| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Aktualności

Podatek ekologiczny zastąpi akcyzę

Aktualizacja: 19.04.2006

Ministerstwo Finansów opracowało projekt ustawy o podatku ekologicznym, który ma zastąpić akcyzę na samochody osobowe. Jak się dowiedziała Gazeta Prawna, może on wejść w życie jeszcze w tym roku. »

Zakres uslug doradcy podatkowego

Aktualizacja: 18.04.2006

Doradca podatkowy jest w szczególności obowiązany postępować zgodnie z przepisami prawa, ze złożonym ślubowaniem i z zasadami etyki zawodowej oraz zachować w tajemnicy fakty i informacje, z którymi zapoznał się wykonując swój zawód. »

Wspólny majątek przez cały rok

Aktualizacja: 18.04.2006

Wspólne rozliczenie małżonków to preferencja, z której mogą skorzystać mąż i żona, gdy w zeznaniu rocznym złożą odpowiedni wniosek - zaznaczając odpowiedni kwadrat w PIT. Jeśli małżeństwo zdecyduje się na taki sposób rozliczenia swoich dochodów, podatek oblicza się od połowy sumy dochodów małżonków, a następnie mnoży się go przez dwa »

Egzaminatorzy nie będą prowadzić kursów

Aktualizacja: 18.04.2006

Członkowie komisji przeprowadzającej egzaminy na usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych nie będą mogli prowadzić szkoleń - wynika z projektu przygotowanego w resorcie finansów. »

Unia /Holandia

Aktualizacja: 18.04.2006

Holenderski Sąd Najwyższy wydał wyrok w sprawie ulgi podatkowej obejmującej zyski ze sprzedaży aktywów kapitałowych (nr sprawy HR 41,465). »

W marcu ceny wzrosły o 0,4 procent

Aktualizacja: 18.04.2006

Niższa od oczekiwanej inflacja była wynikiem spadku cen żywności, ubrań i obuwia oraz transportu. Ekonomiści przewidywali, że w marcu inflacja liczona w ujęciu rocznym wyniesie 0,6 proc. »

Ile według fiskusa waży ciężarówka?

Aktualizacja: 13.04.2006

Co to jest ciężarówka? Jeden przepis mówi, że to wóz do 3,5 tony, inny - że powyżej tej wagi. Od jednego auta przedsiębiorca płaci podatek, od drugiego nie. »

Regulacje podatku od środków transportu

Aktualizacja: 13.04.2006

Od 2002 roku obowiązują jednak nowe przepisy o podatku od środków transportu, które doprowadziły do sprzeczności, jeżeli chodzi o definicję samochodów ciężarowych. W efekcie właściciele takich samochodów muszą płacić podatek od środków transportu. »

Małe korzyści z ryczałtu VAT

Aktualizacja: 18.04.2006

Gazeta Prawna po raz kolejny poddała analizie propozycje Ministerstwa Finansów dotyczące reformy systemu podatkowego. Dziś zajęliśmy się ryczałtem VAT, jaki miałby obowiązywać od przyszłego roku zamiast dzisiejszej karty podatkowej i ryczałtu ewidencjonowanego. »

UE. Akcyza

Aktualizacja: 13.04.2006

Komisja Europejska rozpoczęła postępowanie przeciwko tym państwom członkowskim, które stosują minimalne ceny na papierosy. »

Jak zakwestionować decyzję podatkową

Aktualizacja: 13.04.2006

Jeżeli podatnik chce zakwestionować decyzję podatkową w nadzwyczajnym trybie, jakim jest stwierdzenie nieważności, musi znać przesłanki jej orzeczenia. Jedną z nich jest rażące naruszenie prawa. »

Nie wszystkie odsetki do odliczenia

Aktualizacja: 13.04.2006

Podatnicy korzystający z ulgi odsetkowej nie mogą odliczyć odsetek od wszystkich kredytów. Do takich kredytów zaliczają się te, które przeznaczone są na zakup gruntu. »

Zapłaci tylko jedna strona umowy

Aktualizacja: 12.04.2006

Od przyszłego roku nie będzie obowiązywała zasada solidarnej odpowiedzialności stron za zapłatę podatku od czynności cywilnoprawnych. Zdaniem ekspertów to dobra zmiana dla podatników. »

Jak rozliczać dochody z Irlandii

Aktualizacja: 12.04.2006

Polacy zarabiający w Irlandii muszą wykazać uzyskany tam dochód w zeznaniu rocznym, ale tylko w celu ustalenia stopy procentowej stosowanej do opodatkowania dochodów polskich. »

Budżet zadaniowy promują wszyscy

Aktualizacja: 12.04.2006

Minister Teresa Lubińska przedstawiła pierwszy program rozpisany zadaniowo. Twierdzi, że całkowite przejście z budżetu tradycyjnego na zadaniowy może nastąpić już w 2009 roku. Zdaniem ekspertów potrwa to dłużej. »

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

inFakt

inFakt to firma oferująca nowoczesne usługi księgowe i fakturowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »