reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Korzystanie z zerowej stawki VAT

Aktualizacja: 30.06.2005

Do stosowania zerowej stawki VAT przy wykonywaniu usług finansowanych z bezzwrotnej pomocy zagranicznej konieczne było zarejestrowanie umowy w Komitecie Integracji Europejskiej. Wymóg ten dotyczył nie tylko głównych wykonawców, ale także podwykonawców. »

Za mieszanie oleju nawet pięć lat

Aktualizacja: 30.06.2005

Posłowie zgłosili proponowane przez Ministerstwo Finansów poprawki do nowelizacji kodeksu karnego skarbowego, które zaostrzają kary za przestępstwa związane z nielegalnym obrotem paliwami. »

Niższe odsetki od zaległości podatkowych

Aktualizacja: 30.06.2005

Od dziś stopa lombardowa wynosi 6,5 proc., co oznacza, że stawka odsetek za zwłokę od zaległości podatkowych będzie wynosić 13 proc., zamiast dotychczasowych 14 proc. kwoty zaległości w stosunku rocznym. »

Środki unijne na e-podatki

Aktualizacja: 30.06.2005

RPP obniżyła stopy procentowe

Aktualizacja: 29.06.2005

Rada Polityki Pieniężnej na zakończonym w środę posiedzeniu obniżyła stopy procentowe o 50 pkt bazowych i od czwartku podstawowa stopa NBP będzie wynosiła 5,00 proc. RPP zmieniła nastawienie na łagodne z neutralnego. »

Jak ewidencjonować import towarów

Aktualizacja: 28.06.2005

Import towarów jest to przywóz towarów z terytorium państwa trzeciego niewchodzącego w skład terytorium Wspólnoty na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. »

Ile stracimy przez duże urzędy

Aktualizacja: 28.06.2005

Rozmowa z dr Irena Ożóg, Spółka Doradztwa Podatkowego Ożóg i Stolarek Sp. z o.o.■ Przepisy o utworzeniu specjalnych urzędów skarbowych zostały zaskarżone do Trybunału Konstytucyjnego, który ostatecznie w wyroku z 20 czerwca br. nie podzielił zdania wnioskodawców. Dlaczego tak się stało? »

Ulga przy sprzedaży nieruchomości

Aktualizacja: 28.06.2005

Żeby skorzystać ze zwolnienia przychodu ze sprzedaży nieruchomości nie wystarczy wydać pieniądze w ciągu dwóch lat. W przypadku kupna mieszkania na rynku pierwotnym konieczne jest podpisanie w tym samym czasie aktu notarialnego. »

Drugie czytanie. Kodeks Karny Skarbowy

Aktualizacja: 29.06.2005

Zaostrzenie kar za przestępstwa skarbowe przewiduje nowelizacja kodeksu karnego skarbowego, którą zajmuje się Sejm »

Wydatki zwrócone pracownikowi zwolnione są z podatku

Aktualizacja: 29.06.2005

Jeżeli pracodawca w ostatniej chwili powiadomi cię, że jednak nie możesz pojechać na zaplanowany i już opłacony urlop, nie martw się, że przepadną ci pieniądze. W takiej sytuacji pracodawca powinien ci zwrócić koszty, które poniosłeś. Taka rekompensata zwolniona jest z podatku. »

Odsetki płaci syndyk

Aktualizacja: 28.06.2005

Z masy upadłości mogą być zaspokojone odsetki od wierzytelności, należne od upadłego, za okres do dnia ogłoszenia upadłości. Za zobowiązania powstałe po tym dniu odpowiada syndyk - dotyczy to również odsetek płaconych organowi podatkowemu w przypadku powstania zaległości. »

Żeby się rozliczyć, wystarczy jedno kliknięcie

Aktualizacja: 28.06.2005

Rozmowa z Norbertem Kouwenhovenem, partnerem w koncernie IBM, specjalistą od systemów informatycznych w sferze podatków »

Czym są wartości niematerialne i prawne

Aktualizacja: 27.06.2005

Niektórzy analizując sposób rozumienia na potrzeby VAT wartości niematerialnych i prawnych, dochodzą do wniosku, iż określenie to powinno być wiązane z utworami (prawami autorskimi) w szerokim ujęciu, niekoniecznie związanymi z prowadzeniem działalności gospodarczej. Pogląd taki wydaje się dyskusyjny. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

BSWW Legal & Tax

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama