reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Mogą być kłopoty z rozliczeniem PIT - 38

Aktualizacja: 09.03.2005

Indywidualni inwestorzy, którzy w 2004 r. osiągnęli podlegające opodatkowaniu dochody z odpłatnego zbycia papierów wartościowych, obecnie mogą mieć problemy z właściwym wypełnieniem rocznego zeznania PIT-38 - przyznają eksperci z firmy PricewaterhouseCoopers. »

Wiarygodna rachunkowość

Aktualizacja: 09.03.2005

Wdrożenie Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej w polskich przedsiębiorstwach będzie procesem kosztownym, ale przyniesie wymierne korzyści w dłuższym okresie - uważają eksperci z HLB Frąckowiak i Wspólnicy Sp. z o.o. »

RPO. Prawa autorskie

Aktualizacja: 08.03.2005

Rzecznik praw obywatelskich zwrócił się do ministra finansów o podjęcie inicjatywy mającej na celu wprowadzenie do ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych zwolnienia z podatku wartości egzemplarzy autorskich otrzymywanych przez twórców od wydawcy - w całości lub w granicach określonego limitu. »

Podatkowy ciężar dowodu

Aktualizacja: 07.03.2005

Na organach podatkowych, a nie na podatniku, ciąży obowiązek dostarczenia dowodów, które pozwolą ustalić faktyczne okoliczności w sprawie - stwierdził NSA, uwzględniając kasację jednej z firm. »

Podatki. Korekta po korekcie

Aktualizacja: 07.03.2005

Podatnicy, którzy dokonali korekty VAT w lutym, składając deklarację VAT-7 za styczeń, powinni pamiętać, że czeka ich jeszcze jedna korekta, tym razem korekta CIT. Przychody i koszty podatkowe wynikające z korekty VAT podatnicy powinni wykazać w deklaracji CIT-2 za luty składanej do 21 marca - wyjaśniło Ministerstwo Finansów. »

Szansa na lepszy VAT

Aktualizacja: 08.03.2005

Na rozpoczynającym się jutro posiedzeniu Sejm ma się zająć poselskimi propozycjami zmian w ustawie o podatku od towarów i usług. »

Gmina podatnikiem VAT

Aktualizacja: 07.03.2005

Oddawanie nieruchomości gruntowych w użytkowanie wieczyste następuje na podstawie umowy zawieranej w formie aktu notarialnego między gminą (lub Skarbem Państwa) a użytkownikiem wieczystym. Gmina lub Skarb Państwa, przekazując grunt w użytkowanie wieczyste, występują jako strony umowy cywilnoprawnej, co oznacza, że działają jako podatnicy VAT. »

Darowizna dla organizacji pozarządowych

Aktualizacja: 04.03.2005

Skorzystanie z możliwości odliczenia od dochodu przekazanych przez osoby prawne darowizn na rzecz organizacji pozarządowych nie jest uzależnione od posiadania przez organizację pozarządową statusu organizacji pożytku publicznego. »

VAT na internet - informacja o cenach

Aktualizacja: 04.03.2005

Firmy dostarczające internet powinny poinformować klientów o wzroście cen usług dostępu do internetu spowodowanych wprowadzeniem od 1 marca br. 22-proc. stawki VAT na te usługi - wynika z odpowiedzi, jakiej udzielił prezes Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty. »

UE. Ułatwienia przy podziale i łaczeniu firm

Aktualizacja: 04.03.2005

Przedstawiciele Komisji Europejskiej wyrazili zadowolenie z oceny proponowanych zmian podatkowych związanych z połączeniami i podziałem firm działających w kilku państwach unijnych. »

Abonament RTV w kosztach

Aktualizacja: 04.03.2005

Obecnie w Sejmie trwają prace nad projektem nowej ustawy o opłatach abonamentowych, która ma wprowadzić zasady opłacania abonamentu od posiadanych odbiorników radiowo-telewizyjnych. Opłaty te dla niektórych przedsiębiorców mogą stanowić koszt uzyskania przychodów w prowadzonej działalności gospodarczej, więc ich opłacanie faktycznie pomniejszy dochód do opodatkowania. »

PIT. Czy powróci czwarta stawka?

Aktualizacja: 04.03.2005

W Sejmie pojawił się projekt nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, reaktywujący czwartą stawkę PIT. Tym razem miałaby ona objąć dochody powyżej 144 tys. zł rocznie, czyli 12 tys. zł miesięcznie. »

Czas na CIT-8

Aktualizacja: 03.03.2005

Marzec to okres składania zeznań podatkowych m.in. przez osoby prawne. Podatnicy podatku od osób prawnych mają czas na złożenie CIT-8 tylko do 31 marca br. Należy pamiętać, że podatnicy ci mają prawo m.in. do odliczenia od dochodu darowizn. »

Nowelizacja Ordynacji podatkowej

Aktualizacja: 04.03.2005

Podatnik powinien mieć 14, a nie 7 dni na złożenie sprzeciwu wobec sporządzonej przez urząd skarbowy korekty jego deklaracji - uważa specjalna podkomisja zajmująca się nowelizacją Ordynacji podatkowej. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

FSG Podatki Sp. z o.o.

FSG Podatki Sp. z o.o. stanowi część grupy FSG, specjalizując się w świadczeniu kompleksowych usług doradztwa podatkowego. Misją naszej firmy jest zapewnienie Klientom bezpieczeństwa podatkowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama