reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

NSA o inwestycjach w wynajem

Aktualizacja: 18.05.2006

Z obowiązującej do 1 stycznia 1999 roku ulgi dotyczącej inwestycji w budynek z mieszkaniami na wynajem mogła skorzystać tylko firma, która kupiła niezabudowany grunt. »

Jak rozliczać umowy zlecenia

Aktualizacja: 18.05.2006

Przy osobistym wykonywaniu prac na podstawie umowy zlecenia lub umowy o dzieło określa się koszt uzyskania przychodu w wysokości 20 proc. uzyskanego przychodu. »

Urząd sam rozlicza nadpłatę podatku

Aktualizacja: 18.05.2006

Organ podatkowy nie może wydać w tym samym dniu decyzji o stwierdzeniu nadpłaty i o zaległości podatkowej. W takim przypadku powinien z urzędu zarachować powstałą nadpłatę na poczet zaległości. »

Opieka medyczna znów będzie kosztem podatkowym

Aktualizacja: 18.05.2006

Zgodnie z projektem zmian w Ordynacji podatkowej i innych ustawach, który ma zreformować system podatkowy, z art. 23 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych zostanie uchylony pkt 60 dotyczący kosztów finansowania prywatnej opieki medycznej. »

Będzie więcej kontroli

Aktualizacja: 18.05.2006

Kwota, której przekroczenie zobowiązuje do przeprowadzenia audytu w jednostkach sektora finansów publicznych, ma wzrosnąć z 35 do 40 mln zł. Resort finansów rozszerza też krąg podmiotów objętych kontrolą. »

Zmiany w opodatkowaniu usług

Aktualizacja: 17.05.2006

Komisja Europejska zapowiedziała propozycje zmian przepisów dotyczących opodatkowania usług finansowych i ubezpieczeniowych. »

Jak księgować koszty działalności operacyjnej

Aktualizacja: 17.05.2006

Przy ustalaniu wyniku finansowego koszty powinny być ujmowanie w księgach współmiernie z przychodami. Oznacza to, że w danym okresie można uwzględnić jedynie te koszty, które dotyczą przychodów tego okresu. »

Będzie ulga za ratowanie życia

Aktualizacja: 17.05.2006

Złożone w Sejmie projekty przewidują, że honorowi krwiodawcy mogliby odliczyć od podstawy opodatkowania kwotę ekwiwalentu za oddaną krew. »

Jakie prawa ma mały podatnik

Aktualizacja: 17.05.2006

Podatnicy rozpoczynający w ciągu roku działalność opodatkowaną VAT korzystają z uprawnień małego podatnika. Oznacza to, że mają prawo składać deklaracje kwartalne oraz rozliczać podatek metodą kasową. »

Ulga tylko dla mieszkańców wsi

Aktualizacja: 17.05.2006

Zlbliżający się sezon letni to czas wypoczynku dla jednych, a okazja dorobienia dla innych. Część osób, które chcą dorobić, może mieć jednak kłopoty związane z rozliczeniami podatkowymi. »

Propozycja zmiany w CIT

Aktualizacja: 16.05.2006

Polska Izba Ubezpieczeń przedstawiła swoje propozycje zmian do ustawy o CIT. Izba proponuje wprowadzenie innego momentu określenia przychodu oraz szczególne definicje przychodu do opodatkowania z tytułu składek ubezpieczeniowych. »

Niezadowalająca odpowiedź

Aktualizacja: 16.05.2006

Sejmowa Komisja Gospodarki nie przyjęła odpowiedzi Ministerstwa Finansów na przesłany w lutym dezyderat dotyczący zmian w VAT. »

Nie trzeba płacić podwójnych podatków

Aktualizacja: 16.05.2006

Obowiązujące przepisy ustawy o CIT umożliwiają unikanie podwójnego opodatkowania w przypadku wypłaty dywidendy, m.in. przez spółkę z innego kraju unijnego. »

Nowe rozwiązania w przyszłorocznym budżecie pod znakiem zapytania

Aktualizacja: 16.05.2006

Coraz mniej czasu zostaje na uchwalenie nowej ustawy o finansach publicznych. Bez niej nie będzie można skonstruować budżetu państwa na 2007 rok według nowych zasad. »

Podatek wspólnotowy

Aktualizacja: 15.05.2006

Lord Grenfell, przewodniczący jednej z grup roboczych Parlamentu Europejskiego, oświadczył, że wprowadzenie podatku wspólnotowego może być odpowiedzią na potrzebę stworzenia niezależnego systemu finansowania budżetu Unii Europejskiej. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Zbigniew Sztymelski

Specjalista z zakresu podatków i rachunkowości, księgowy w biurze rachunkowym

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama