reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Będzie mniej kar

Aktualizacja: 30.05.2006

Zaproponowano uchylenie przepisu kodeksu karnego skarbowego dotyczącego odpowiedzialności za wywożenie lub wysyłanie za granicę bez wymaganego zezwolenia dewiz lub złotych. »

Opłata w każdym miejscu, gdzie prowadzony jest handel

Aktualizacja: 29.05.2006

Określone w ustawie o opłatach i podatkach lokalnych pojęcie targowiska umożliwia pobieranie opłaty targowej praktycznie w każdym miejscu, gdzie prowadzony jest handel - twierdzi minister finansów. »

Nie zawsze trzeba wpisywać NIP na fakturze

Aktualizacja: 29.05.2006

Na fakturach VAT nie ma obowiązku wpisywania numeru NIP nabywcy ani symbolu PKWiU sprzedanego towaru lub świadczonej usługi. »

Nie można żądać zwrotu nadpłaty

Aktualizacja: 29.05.2006

Jeżeli organ podatkowy zweryfikował zeznanie, określając podatek w innej wysokości, podatnik nie może domagać się stwierdzenia nadpłaty. »

Fiskus informuje tylko wybranych podatników

Aktualizacja: 29.05.2006

Projekt reformy systemu podatkowego przygotowany przez Ministerstwo Finansów zakłada m.in. wprowadzenie instytucji sprawdzonego podatnika. Przedsiębiorcy, którzy uzyskają status sprawdzonego podatnika, będą m.in. informowani na miesiąc wcześniej o kontroli podatkowej. »

Urząd skarbowy może poprawiać błędy popełnione przez podatnika

Aktualizacja: 29.05.2006

Organy podatkowe mogą samodzielnie korygować deklaracje podatkowe. Nie muszą wzywać podatnika do poprawienia błędów. »

Wzrosną stawki opłaty skarbowej

Aktualizacja: 29.05.2006

Od 2007 roku od udzielenia pełnomocnictwa opłatę skarbową będzie trzeba uiścić z chwilą złożenia dokumentu w organie administracji publicznej. Wzrośnie też stawka opłaty. »

Szansa na certyfikat księgowego

Aktualizacja: 29.05.2006

Do 3 czerwca można składać dokumenty do Departamentu Rachunkowości Ministerstwa Finansów (ul. Świętokrzyska 12, 00-916 Warszawa), aby zakwalifikować się do najbliższego egzaminu na usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych. »

Konwencja dla powiązanych

Aktualizacja: 26.05.2006

Sejmowa Komisja Finansów Publicznych wypowiedziała się za przyjęciem projektu ustawy w sprawie ratyfikowania Konwencji o przystąpieniu nowych krajów UE do tzw. Konwencji Arbitrażowej. »

Podatnicy nie korzystają z konsulatów

Aktualizacja: 26.05.2006

Podatnicy mogą złożyć zeznanie podatkowe m.in. za pośrednictwem polskich placówek konsularnych. PIT za 2005 rok nikt nie złożył w ten sposób - wynika z sondy Gazety Prawnej. Może to dziwić, ponieważ za granicą pracuje około 400 tys. Polaków. »

Wyrok albo dobrowolna odpowiedzialność

Aktualizacja: 26.05.2006

W urzędach skarbowych trwa weryfikowanie rocznych rozliczeń podatników. Urzędnicy - jak co roku - poza drobnymi uchybieniami z pewnością natrafią też na przypadki, kiedy będą mogli mieć uzasadnione podejrzenie, że doszło do wykroczenia lub przestępstwa skarbowego. »

Kto może zapłacić za podatnika

Aktualizacja: 26.05.2006

Wójt gminy może obarczyć odpowiedzialnością za podatki niezapłacone przez podatnika, członków jego rodziny lub nawet inne osoby trzecie. »

Mało czasu na badania

Aktualizacja: 26.05.2006

Do 31 maja trzeba przeprowadzić dodatkowe badania techniczne samochodów, których masa całkowita nie przekracza 3,5 tony oraz samochodów osobowych. Badania są potrzebne dla rozliczania VAT. »

Termin składania deklaracji

Aktualizacja: 25.05.2006

Do 31 maja można składać deklaracje dla podatku od towarów i usług od wewnątrzwspólnotowej dostawy nowego środka transportu (VAT-11). »

Propozycja zmiany VAT

Aktualizacja: 25.05.2006

Posłowie SLD złożyli projekt nowelizacji ustawy o VAT. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

FakturaXL.pl

FakturaXL.pl jest producentem oprogramowania w zakresie fakturowania online dla firm i biur rachunkowych. Od ponad 12 lat tworzymy z pasją rozwiązania IT.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama