| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Aktualności

Fiskus niegotowy do e-deklaracji

Aktualizacja: 29.06.2006

Istnieje ryzyko, że przed 16 sierpnia nie uda się uchwalić zmian w Ordynacji podatkowej znoszących obowiązek rozliczania się z fiskusem drogą elektroniczną. »

Ostatnie dni na zgłoszenie

Aktualizacja: 29.06.2006

Kandydaci na biegłych rewidentów mają dwa dni, a kandydaci na doradców podatkowych trzy dni - na złożenie dokumentów umożliwiających przystąpienie do egzaminów zawodowych. »

Trudno się odwołać

Aktualizacja: 29.06.2006

Postanowienia w sprawie interpretacji prawa podatkowego mają dla podatników rozstrzygające znaczenie. Jednak mogą one być uchylone. »

Koszty w spółkach jednoosobowych

Aktualizacja: 28.06.2006

Umowa o pracę zawarta przez jednoosobową spółkę z członkiem jej jednoosobowego zarządu (udziałowcem) narusza przepisy kodeksu pracy i nie jest prawnie skuteczna. »

Unijny VAT w sejmie

Aktualizacja: 28.06.2006

Dziś sejmowa Komisja Finansów Publicznych zajmie się rządowym projektem nowelizacji ustawy o VAT. »

Do wniosku trzeba dołączyć faktury

Aktualizacja: 28.06.2006

Podatnicy składający wniosek o zwrot VAT powinni pamiętać, by dołączyć do niego potrzebne załączniki. Będą to przede wszystkim faktury VAT. »

Jak ewidencjonować rabat

Aktualizacja: 28.06.2006

Otrzymany od kontrahenta rabat w księgach rachunkowych ewidencjonuje się na podstawie faktury korygującej. Rabat jest obniżką umówionej ceny towaru - oznaczoną procentowo lub kwotowo. Sprzedawcy udzielają go najczęściej nabywcom, którzy kupują duże ilości towaru lub płacą w krótkim terminie. »

Nie zawsze jest potrzebne zaświadczenie

Aktualizacja: 28.06.2006

Nie wszyscy starający się o świadczenia rodzinne muszą przedstawiać zaświadczenia z urzędu skarbowego. Obowiązku takiego nie mają podatnicy ryczałtu. W ich przypadku wystarczy oświadczenie. »

Trzeba się pospieszyć z kredytem

Aktualizacja: 28.06.2006

Zaakceptowany przez rząd projekt zmian w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych zakłada likwidację ulgi odsetkowej, która miała być rekompensatą za pozbawienie podatników starych ulg mieszkaniowych. »

Rząd przyjął rozporządzenie w sprawie zwrotu akcyzy na olej

Aktualizacja: 27.06.2006

Rząd przyjął rozporządzenie w sprawie stawki zwrotu akcyzy zawartej w cenie oleju napędowego w produkcji rolnej, na który rząd przeznaczy 650 mln zł - podano w komunikacie. »

Potrzebna jest ewidencja

Aktualizacja: 27.06.2006

Przedsiębiorcy rozliczający się na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów muszą dodatkowo prowadzić ewidencję wyposażenia. Zakupione wyposażenie wpisuje się do ewidencji w dniu przyjęcia go do używania. »

Czy pozostaną 50-proc. koszty

Aktualizacja: 27.06.2006

Do końca tygodnia rząd ma przedstawić decyzję dotyczącą losów proponowanej likwidacji 50-proc. kosztów uzyskania przychodów dla twórców. »

Za rodzinne ogrody nie płacimy podatku

Aktualizacja: 27.06.2006

Rodzinne ogrody działkowe są zwolnione z podatku rolnego. Działkowcy nie muszą też płacić podatku od nieruchomości za altany i obiekty budowlane położone na terenie ogrodów. »

Długi większe, szara strefa mniejsza

Aktualizacja: 27.06.2006

Wzrost zaległości w płaceniu akcyzy spowodowany jest głównie przeniesieniem egzekucji tego podatku z urzędów skarbowych do izb celnych - uważa Ministerstwo Finansów. Jednocześnie resort tłumaczy, że 40 proc. zaległości celnych to odsetki. »

Instytucja sprawdzonego podatnika

Aktualizacja: 26.06.2006

Projektodawcy wykazali się przewrotnością. Za cenę drobnych ustępstw, ciężar i koszty kontroli prawidłowości rozliczeń przeniesiony został na podatnika. Wprowadzenie nowej instytucji nie jest w pełni korzystne dla podatników. »

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Celichowscy Służewska-Woźnicka Spółka Partnerska Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK