reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Rejestracja spółek cywilnych. NIP

Aktualizacja: 14.02.2005

Spółka cywilna ma obowiązek zawiadomienia urzędu skarbowego o zmianie w składzie wspólników. Do zgłoszenia aktualizacyjnego należy dołączyć m.in. aneks do umowy spółki. »

Ulgi dla firm świadczących nowoczesne usługi

Aktualizacja: 10.02.2005

Zmienione przez rząd rozporządzenia w sprawie specjalnych stref ekonomicznych przewidują wprowadzenie zachęt w postaci zwolnień z podatku dochodowego dla firm działających w sektorze nowoczesnych usług. Firmy te zajmują się m.in. księgowością i finansami. W związku ze zmianą zasad dyskontowania, przedsiębiorcy będą dokonywać korekty obliczeń. Jeśli okazałoby się, że skutkuje to przekroczeniem dopuszczalnej intensywności pomocy, odprowadzą kwotę niezapłaconego podatku bez żadnych sankcji finansowych. »

Sprawozdania z audytu wewnętrznego

Aktualizacja: 10.02.2005

305 jednostek sektora finansów publicznych ma obowiązek przekazać do Ministerstwa Finansów sprawozdanie z wykonania planu audytu wewnętrznego za 2004 r., a 374 jednostki tego sektora powinny wypełnić i przesłać kwestionariusz kontroli finansowej - poinformowało Ministerstwo Finansów. »

Jak należy rozliczać premie

Aktualizacja: 10.02.2005

Skutki podatkowe dotyczące wypłacania premii pieniężnych nabywcom uzależnione są od wielu czynników, m.in. od ustalenia, za co faktycznie premie zostały wypłacone - czy dotyczą konkretnych dostaw, czy też odnoszą się do wszystkich dostaw w określonym czasie - stwierdziło Ministerstwo Finansów. »

Wspólne rozliczenia małżonków. Interpretacje

Aktualizacja: 09.02.2005

Czy będąca jednym z warunków wspólnego rozliczenia wspólność majątkowa małżeńska musi istnieć przez cały rok podatkowy? Na to pytanie nie sposób dziś uzyskać jednoznacznej odpowiedzi. Tymczasem kwestia ta ma podstawowe znaczenie nie tylko dla podatników, którzy w trakcie roku zmienili ustrój majątkowy w małżeństwie, ale także dla osób, w stosunku do których orzeczono separację. »

Podatnicy wnioski piszą

Aktualizacja: 09.02.2005

W fiskalnym uścisku

Aktualizacja: 09.02.2005

Liczy się cała kwota na fakturze

Aktualizacja: 08.02.2005

Nowe przepisy rachunkowości

Aktualizacja: 08.02.2005

JAK PRAWIDŁOWO WYPEŁNIĆ PIT-5

Aktualizacja: 09.02.2005

Wyższa akcyza na papierosy

Aktualizacja: 08.02.2005

VAT. Zwolnienie dla rzeczy osobistego użytku

Aktualizacja: 07.02.2005

Minister finansów postanowił zwolnić od VAT import określonych rzeczy osobistego użytku, w przypadku gdy zostały przywiezione z terytorium Wspólnoty przed rozszerzeniem lub z terytorium nowych państw członkowskich na terytorium kraju przed 1 maja 2004 r., natomiast w dniu 1 maja pozostawały w dalszym ciągu na terytorium kraju objęte procedurą odprawy czasowej z całkowitym zwolnieniem od należności celnych przywozowych, która kończy się dopuszczeniem do obrotu takich rzeczy na terytorium kraju. »

Termin dla kartowiczów

Aktualizacja: 07.02.2005

Dziś upływa termin wpłaty podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Dremel

BIG ON DETAIL

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama