REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Konferencja „Cyfrowy Księgowy” – zmiany w rachunkowości w erze cyfryzacji

Subskrybuj nas na Youtube
Cyfrowy księgowy
Cyfrowy księgowy
Źródło zewnętrzne

REKLAMA

REKLAMA

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, organizacja z ponad 100-letnią tradycją we wspieraniu rozwoju profesjonalnych księgowych, zaprasza na konferencję „Cyfrowy Księgowy – najważniejsze zmiany i wyzwania”. 

To wyjątkowe wydarzenie, organizowane we współpracy z dostawcami oprogramowania księgowego, firmami Symfonia Sp. z o.o. oraz Soneta Sp. z o.o., stworzy doskonałą platformę do analizy aktualnych trendów w cyfryzacji rachunkowości oraz narzędzi, które obecnie rewolucjonizują tę branżę. 

REKLAMA

Znaczenie konferencji podkreśla honorowy patronat Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Rozwoju i Technologii, Prezydenta m.st. Warszawy oraz współpraca z wiodącymi firmami z branży oprogramowania księgowego.

Tematyka konferencji

Celem konferencji jest przedstawienie najnowszych rozwiązań oraz kierunków rozwoju związanych z cyfryzacją w rachunkowości i podatkach, a także analiza wyzwań i możliwości, jakie przynosi cyfryzacja w rachunkowości. Tegoroczna edycja koncentruje się na istotnych aspektach związanych z cyfryzacją procesów w księgowości i podatkach. Jej uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z globalnymi trendami, przykładami wdrożeń narzędzi IT oraz wpływem nowoczesnych technologii na rolę człowieka w tych procesach.

W agendzie wydarzenia zaplanowano pięć głównych bloków tematycznych. 

REKLAMA

W ramach pierwszego panelu pn. „Cyfrowa transformacja – perspektywa światowa” prelegenci zaprezentują międzynarodowe trendy w cyfryzacji, ze szczególnym uwzględnieniem ich wpływu na sektor rachunkowości. Uczestnicy tej części konferencji będą mieli okazję do zapoznania się z nowinkami technologicznymi, które kształtują przyszłość finansów na całym świecie, co może być inspiracją dla innowacji w polskim środowisku księgowym.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Drugi segment konferencji – „Cyfryzacja rachunkowości” – skoncentruje się na nowelizacjach w ustawie o rachunkowości w kontekście cyfryzacji oraz na innowacyjnych narzędziach wspierających pracę współczesnych księgowych. Uczestnicy tego panelu zyskają cenną wiedzę na temat nadchodzących wyzwań legislacyjnych związanych z cyfryzacją w obszarze rachunkowości oraz narzędzi, które mogą stanowić realne wsparcie w ich przezwyciężaniu.

„Cyfryzacja w podatkach”, czyli trzeci zaplanowany blok tematyczny, będzie stanowił forum do analizy zmian wprowadzanych przez Krajowy System e-Faktur (KSeF) oraz innych regulacji mających wpływ na procesy podatkowe w przedsiębiorstwach.

REKLAMA

Ważnym elementem konferencji będzie czwarty panel dyskusyjny – „Cyfrowi liderzy” – w trakcie którego uczestnicy zapoznają się z rzeczywistymi przykładami (case studies) wdrożeń technologicznych w sektorze księgowości. Uczestnicy tej części konferencji będą mieli okazje do dyskusji na temat tego, w jaki sposób innowacyjne rozwiązania mogą wspierać rozwój biznesu oraz jakie wyzwania niesie ze sobą wykorzystanie zaawansowanych narzędzi IT w rachunkowości.

W ostatnim bloku tematycznym pn. „Cyfryzacja a człowiek” prelegenci poruszą kwestie wpływu cyfryzacji na codzienną pracę księgowych oraz poddadzą pod dyskusję konieczność redefinicji ich ról. Dyskusja skupi się na równowadze pomiędzy automatyzacją a niezbędnym udziałem człowieka w procesach księgowych.

Prelegenci

Konferencja zgromadzi uznanych ekspertów z dziedzin rachunkowości, finansów, podatków oraz technologii, zarówno z sektora biznesowego, jak i akademickiego. Dlatego też uczestnictwo w niej stanowi doskonałą okazję do nawiązania kontaktów oraz wymiany doświadczeń z osobami i podmiotami mającymi wymierny wpływ na rozwój branży księgowej w dobie cyfryzacji.

Jak wziąć udział w konferencji?

Konferencja odbędzie się w dniach 17-18 października 2024 roku w formule hybrydowej, co daje możliwość uczestnictwa zarówno na miejscu (Arche Hotel Krakowska, Aleja Krakowska 237/U1, 02-180 Warszawa), jak i online.

Rejestracja i dodatkowe informacje

Rejestracja na konferencję jest dostępna online pod adresem https://cyfrowyksiegowy.skwp.pl/. Dodatkowe informacje można uzyskać u p. Moniki Waliszewskiej (sekretariat@skwp.pl; tel. 22 583 49 30). Media zapraszamy do kontaktu z dr. Michałem Hendrykiem, rzecznikiem prasowym Stowarzyszenia Księgowych w Polsce (rzecznik@skwp.pl).

Podsumowanie

Konferencja „Cyfrowy Księgowy – najważniejsze zmiany i wyzwania” to wyjątkowa okazja do pogłębienia wiedzy na temat wpływu nowoczesnych technologii na przyszłość branży księgowej. Uczestnicy wydarzenia będą mieli niepowtarzalną okazję interakcji z wybitnymi ekspertami, co stworzy przestrzeń do inspirujących dyskusji. To z kolei pozwoli na wypracowanie nowego spojrzenia na relacje między księgowością a procesem cyfryzacji, co jest kluczowe w kontekście dynamicznie zmieniającego się środowiska gospodarczego. Stowarzyszenie Księgowych w Polsce serdecznie zachęca do aktywnego udziału w konferencji.

dr Michał Hendryk
rzecznik prasowy Stowarzyszenia Księgowych w Polsce
email: rzecznik@skwp.pl 

--

O nas

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce (SKwP) to najstarsza i największa polska organizacja skupiająca przedstawicieli środowiska zawodowego związanego z rachunkowością i finansami.  Od ponad 100 lat realizuje swoją misję wsparcia księgowych, aktywnie uczestnicząc w procesie ich adaptacji do zmieniających się realiów rynkowych. 

Zapisz się na newsletter
Chcesz uniknąć błędów? Być na czasie z najnowszymi zmianami w podatkach? Zapisz się na nasz newsletter i otrzymuj rzetelne informacje prosto na swoją skrzynkę.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Księgowość
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zasada wielokrotności opodatkowania wyrobów akcyzowych w przypadku wtórnego obowiązku podatkowego a zmiana podatkowego przeznaczenia wyrobu akcyzowego

Istotnym problemem prawnym i praktycznym jest możliwość wielokrotnego opodatkowania tego samego wyrobu akcyzowego na etapie wtórnego obowiązku podatkowego (zwanego również obowiązkiem podatkowym drugiego stopnia.) – pisze prof. dr hab. Witold Modzelewski.

KSeF 2026: Koniec z papierowymi fakturami. Jak przygotować się na rewolucję w rozliczeniach VAT i uniknąć kar i problemów z fiskusem [branża TSL]

Niecały rok dzieli podatników VAT (w tym branżę transportową) od księgowej rewolucji. Ministerstwo Finansów potwierdziło w komunikacie z kwietnia 2025 r., że początek 2026 roku to ostateczny termin wejścia w życie Krajowego Systemu e-Faktur dla większości przedsiębiorców. Oznacza to, że już niedługo sektor TSL, zdominowany przez rozliczenia papierowe, musi stać się cyfrowy. To wyzwanie zwłaszcza dla spedycji, które rozliczają się z wieloma podmiotami równocześnie. Jak przygotować się do wdrożenia KSeF, by uniknąć problemów i kar?

Co myślą księgowi o przyszłości swojej branży? Barometr nastrojów księgowych 2025 ujawnia kulisy rynku

Czy zawód księgowego przechodzi kryzys, czy może ewoluuje w stronę większego znaczenia strategicznego? Nowo opublikowany Barometr nastrojów księgowych 2025 to pierwsze tego typu badanie w Polsce, które w kompleksowy sposób analizuje wyzwania, emocje i kierunki rozwoju zawodu księgowego.

Zmiany w opodatkowaniu fundacji rodzinnych prawdopodobnie od 2026 r. Koniec obecnych korzyści? Co planuje Ministerstwo Finansów?

Fundacje rodzinne miały być długo oczekiwanym narzędziem sukcesji i ochrony majątku polskich przedsiębiorców. W Polsce działa około 800 tysięcy firm rodzinnych, które odpowiadają za nawet 20% PKB. To właśnie dla nich fundacje miały stać się mechanizmem zapewniającym ciągłość, bezpieczeństwo i porządek w zarządzaniu majątkiem. Choć ich konstrukcja budzi zainteresowanie i daje realne korzyści, to już po dwóch latach funkcjonowania szykują się poważne zmiany prawne. O ich konsekwencjach mówi adwokat Michał Pomorski, specjalista w zakresie prawa podatkowego z kancelarii Pomorski Tax Legal Finance.

REKLAMA

Korygowałeś deklaracje podatkowe po otrzymaniu subwencji z PFR? Możesz być bezpodstawnie pozwany – sprawdź, co zrobić w takiej sytuacji

Wśród ponad 16 tys. pozwów, które Polski Fundusz Rozwoju (PFR) złożył przeciwko przedsiębiorcom w ramach programu „Tarcza Finansowa”, około 2700 dotyczy firm (wg danych z 2023 r.), które po złożeniu wniosku o subwencję dokonały korekty deklaracji podatkowych.

Kiedy Krajowy System e-Faktur stanie się obowiązkowy? – Stan legislacyjny i wyzwania przed przedsiębiorcami

11 kwietnia 2025 roku na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt ustawy dotyczący obowiązkowego Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF), który reguluje wdrożenie tego systemu w Polsce. Choć przepisy nie zostały jeszcze ostatecznie zatwierdzone, większość kluczowych kwestii jest już znana, co daje przedsiębiorcom czas na rozpoczęcie przygotowań do nadchodzących zmian.

Dlaczego dokumentacja pochodzenia towarów to filar bezpiecznego handlu międzynarodowego?

Brak odpowiedniej dokumentacji pochodzenia towarów może kosztować firmę czas, pieniądze i reputację. Dowiedz się, jak poprawnie i skutecznie prowadzić dokumentację, by uniknąć kar, ułatwić odprawy celne i zabezpieczyć interesy swojej firmy w handlu międzynarodowym.

Podatek od prezentów komunijnych. Są 3 limity kwotowe: 5733 zł (osoby spoza rodziny), 27 090 zł (dalsza rodzina), 36 120 zł (najbliższa rodzina)

Mamy maj, a więc i sezon komunijny – czas uroczystości, rodzinnych spotkań i… (często bardzo drogich) prezentów. Ale czy wręczone dzieciom upominki mogą wiązać się z obowiązkiem podatkowym? Wyjaśniamy, kiedy komunijny prezent staje się darowizną, którą trzeba zgłosić fiskusowi.

REKLAMA

Webinar: KSeF – na co warto przygotować firmę? + certyfikat gwarantowany

Ekspert wyjaśni, jak przygotować firmę na nadchodzący obowiązek korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur i oraz na co zwrócić uwagę, aby proces przejścia na nowy system fakturowania przebiegł sprawnie i bez zbędnych trudności. Każdy z uczestników webinaru otrzyma certyfikat, dostęp do retransmisji oraz materiały dodatkowe.

Obowiązkowego KSeF można uniknąć. Jest na to kilka sposobów. M.in. uzyskanie statusu podatnika zagranicznego działającego w Polsce wyłącznie na podstawie rejestracji

Obowiązkowy model Krajowego Systemu e-Faktur nie będzie obowiązywał zagraniczne firmy działające jako podatnicy VAT na polskim rynku wyłącznie na podstawie rejestracji. Profesor Witold Modzelewski pyta dlaczego wprowadza się taki przywilej dla zagranicznych konkurentów polskich firm. Wskazuje ponadto kilka innych legalnych sposobów uniknięcia obowiązkowego KSeF, wynikających z projektu nowych przepisów.

REKLAMA