reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Podatkowa reforma według PO

Aktualizacja: 03.03.2005

Wprowadzenie stawek o jednakowej wysokości wynoszącej 15 proc. w podatkach: od osób fizycznych, od osób prawnych oraz od towarów i usług pozostaje celem Platformy Obywatelskiej - zapewnili "GP" eksperci związani z PO. »

Ulga dla każdego z małżonków

Aktualizacja: 03.03.2005

Jeżeli oboje małżonkowie ponoszą wydatki na użytkowanie sieci internet, co potwierdzą faktury VAT wystawione przez dostawcę usług internetowych na nazwisko obojga, to każdy z podatników ma prawo do ulgi, do wysokości przysługującego limitu - stwierdziło Ministerstwo Finansów. »

VAT. Poselskie propozycje noweli ustawy

Aktualizacja: 02.03.2005

Rząd zajął wczoraj stanowisko wobec poselskich propozycji zmian w ustawie o VAT. Jak poinformowano, rząd pozytywnie odnosi się do zmian. »

Cudzoziemcy będą mieli łatwiej

Aktualizacja: 02.03.2005

Ministerialny projekt zmiany rozporządzenia w sprawie właściwości organów podatkowych ma na celu wprowadzenie rozwiązań usprawniających obsługę cudzoziemców podlegających podatkowi dochodowemu. »

Dzień otwarty w urzędzie skarbowym

Aktualizacja: 01.03.2005

O zainicjowaniu akcji "Dzień otwarty" w urzędach skarbowych poinformowała Izba Skarbowa w Gdańsku na swojej oficjalnej stronie internetowej. Z komunikatu wynika, że inicjatorem akcji jest Ministerstwo Finansów. »

VAT. Wyższe obciążenia podatkowe firm

Aktualizacja: 01.03.2005

Niewykluczone, że w składanych w marcu br. deklaracjach dotyczących rozliczeń podatku dochodowego za luty część firm może wykazać niespodziewanie wysokie zyski lub straty. Choć będą one wirtualne, to jednak mogą pociągnąć za sobą albo konieczność zapłacenia wysokiego podatku, albo... podjęcia działań naprawczych w firmach. »

Tajemnicze plany resortu finansów

Aktualizacja: 01.03.2005

Ministerstwo Finansów niemal rzutem na taśmę, jeszcze przed wyborami, chce dokonać rewolucyjnych zmian podatkowych. Prace owiane są tajemnicą. »

Internet z 22-procentową stawką

Aktualizacja: 01.03.2005

Od dziś na usługi dostępu do internetu obowiązuje 22-proc. stawka VAT. »

Inflacja będzie słabła

Aktualizacja: 01.03.2005

Od jutra: 22-proc. VAT na usługi internetowe

Aktualizacja: 28.02.2005

Od jutra wchodzi w życie 22-proc. stawka podatku VAT na usługi internetowe dla klientów indywidualnych (wcześniej wynosiła 0 proc.) »

Sejm. Ordynacja podatkowa w tym tygodniu w podkomisji

Aktualizacja: 28.02.2005

W tym tygodniu specjalna podkomisja ma kontynuować prace nad projektem nowelizacji Ordynacji podatkowej. »

UOKiK. Bezprawna windykacja długów

Aktualizacja: 25.02.2005

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął dwa postępowania przeciwko firmom prowadzącym windykację długów konsumenckich, którym zarzuca praktyki naruszające zbiorowe interesy konsumentów. »

RPP: Nastawienie zmienione na ekspansywne, stopy bez zmian

Aktualizacja: 25.02.2005

Rada Polityki Pieniężnej niespodziewanie zasygnalizowała zamiar szybszego złagodzenia polityki monetarnej i zmieniła nastawienie na ekspansywne ("łagodne") z restrykcyjnego, pozostawiając stopy procentowe bez zmian - podał w piątek NBP. »

VAT na internet: firmy nie muszą informować o podwyżkach?

Aktualizacja: 25.02.2005

Według Polskiej Izby Telekomunikacji i Informatyki wprowadzenie od 1 marca br. 22-proc. stawki VAT na dostęp do internetu nie może być traktowane jako podwyżka cen i firmy nie muszą informować klientów o podwyższeniu opłat z tego powodu. »

Bez ujednolicenia standardów rachunkowości

Aktualizacja: 25.02.2005

Wprowadzenie w Polsce międzynarodowych zasad sprawozdawczości finansowej nie doprowadzi niestety do ujednolicenia standardów rachunkowości - uważają eksperci firmy KPMG Audyt. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Biuro rachunkowe EFEKTA

Pełna księgowość dla małych, średnich i dużych firm

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama