reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Sprawozdania JST elektronicznie

Aktualizacja: 04.07.2006

Od 1 lipca obowiązuje rozporządzenie ministra finansów w sprawie sprawozdawczości budżetowej. Zgodnie z nim jednostki samorządu terytorialnego mogą przekazywać sprawozdania wyłącznie elektronicznie. »

Jest więcej urzędów przyjaznych firmom

Aktualizacja: 04.07.2006

Wczoraj w siedzibie Business Centre Club rozstrzygnięto IV edycję konkursu na Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy. Na liście laureatów znajduje się 69 urzędów skarbowych z całej Polski. »

Spór o kaucję gwarancyjną

Aktualizacja: 04.07.2006

Rzecznik praw obywatelskich uważa, że niezgodne z konstytucją są przepisy o kaucji gwarancyjnej VAT. Resort finansów, choć jest przeciwnego zdania, proponuje jej likwidację. »

Gabinety lekarskie z ewidencją podatkową

Aktualizacja: 04.07.2006

Ministerstwo Finansów nie pracuje nad wprowadzeniem kas fiskalnych do gabinetów lekarskich, co nie oznacza, że nie może zająć się sprawą. Ewidencji obrotów lekarzy od dawna domagają się posłowie. »

Rozliczanie banderol

Aktualizacja: 04.07.2006

Zmiany dotyczące szczególnego nadzoru podatkowego przygotowało Ministerstwo Finansów. Łatwiej będzie rozliczać znaki akcyzy. Nie będą już konieczne przerwy w procesie produkcyjnym. »

Fiskus żąda od nauczycieli

Aktualizacja: 04.07.2006

Dyrektor Izby Skarbowej w Kielcach i świętokrzyski kurator oświaty zainicjowali wspólną akcję informacyjną skierowaną do nauczycieli szkół w województwie świętokrzyskim. »

Egzaminy dla księgowych

Aktualizacja: 03.07.2006

Ministerstwo Finansów wyznaczyło kolejny termin egzaminu na usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych. »

Ustawy podatkowe już w sejmie

Aktualizacja: 03.07.2006

Rządowe projekty nowelizacji ustaw przygotowane w ramach reformy podatków trafiły do Sejmu. W porządku obrad najbliższego posiedzenia, które zaczyna się 12 lipca, nie ma jednak ich pierwszego czytania. »

Tworzenie rezerwy z tytułu podatku odroczonego

Aktualizacja: 03.07.2006

Obowiązek tworzenia rezerw i aktywów z tytułu podatku odroczonego dotyczy tylko tych firm, których sprawozdania podlegają badaniu i są ogłaszane. »

Jaki podatek od pożyczki

Aktualizacja: 03.07.2006

Karny 20-proc. podatek zapłacimy od 2007 roku, w sytuacji gdy jako źrodło dochodów, których pochodzenia nie potrafimy fiskusowi udokumentować, wskażemy pożyczkę. »

Darowizny dla szkoły

Aktualizacja: 03.07.2006

W księgach rachunkowych firmy przekazana szkole darowizna powinna być zakwalifikowana do pozostałych kosztów operacyjnych. »

Rozporządzenia przyjęte w ostatniej chwili

Aktualizacja: 03.07.2006

Do północy 30 czerwca opublikowano w Dzienniku Ustaw nowe rozporządzenia dotyczące finansów publicznych. Obowiązek wydania nowych rozporządzeń wynikał z nowej ustawy o finansach publicznych. »

Wyższe wpływy z podatków

Aktualizacja: 30.06.2006

Ministerstwo Finansów (MF) spodziewa się, że w 2007 roku dochody z podatków pośrednich wyniosą 140,5 mld zł, co oznacza wzrost o 11,8 proc. w porównaniu z 2006 rokiem - wynika z opracowania opublikowanego przez resort. »

Środki trwałe w firmie

Aktualizacja: 30.06.2006

Wartość aktywów trwałych, które posiada jednostka, zależy od branży, w której ona działa. Ich poziom należy więc tak dostosować, aby był optymalny z punktu widzenia rodzaju prowadzonej działalności. »

Za nienależny zwrot podatku będą kary

Aktualizacja: 30.06.2006

Jeszcze tylko dziś wnioski o zwrot VAT mogą złożyć podatnicy, którzy zakończyli inwestycje budowlane przed 1 stycznia 2006 roku. Za nienależny zwrot VAT grożą ostre sankcje. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Trivago

Porównywarka internetowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama