reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Fiskus nie może odebrać wcześniej przyznanego zwolnienia

Aktualizacja: 23.01.2007

Jeśli organy podatkowe uznają dowody potwierdzające prawo dostawcy do zwolnienia VAT, fiskus nie może potem domagać się zapłaty podatku, twierdząc, że dokumenty są fałszywe. »

Ministerstwo nie zamierza podnosić stawki

Aktualizacja: 23.01.2007

Wbrew zarzutom Komisji Europejskiej resort finansów uważa, że podatek na pieluchy w wysokości 7 proc. jest zgodny z przepisami unijnymi. »

Pisma podatkowe wysłane do pełnomocnika uważa się za doręczone prawidłowo

Aktualizacja: 23.01.2007

Pełnomocnik, który podaje adres podatnika jako właściwy do korespondencji, nie może twierdzić, że nie otrzymał pism, a doręczenia były nieskuteczne. »

Jak w 2007 r. ustalać różnice kursowe - obowiązki zgłoszeniowe do 31 stycznia

Aktualizacja: 22.01.2007

Od 1 stycznia 2007 r. podatnicy mogą stosować nowe regulacje dotyczące ustalania różnic kursowych. Według nowych przepisów (art. 9b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych) podatnicy mogą ustalać różnice kursowe na podstawie przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych lub przepisów ustawy o rachunkowości. »

Nielubiane pożyczki

Aktualizacja: 22.01.2007

Od 1 stycznia 2007 r. wprowadzono wiele zmian w ustawie o podatku od czynności cywilnoprawnych. Zmiany te dotyczą m.in. pożyczek. Dotychczas niektóre z nich były z podatku zwolnione. Teraz zwolnienia z ustawy wyeliminowano. »

Na zgłoszenie aktualizacyjne podatnik ma 15 dni

Aktualizacja: 22.01.2007

Po zakończeniu wewnątrzwspólnotowego nabycia czy dostawy podatnik VAT UE musi powiadomić o tym organ podatkowy. Ma na to 15 dni. »

Resort bezpłatnie przeszkoli audytorów

Aktualizacja: 22.01.2007

Resort finansów organizuje bezpłatne szkolenia dla osób, które chcą wziąć udział w egzaminie na Certyfikat Audytorów Systemów Informatycznych. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 stycznia. »

Termin składania deklaracji

Aktualizacja: 22.01.2007

25 stycznia mija termin składania deklaracji VAT-7,VAT-8,VAT-12, AKC-3. Do tego dnia należy również rozliczyć VAT przez podmioty zarejestrowane jako czynni podatnicy VAT oraz podatników niezarejestrowanych dokonujących wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów. »

O planowanej kontroli fiskus będzie informował przedsiębiorcę

Aktualizacja: 22.01.2007

W 2007 roku przedsiębiorca, który prowadzi firmę od co najmniej 24 miesięcy, będzie informowany o planowanej kontroli fiskusa z wyprzedzeniem od 14 do 30 dni. »

Dopłata do zimowych ferii jest zwolniona z PIT

Aktualizacja: 22.01.2007

Podatnicy korzystający z dopłat do wypoczynku zimowego dzieci nie zapłacą podatku, jeśli środki pochodzą z funduszu socjalnego. W innych przypadkach limit zwolnienia wynosi 760 zł. »

Suma musi się zgadzać

Aktualizacja: 22.01.2007

Jeśli w informacji dodatkowej pokazywany jest podział pozycji, otrzymywana suma musi być zgodna z bilansem. »

Podatek transportowy: projekt już w czerwcu

Aktualizacja: 22.01.2007

Fiskus powetuje sobie straty po wyroku Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w sprawie akcyzy na samochody. W czerwcu projekt ustawy o opodatkowaniu wszystkich pojazdów silnikowych. Od 1 stycznia 2008 r. ma wejść w życie roczny podatek od samochodów. »

Świadczenia dla rodziny bez podatku

Aktualizacja: 22.01.2007

Świadczenie przyznane przez sąd cywilny w trakcie postępowania rozwodowego jako zabezpieczenie pozwu o alimenty nie jest opodatkowane. »

Podatnik może stracić zwolnienie

Aktualizacja: 19.01.2007

Zbyt późne dostarczenie dowodów księgowych przy wewnątrzwspólnotowej dostawie towarów może spowodować utratę zwolnienia z VAT. »

Lepiej sprzedać, niż darować

Aktualizacja: 19.01.2007

Przekazanie mieszkania najbliższej rodzinie w formie darowizny spowoduje, że obdarowany sprzedając je, zapłaci podatek. Lepiej więc sprzedać mieszkanie, a krewnemu podarować pieniądze. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

ARTYKUŁ PARTNERSKI

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Wojciech Szlawski

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama