reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Szefowie jednostek rzadko pytają audytora o radę

Aktualizacja: 22.08.2006

Szefowie instytucji publicznych rzadko korzystają z doradztwa audytorów wewnętrznych - wynika ze sprawozdania Ministerstwa Finansów. »

Korekta po otrzymaniu protokołu

Aktualizacja: 22.08.2006

Podatnik będzie mógł skorygować deklarację po otrzymaniu protokołu kontroli. Przewiduje to rządowy projekt nowelizacji ustawy o kontroli skarbowej. »

Umowy zlecenia i o dzieło nie zawsze będą z VAT

Aktualizacja: 22.08.2006

Projekt zmiany art. 15 ustawy o VAT dotyczącego opodatkowania m.in. dochodów z umów o dzieło i zlecenia wywołuje wiele emocji. Wszystko z powodu wyrażanych opinii, że po nowelizacji wszystkie tego typu umowy będą podlegać VAT. Nie jest to jednak prawdą. »

Bez podwyżki akcyzy

Aktualizacja: 22.08.2006

Akcyza na olej opałowy i gaz używany do napędu samochodów wzrośnie w późniejszym terminie niż planowany wcześniej 1 września 2006 r. - poinformowało wczoraj Ministerstwo Finansów »

Jak załatać dziurę budżetową

Aktualizacja: 21.08.2006

Druga połowa sierpnia - czyli okres jeszcze trwających wakacji letnich - nie jest najlepszym momentem na dokonywanie głębszej analizy kwestii gospodarczych, w tym perspektyw podatkowych. Trudno jednak przejść do porządku dziennego nad pojawiającą się groźbą podniesienia obciążeń podatkowych. »

Zmiany w prawie dewizowym

Aktualizacja: 21.08.2006

Z kodeksu karnego skarbowego zniknie wiele przepisów odnoszących się do prawa dewizowego. Związane to jest z proponowanym przez rząd dostosowaniem tej ustawy do przepisów UE. »

Podatek od tonażu

Aktualizacja: 21.08.2006

Na rozpoczynającym się jutro posiedzeniu Sejmu posłowie mogą się zająć wprowadzeniem podatku tonażowego. Nowy podatek może zachęcić krajowych armatorów do powrotu pod polską banderę. »

Trudno uchylać się od VAT

Aktualizacja: 21.08.2006

Ostatnie zmiany w unijnej Szóstej Dyrektywie dają państwom UE większą swobodę we wprowadzaniu przepisów zapobiegających uchylaniu się od płacenia VAT. »

Nowości w kontroli skarbowej

Aktualizacja: 21.08.2006

W tym tygodniu Sejm ma się zająć sprawozdaniem sejmowej Komisji Finansów Publicznych z prac nad rządowym projektem ustawy o kontroli skarbowej. »

Nowe obowiązki notariuszy

Aktualizacja: 21.08.2006

Notariusze muszą założyć i prowadzić w każdym roku podatkowym osobny rejestr podatku od czynności cywilnoprawnych. »

Winę za błędy ponoszą doradcy i podatnicy

Aktualizacja: 21.08.2006

Nierzetelne prowadzenie ksiąg rachunkowych, błędne wypełnianie deklaracji podatkowych i nieterminowość - to najczęstsze zarzuty podatników kierowane pod adresem biur rachunkowych oraz doradców podatkowych. »

Zmiana formuły egzaminu

Aktualizacja: 21.08.2006

Egzamin na audytora wewnętrznego według nowej formuły odbędzie się 5 września. Oznacza to m.in., że zainteresowane osoby powinny same sprawdzić, czy zostały do niego dopuszczone. »

Kontrolerzy wykrywają zaległe podatki

Aktualizacja: 18.08.2006

Ministerstwo Finansów opublikowało raport z kontroli podatników, jakie przeprowadzono w 2005 roku. Z danych wynika, że urzędy kontroli skarbowej zakończyły w ubiegłym roku łącznie 18 739 kontroli. Ich liczba wzrosła o 12 proc. w stosunku do roku poprzedniego. »

Najbliżsi nie zapłacą

Aktualizacja: 18.08.2006

Od 1 stycznia 2007 roku nie trzeba będzie płacić podatku od spadków i darowizn pochodzących od najbliższej rodziny. Takie zmiany przewiduje znajdujący się w Sejmie rządowy projekt nowelizacji ustawy. »

Opublikowano nowe przepisy dotyczące rozliczeń z fiskusem w formie elektronicznej

Aktualizacja: 18.08.2006

W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenia niezbędne do tego, żeby uprawnieni podatnicy mogli przesyłać deklaracje podatkowe w formie elektronicznej. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Jacek Andziak

Księgowy / Biuro rachunkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama