237/U1, 02-180 Warszawa), jak i online.

Rejestracja i dodatkowe informacje

Rejestracja na konferencję jest dostępna online pod adresem https://cyfrowyksiegowy.skwp.pl/. Dodatkowe informacje można uzyskać u p. Moniki Waliszewskiej (sekretariat@skwp.pl; tel. 22 583 49 30). Media zapraszamy do kontaktu z dr. Michałem Hendrykiem, rzecznikiem prasowym Stowarzyszenia Księgowych w Polsce (rzecznik@skwp.pl).

Podsumowanie

Konferencja „Cyfrowy Księgowy – najważniejsze zmiany i wyzwania” to wyjątkowa okazja do pogłębienia wiedzy na temat wpływu nowoczesnych technologii na przyszłość branży księgowej. Uczestnicy wydarzenia będą mieli niepowtarzalną okazję interakcji z wybitnymi ekspertami, co stworzy przestrzeń do inspirujących dyskusji. To z kolei pozwoli na wypracowanie nowego spojrzenia na relacje między księgowością a procesem cyfryzacji, co jest kluczowe w kontekście dynamicznie zmieniającego się środowiska gospodarczego. Stowarzyszenie Księgowych w Polsce serdecznie zachęca do aktywnego udziału w konferencji.

dr Michał Hendryk
rzecznik prasowy Stowarzyszenia Księgowych w Polsce
email: rzecznik@skwp.pl 

--

O nas

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce (SKwP) to najstarsza i największa polska organizacja skupiająca przedstawicieli środowiska zawodowego związanego z rachunkowością i finansami.  Od ponad 100 lat realizuje swoją misję wsparcia księgowych, aktywnie uczestnicząc w procesie ich adaptacji do zmieniających się realiów rynkowych. 

Zapisz się na newsletter
Chcesz uniknąć błędów? Być na czasie z najnowszymi zmianami w podatkach? Zapisz się na nasz newsletter i otrzymuj rzetelne informacje prosto na swoją skrzynkę.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Księgowość
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy można sprzedać środek trwały w czasie zawieszenia działalności gospodarczej.? Jak rozliczyć podatki od tej sprzedaży?

Wielu przedsiębiorców, którzy decydują się na zawieszenie działalności gospodarczej, zastanawia się, jak prawidłowo rozliczyć sprzedaż środków trwałych. Często pojawiają się pytania, czy w trakcie zawieszenia można sprzedać firmowy majątek i czy od takiej transakcji należy odprowadzić podatek. Wbrew pozorom, sprawa nie jest skomplikowana.

CFO w firmie – dlaczego warto go docenić, zwłaszcza w sytuacji kryzysowej

O roli dyrektorów finansowych w zarządzaniu kryzysowym na przykładzie sytuacji, w jakiej znalazły się międzynarodowe organizacje pozarządowe – pisze Jarosław Czubacki, Head of Finance w Fundacji Save the Children Polska.

KSeF tuż za rogiem! Księgowi mówią jasno: za zgodność e-faktur odpowiadać będą przedsiębiorcy

KSeF już jest na horyzoncie. Przedsiębiorcy wciąż jednak zwlekają z przygotowaniami do e-faktur, licząc na pomoc księgowych z biur rachunkowych. Tymczasem to oni sami będą odpowiadać za zgodność z nowymi przepisami. Jak dobrze przygotować firmę i uniknąć kosztownych potknięć? Sprawdź, co zrobić już teraz.

Umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania między Polską a Wielką Brytanią – kompendium wiedzy dla polskich rezydentów podatkowych

W erze globalnej mobilności zawodowej i kapitałowej coraz więcej Polaków uzyskuje dochody z zagranicy. Najczęściej chodzi o Wielką Brytanię – kraj, który od lat przyciąga naszych obywateli do pracy, prowadzenia działalności gospodarczej czy inwestowania. W takim kontekście kluczowa staje się znajomość zasad opodatkowania dochodów uzyskiwanych w UK przez osoby będące polskimi rezydentami podatkowymi.

REKLAMA

Prof. W. Modzelewski: VAT unijny to największe zagrożenie dla uczciwych podatników. Trzeba zrezygnować z pozornych działań uszczelniających i napisać od nowa ustawę o VAT

Powoli ale skutecznie przebija się do świadomości podatników diagnoza, że VAT unijny, wprowadzony w Polsce w 2004 r., był od początku nieznaną w historii pułapką zastawioną nie tylko na nasze państwo, lecz również na dziesiątki tysięcy naiwnych i uczciwych podatników, którzy mieli być (i są nadal) ofiarami tego eksperymentu – pisze prof. dr hab. Witold Modzelewski.

Ordynacja podatkowa - MF szykuje liczne zmiany od 2026 r. Przedawnienie, zapłata podatku, zwrot nadpłaty, MDR i wiele innych nowości w projekcie nowelizacji

W dniu 28 marca 2025 r. opublikowany został projekt bardzo obszernej nowelizacji Ordynacji podatkowej i kilkunastu innych ustaw. Zmiany są bardzo liczne i mają wejść w życie 1 stycznia 2026 r. Ministerstwo Finansów informuje, że celem tej nowelizacji jest poprawa relacji między podatnikami i organami podatkowymi, zwiększenie efektywności działania organów podatkowych oraz doprecyzowanie przepisów, których stosowanie budzi wątpliwości. Zobaczmy jakie zmiany czekają podatników od początku przyszłego roku.

Obowiązkowe e-Doręczenia od 1 kwietnia 2025 r. dla firm zarejestrowanych w KRS. Jak założyć skrzynkę i aktywować Adres do Doręczeń Elektronicznych (ADE)

W komunikacie z 27 marca 2025 r. Poczta Polska przypomina o nadchodzącym terminie: 1 kwietnia 2025 r., kiedy to obowiązek korzystania z systemu e-Doręczeń zostanie rozszerzony na przedsiębiorstwa zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym przed początkiem bieżącego roku.

Ekologiczne opakowania w e-handlu - ogromne wyzwanie dla logistyki

Europejski klient e-commerce ma sprzeczne oczekiwania wobec opakowań, w których dostarczane są jego zamówienia. Domaga się ekologicznych rozwiązań, ale rzadko zrezygnuje z zakupu, jeśli nie otrzyma alternatywy zrównoważonej klimatycznie. Nie chce też płacić za spełnienie postulatów środowiskowych, a długa lista rozbieżności generuje ogromne wyzwania po stronie sprzedawców i logistyki. Ekologiczna rewolucja nie jest tania, dodatkowo nowe unijne przepisy wymuszają daleko idące zmiany w procesie realizacji zamówień.

REKLAMA

Praca w KAS - rekrutacja 2025. Gdzie szukać ogłoszeń?

Praca w KAS a rekrutacja w 2025 roku. Jakie zadania ma Krajowa Administracja Państwowa? Kto może pracować w KAS? Gdzie szukać ogłoszeń? Jakie są wymagania są w trakcie rekrutacji w 2025 roku?

Roczne zeznanie podatkowe CIT tylko do 31 marca. Jak złożyć CIT-8

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa przypominają, że 31 marca 2025 r. upływa termin złożenia zeznania CIT-8 za 2024 rok dla tych podatników, których rok podatkowy pokrywa się z rokiem kalendarzowym. CIT-8 można złożyć także elektronicznie w serwisie e-Urząd Skarbowy bez konieczności posiadania podpisu kwalifikowanego.

REKLAMA