| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Aktualności

Egzaminator nie będzie mógł uczyć na kursach

Aktualizacja: 01.06.2006

Członkowie komisji przeprowadzającej egzamin na audytora wewnętrznego nie będą mogli prowadzić kursów i publikować materiałów szkoleniowych. »

Nowe plany kont

Aktualizacja: 01.06.2006

Do 1 stycznia 2007 r. organy podatkowe będą musiały dostosować swoje plany kont do nowych przepisów, które opracowuje resort finansów. »

Niższe koszty dla twórców

Aktualizacja: 31.05.2006

Według Krajowej Izby Gospodarczej likwidacja 20 i 50 proc. kosztów uzyskania przychodów dla działalności wykonywanej osobiście w zamian za ryczałt w wysokości 1302 zł rocznie przyniesie więcej szkód niż korzyści. »

Zła sytuacja materialna pozwala na zwolnienie

Aktualizacja: 31.05.2006

Jeśli podatnik z uwagi na złą sytuację materialną sprzeda odziedziczone mieszkanie, może zachować zwolnienie w podatku od spadków i darowizn. »

Podatek płacimy po otrzymaniu pieniędzy

Aktualizacja: 31.05.2006

Odszkodowania umowne wynikające z umów leasingu podlegają opodatkowaniu dopiero wtedy, gdy pieniądze wpłyną na konto podatnika. »

Utylizacja nie zawsze jest kosztem

Aktualizacja: 31.05.2006

Nie każda strata w środkach obrotowych jest kosztem uzyskania przychodu - wyjaśnia Ministerstwo Finansów. »

Reforma z wątpliwym poparciem

Aktualizacja: 31.05.2006

Dziś ostatnie majowe posiedzenie Rady Ministrów. We wstępnym harmonogramie obrad rządu nie przewidziano prac nad ustawami podatkowymi, mimo że projekt zmian w Ordynacji podatkowej i innych ustawach podatkowych jest już gotowy od dwóch miesięcy. »

Zmiany w prawie dla audytorów

Aktualizacja: 30.05.2006

Departament Koordynacji Kontroli Finansowej i Audytu Wewnętrznego w Ministerstwie Finansów prowadzi prace nad modyfikacją szeregu dokumentów dotyczących pracy audytorów wewnętrznych: »

Nie można umorzyć kosztów

Aktualizacja: 30.05.2006

Każdy uznany winnym naruszenia dyscypliny finansów publicznych jest zobowiązany do zwrotu kosztów postępowania na rzecz Skarbu Państwa - potwierdziła Główna Komisja Orzekająca. »

Będzie mniej kar

Aktualizacja: 30.05.2006

Zaproponowano uchylenie przepisu kodeksu karnego skarbowego dotyczącego odpowiedzialności za wywożenie lub wysyłanie za granicę bez wymaganego zezwolenia dewiz lub złotych. »

Opłata w każdym miejscu, gdzie prowadzony jest handel

Aktualizacja: 29.05.2006

Określone w ustawie o opłatach i podatkach lokalnych pojęcie targowiska umożliwia pobieranie opłaty targowej praktycznie w każdym miejscu, gdzie prowadzony jest handel - twierdzi minister finansów. »

Nie zawsze trzeba wpisywać NIP na fakturze

Aktualizacja: 29.05.2006

Na fakturach VAT nie ma obowiązku wpisywania numeru NIP nabywcy ani symbolu PKWiU sprzedanego towaru lub świadczonej usługi. »

Nie można żądać zwrotu nadpłaty

Aktualizacja: 29.05.2006

Jeżeli organ podatkowy zweryfikował zeznanie, określając podatek w innej wysokości, podatnik nie może domagać się stwierdzenia nadpłaty. »

Fiskus informuje tylko wybranych podatników

Aktualizacja: 29.05.2006

Projekt reformy systemu podatkowego przygotowany przez Ministerstwo Finansów zakłada m.in. wprowadzenie instytucji sprawdzonego podatnika. Przedsiębiorcy, którzy uzyskają status sprawdzonego podatnika, będą m.in. informowani na miesiąc wcześniej o kontroli podatkowej. »

Urząd skarbowy może poprawiać błędy popełnione przez podatnika

Aktualizacja: 29.05.2006

Organy podatkowe mogą samodzielnie korygować deklaracje podatkowe. Nie muszą wzywać podatnika do poprawienia błędów. »

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Dawid Tomaszewski

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »