| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Aktualności

Podatek za światłowody

Aktualizacja: 05.07.2006

Opodatkowaniu podatkiem od nieruchomości podlegają nie tylko budynki, ale także kanalizacja teletechniczna z przewodami światłowodowymi. Wynika to z definicji obiektu budowlanego. »

Jakość sprawozdań jest coraz lepsza

Aktualizacja: 05.07.2006

Po krytyce sprawozdań półrocznych sporządzanych według Międzynarodowych Standardów Rachunkowości spółki przygotowały wyraźnie lepsze sprawozdania roczne - oceniają audytorzy. »

Taka sama ulga dla wszystkich firm

Aktualizacja: 05.07.2006

Od dziś firmy kupujące nowoczesne technologie będą miały prawo do takiej samej ulgi. To efekt zmian przewidzianych nowelizacją ustawy o działalności innowacyjnej. »

Komisja żąda zmian

Aktualizacja: 05.07.2006

Komisja Europejska zdecydowała o przesłaniu Polsce i Finlandii formalnego żądania zmiany obowiązujących zasad opodatkowania rejestracji samochodów. »

Urzędy same decydują, co jest remontem

Aktualizacja: 05.07.2006

Sprzedając mieszkanie przed upływem pięciu lat od jego nabycia, nie musimy dzielić się z fiskusem i płacić 10-proc. podatku. Wystarczy złożyć oświadczenie, że w ciągu dwóch lat pieniądze ze sprzedaży przeznaczymy na remont i modernizację własnego budynku lub lokalu mieszkalnego. »

Nie będzie zmian w podatkach dla twórców

Aktualizacja: 04.07.2006

Podczas posiedzenia rząd przyjął autopoprawkę do zmian w ustawach podatkowych, dotyczącą kosztów uzyskania przychodów dla twórców, "przywracającą dotychczasową formułę" - poinformowano w komunikacie po posiedzeniu Rady Ministrów. »

Sprawozdania JST elektronicznie

Aktualizacja: 04.07.2006

Od 1 lipca obowiązuje rozporządzenie ministra finansów w sprawie sprawozdawczości budżetowej. Zgodnie z nim jednostki samorządu terytorialnego mogą przekazywać sprawozdania wyłącznie elektronicznie. »

Jest więcej urzędów przyjaznych firmom

Aktualizacja: 04.07.2006

Wczoraj w siedzibie Business Centre Club rozstrzygnięto IV edycję konkursu na Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy. Na liście laureatów znajduje się 69 urzędów skarbowych z całej Polski. »

Gabinety lekarskie z ewidencją podatkową

Aktualizacja: 04.07.2006

Ministerstwo Finansów nie pracuje nad wprowadzeniem kas fiskalnych do gabinetów lekarskich, co nie oznacza, że nie może zająć się sprawą. Ewidencji obrotów lekarzy od dawna domagają się posłowie. »

Rozliczanie banderol

Aktualizacja: 04.07.2006

Zmiany dotyczące szczególnego nadzoru podatkowego przygotowało Ministerstwo Finansów. Łatwiej będzie rozliczać znaki akcyzy. Nie będą już konieczne przerwy w procesie produkcyjnym. »

Spór o kaucję gwarancyjną

Aktualizacja: 04.07.2006

Rzecznik praw obywatelskich uważa, że niezgodne z konstytucją są przepisy o kaucji gwarancyjnej VAT. Resort finansów, choć jest przeciwnego zdania, proponuje jej likwidację. »

Fiskus żąda od nauczycieli

Aktualizacja: 04.07.2006

Dyrektor Izby Skarbowej w Kielcach i świętokrzyski kurator oświaty zainicjowali wspólną akcję informacyjną skierowaną do nauczycieli szkół w województwie świętokrzyskim. »

Egzaminy dla księgowych

Aktualizacja: 03.07.2006

Ministerstwo Finansów wyznaczyło kolejny termin egzaminu na usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych. »

Ustawy podatkowe już w sejmie

Aktualizacja: 03.07.2006

Rządowe projekty nowelizacji ustaw przygotowane w ramach reformy podatków trafiły do Sejmu. W porządku obrad najbliższego posiedzenia, które zaczyna się 12 lipca, nie ma jednak ich pierwszego czytania. »

Tworzenie rezerwy z tytułu podatku odroczonego

Aktualizacja: 03.07.2006

Obowiązek tworzenia rezerw i aktywów z tytułu podatku odroczonego dotyczy tylko tych firm, których sprawozdania podlegają badaniu i są ogłaszane. »

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Marcin Krasoń, Home Broker

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »