| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Aktualności

Ulga tylko dla mieszkańców wsi

Aktualizacja: 17.05.2006

Zlbliżający się sezon letni to czas wypoczynku dla jednych, a okazja dorobienia dla innych. Część osób, które chcą dorobić, może mieć jednak kłopoty związane z rozliczeniami podatkowymi. »

Propozycja zmiany w CIT

Aktualizacja: 16.05.2006

Polska Izba Ubezpieczeń przedstawiła swoje propozycje zmian do ustawy o CIT. Izba proponuje wprowadzenie innego momentu określenia przychodu oraz szczególne definicje przychodu do opodatkowania z tytułu składek ubezpieczeniowych. »

Niezadowalająca odpowiedź

Aktualizacja: 16.05.2006

Sejmowa Komisja Gospodarki nie przyjęła odpowiedzi Ministerstwa Finansów na przesłany w lutym dezyderat dotyczący zmian w VAT. »

Nie trzeba płacić podwójnych podatków

Aktualizacja: 16.05.2006

Obowiązujące przepisy ustawy o CIT umożliwiają unikanie podwójnego opodatkowania w przypadku wypłaty dywidendy, m.in. przez spółkę z innego kraju unijnego. »

Nowe rozwiązania w przyszłorocznym budżecie pod znakiem zapytania

Aktualizacja: 16.05.2006

Coraz mniej czasu zostaje na uchwalenie nowej ustawy o finansach publicznych. Bez niej nie będzie można skonstruować budżetu państwa na 2007 rok według nowych zasad. »

Podatek wspólnotowy

Aktualizacja: 15.05.2006

Lord Grenfell, przewodniczący jednej z grup roboczych Parlamentu Europejskiego, oświadczył, że wprowadzenie podatku wspólnotowego może być odpowiedzią na potrzebę stworzenia niezależnego systemu finansowania budżetu Unii Europejskiej. »

Łatwiej o zwrot wydatków

Aktualizacja: 15.05.2006

Członkowie Komisji Egzaminacyjnej do Spraw Doradztwa Podatkowego przy Ministerstwie Finansów będą mogli łatwiej uzyskać zwrot kosztów poniesionych w związku z udziałem w pracach komisji. »

Termin zapłaty podatku

Aktualizacja: 15.05.2006

15 maja mija termin odprowadzenia podatku od nieruchomości i podatku leśnego przez osoby prawne oraz jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej. »

Przepisy o uldze poprawiono

Aktualizacja: 15.05.2006

Sejm uchwalił nowelizację ustawy o wspieraniu działalności innowacyjnej. Teraz każda firma kupująca nowoczesne technologie będzie miała prawo do takiej samej ulgi. »

Niższa ulga na zakup kasy

Aktualizacja: 15.05.2006

Wśród planów Ministerstwa Finansów na zmianę systemu podatkowego są propozycje modyfikacji przepisów ustawy o podatku od towarów i usług. »

Decydujące znaczenie ma miejsce zamieszkania

Aktualizacja: 12.05.2006

Osoby, które uzyskują dochody za granicą, powinny ustalić, gdzie znajduje się ich faktyczne miejsce zamieszkania. Od tego m.in. zależy, czy będą musieli rozliczać się w Polsce. »

Opodatkowanie firm na świecie

Aktualizacja: 12.05.2006

Średnia stawka podatku dochodowego dla firm w krajach UE zmalała w 2005 roku o 0,28 proc. do 25,04 proc., dzięki obniżkom stawek w sześciu krajach Unii. »

Będą zmiany w Ordynacji podatkowej

Aktualizacja: 12.05.2006

W związku z ustawowym nakazem wprowadzenia systemu e-podatków od 16 sierpnia, Ministerstwo Finansów rozważa, jaką koncepcję można zastosować, aby ten nakaz wypełnić. »

Zmiana jednego przepisu nie rozwiąże problemów zleceniobiorców

Aktualizacja: 12.05.2006

Od przyszłego roku zostanie zmieniona definicja podatnika VAT i samodzielnej działalności gospodarczej. Pojęcia te zostaną doprecyzowane, choć nadal nie rozwieją wszystkich wątpliwości - oceniają specjaliści. »

Wprowadzono uproszczony nadzór podatkowy

Aktualizacja: 12.05.2006

Nie zawsze oznaczanie wyrobów znakami akcyzy musi się odbywać w obecności pracownika szczególnego nadzoru podatkowego. »

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria radcy prawnego Magdaleny Piotrowskiej-Gawron

Kancelaria radcy prawnego Magdaleny Piotrowskiej-Gawron z siedzibą w Krakowie świadczy kompleksowe usługi prawne na terenie całego kraju na rzecz wspólnot mieszkaniowych, zarządców nieruchomości, osób fizycznych i innych podmiotów.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »