reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Będzie nowa metoda amortyzacji dla małych firm

Aktualizacja: 11.04.2006

Ministerstwo Finansów chce wprowadzić zachętę do inwestowania. Zaproponowało więc tzw. małym podatnikom nową metodę amortyzacji uproszczonej. »

Darowizny dla najbliższych bez podatku

Aktualizacja: 11.04.2006

Przekazana najbliższym darowizna będzie zwolniona z podatku - przewiduje projekt opracowany w Ministerstwie Finansów. »

Znoszenie krępujących limitów

Aktualizacja: 11.04.2006

Projekt zmian w CIT przewiduje, że odpisy amortyzacyjne oraz wydatki na ubezpieczenie samochodu osobowego będą zaliczane do kosztów w pełnej wysokości. Zniesione też będą inne limity. »

Dlaczego sprawdzony podatnik będzie miał lepiej

Aktualizacja: 11.04.2006

Pakiet zmian podatkowych przedstawionych przez ministra finansów przewiduje wprowadzenie nowej instytucji sprawdzonego podatnika. »

Niższy podatek od sprzedaży nieruchomości

Aktualizacja: 11.04.2006

Gazeta Prawna poddała analizie pomysł Ministerstwa Finansów. Tym razem chodzi o zmiany dotyczące opodatkowania sprzedaży nieruchomości. »

Interpretacje/Rachunkowość

Aktualizacja: 10.04.2006

Ministerstwo Finansów nie popiera pomysłu zniesienia obowiązku sporządzania miesięcznych sprawozdań jednostkowych przez samorząd terytorialny. »

RPO/ PIT

Aktualizacja: 10.04.2006

Rzecznik Praw Obywatelskich wystąpił do Ministerstwa Finansów z wnioskiem o opracowanie nowego wzoru formularza PIT-40A/11A, w czytelnym układzie graficznym, oraz wprowadzenie wyjaśnienia w broszurach informacyjnych do zeznania rocznego. »

Jak znieść podwójne opodatkowanie

Aktualizacja: 10.04.2006

Projektem zmian w Ordynacji podatkowej, który ma umożliwić zaniechanie poboru podatku w kraju od Polaków pracujących w Wielkiej Brytanii, zajmie się sejmowa Komisja Finansów Publicznych. »

Pomagamy rozliczyć dochody z Niemiec

Aktualizacja: 10.04.2006

Dochód uzyskany w Niemczech jest zwolniony w Polsce z podatku dochodowego. Dochód ten uwzględnia się jednak w Polsce przy ustaleniu stawki podatkowej. »

Sprawozdania o umowach z fiskusem

Aktualizacja: 10.04.2006

W Ministerstwie Finansów przygotowano projekty rozporządzeń, w których określono wzory sprawozdań o realizacji przez podatników uzgodnionych z fiskusem metod ustalania cen transakcyjnych. »

Na zmianach w podatkach można stracić

Aktualizacja: 10.04.2006

Znany jest już projekt ustawy o zmianie ustawy - Ordynacja podatkowa oraz o zmianie niektórych innych ustaw datowany na 4 kwietnia 2006 r. Te inne ustawy to wszystkie akty prawne, które Ministerstwo Finansów chce zmienić. »

Gilowska potwierdziła wystąpienie o odwołanie Mecha

Aktualizacja: 07.04.2006

Wicepremier i minister finansów Zyta Gilowska potwierdziła w piątek, iż wystąpiła o odwołanie wiceministra finansów Cezarego Mecha. Gilowska powiedziała, że "powodem zbiorczym" jest to, że nie dadzą "rady razem współpracować". »

VAT/Nowelizacja

Aktualizacja: 07.04.2006

Ministerstwo Finansów przygotowało projekt zmian do ustawy o podatku od towarów i usług. Zmiany te są spowodowane koniecznością dostosowania pojęcia usług elektronicznych do definicji tych usług wprowadzonej przez rozporządzenie Rady z 17 października 2005 r., które zawiera przepisy wykonawcze do szóstej dyrektywy VAT. »

Sejm/Podwójne opodatkowanie

Aktualizacja: 07.04.2006

Dziś w Sejmie odbędzie się pierwsze czytanie złożonego przez Platformę Obywatelską projektu nowelizacji Ordynacji podatkowej. Zmiany mają umożliwić ministrowi finansów wydanie rozporządzenia o zaniechaniu poboru podatku dochodowego od osób fizycznych, w sytuacji gdy podatek został już odprowadzony za granicą. »

Ulga zamiast pomóc obciąży

Aktualizacja: 07.04.2006

Od 1 stycznia 2007 r. ma zostać wprowadzona nowa ulga podatkowa w postaci możliwości odliczenia pełnej kwoty wolnej na każde dziecko w rodzinach z co najmniej trójką dzieci - zapowiedziało Ministerstwo Finansów. Od 2008 roku ulga ma być rozszerzona również na rodziny z dwójką dzieci. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Anna Malinowska

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama