reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Jednorazowe odpisy mogą być korzystne dla przedsiębiorców

Aktualizacja: 12.03.2007

Od początku roku podatnicy mają prawo do tzw. jednorazowej amortyzacji. Pozwala ona na zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów całości odpisów amortyzacyjnych już w roku ich nabycia. »

Będzie decydował wpis do rejestru

Aktualizacja: 12.03.2007

Znajdujący się w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o VAT zakłada wprowadzenie zmian dotyczących stosowania w imporcie towarów procedury uproszczonej. »

Rozpoczął się nabór wydających interpretacje

Aktualizacja: 12.03.2007

Od 1 lipca interpretacje podatkowe ma wydawać minister finansów. W praktyce będzie to robić Krajowa Informacja Podatkowa. Rozpoczął się już nabór urzędników, którzy zajmą się interpretacjami. »

Marcowe pobory mogą być niższe

Aktualizacja: 09.03.2007

Niektóre osoby, które rozliczyły się z dochodów za 2006 rok za pośrednictwem pracodawcy, mogą otrzymać za marzec nieco niższe pobory niż zwykle. »

Nie każde stypendium wpisujemy w PIT

Aktualizacja: 09.03.2007

Podatnicy nie wpisują w PIT stypendiów, które zwolnione są z podatku dochodowego. Niektóre stypendia są jednak limitowane. W PIT trzeba wpisać jedynie nadwyżkę. »

Swobodniej w prawie dewizowym

Aktualizacja: 09.03.2007

Sejm przyjął ustawę zmieniającą prawo dewizowe i kodeks karny skarbowy. Posłowie odrzucili przepis przejściowy wprowadzony przez Senat, zgodnie z którym do spraw wszczętych przed dniem wejścia w życie nowelizacji i niezakończonych decyzją ostateczną zastosowanie miały mieć nowe przepisy. »

Sprzedaż działki nie zawsze jest opodatkowana VAT

Aktualizacja: 09.03.2007

Jeśli podatnik posiada dwie działki i sprzedaje je z przyczyn losowych, nie można mówić o częstotliwości wykonywania danej czynności. Nie może więc być mowy o zapłacie VAT. »

Tajne rejestracje wywiadu skarbowego

Aktualizacja: 09.03.2007

Sejm rozpatrzył poprawki Senatu do nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym. Ustawa obejmuje kontrolę skarbową trybem tajnej rejestracji samochodów używanych do celów operacyjno-rozpoznawczych. »

Rzecznik chce bronić podatników

Aktualizacja: 09.03.2007

Rzecznik występuje w sprawach podatkowych, gdy otrzyma skargę, albo gdy w mediach pojawiają się doniesienia o nieprawidłowościach. Nie obawia się też korespondencji z ministrem finansów. »

NFZ ujawni nowe informacje

Aktualizacja: 09.03.2007

Możliwe będzie uzyskanie nowych informacji dzięki kolejnym pozycjom, jakie pojawią się w planie finansowym NFZ i sprawozdaniu z jego wykonania. »

Policja nie dostanie zaświadczenia

Aktualizacja: 09.03.2007

Gminy na wniosek policji mogą udzielać informacji dotyczących podatników. Nie wydadzą jednak zaświadczenia. »

Bez VAT dla kolejnych grup zawodowych

Aktualizacja: 09.03.2007

Wbrew zapowiedziom zmiana definicji działalności gospodarczej zawarta w rządowym projekcie nowelizacji ustawy o VAT nie spowoduje automatycznego objęcia podatkiem nowych grup zawodowych. »

Odliczenia do zwrotu

Aktualizacja: 08.03.2007

Rozliczając się z ubiegłorocznych dochodów, niektóre osoby będą musiały doliczyć kwoty uprzednio odliczone od podatku. »

Ulgi dla produkcji, a nie sprzedaży biopaliw

Aktualizacja: 08.03.2007

Ministerstwo Finansów deklaruje wsparcie dla produkcji, ale nie sprzedaży biopaliw w kraju. Wicepremier Zyta Gilowska obiecała wczoraj m.in. ulgi w podatku dochodowym dla producentów biopaliw. »

Uprawnienia zawodowe może otrzymać nie tylko główny księgowy

Aktualizacja: 08.03.2007

Praktyką w księgowości jest dokonywanie w ramach obowiązków zawodowych m.in. wyceny aktywów i pasywów - wynika z odpowiedzi Ministerstwa Finansów. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Realizuje rządową politykę ochrony konsumentów

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama